17. 09. 2013 o 10:18

Šamorín – Bardejov 0:1 (0:0)

autor: Peter Cingel
1585x čítané

Bardejovčania sa po víťazstve v Šamoríne posunuli na prvé miesto druholigovej tabuľky.

FC  ŠTK 1914 Šamorín - Partizán Bardejov  0:1 (0:0)

Gól: 63. Berecký, ŽK: 55. Stojanovič, 60. Čemba (obaja Šamorín), rozhodovali: Marhefka - Vorel, Hrdlička, 480 divákov.

Bardejov: Čikoš-Pavličko – Palša, Petráš (90. Cuprišin), Andrič (55. Grohoľ ), Kica, De Azevedo, Staš, Dzúrik, Andraščík (46.L. Zápotoka), Berecký , Hanuščák

Partizán nastúpil na ihrisku svojho tabuľkového suseda. Bardejov bol po minulom kole na 5.mieste s pätnástimi, Šamorín šiesty s 12 bodmi. Bardejovčania začali jednoznačne lepšie, ale vážnejšiu príležitosť na skórovanie si nevypracovali. Postupne sa hra vyrovnávala, no ani domáci nedokázali nič vymyslieť a ohroziť Čikoša-Pavlička. O ich bezradnosti svedčí aj to, že prvý rohový kop zahrával FC až v 24. minúte. V úplnom závere polčasu rozohral De Azevedo rohový kop, Andraščíkova hlavička  minula Pentekovu bránu.

Aj druhý polčas začal lepšie Partizán. Domáci prvýkrát pohrozili v 51. minúte, no Gligorov netrafil bránu. Potlesk si vyslúžil, už o dve minúty neskôr, Dzúrikov volej, ktorý zlikvidoval pozorný Pentek. V 60. minúte Bardejovčania zahrávali štandardnú situáciu, cez múr vystrelil J. Zápotoka, lopta len o pár milimetrov minula pravú žrď brány domáceho celku. V 63. minúte sa o zmenu skóre najprv pokúšal Petráš, čo sa ešte nepodarilo, ale až o niekoľko sekúnd neskôr po rohovom kope Berecký utešenou strelou rozvlnil sieť. V závere stretnutia sa ešte v šanci ocitli Petráš a Grohoľ, ale obe príležitosti zlikvidoval dobre chytajúci Pentek.

Domáci si až do záveru zápasu nevypracovali možnosť na vyrovnanie, a tak si Partizán zaslúžene odviezol tri body, ktoré znamenajú, že Bardejov sa vyšvihol  na čelo ligovej tabuľky. Druhé Michalovce strácajú bod. V tabuľke ligových strelcov je De Azevedo s piatimi presnými zásahmi na druhom mieste.

Rastislav Kica (tréner Bardejova): "Po dvoch prehrách domáceho tímu sme očakávali, že budú nepríjemným súperom, čo aj v niektorých chvíľach dokazovali. Myslím si, že počas celého priebehu zápasu sme boli o ten gól lepším, technickejším mužstvom. Prehra je pre Šamorínčanov krutá, no myslím si, že naši hráči si vyhrať zaslúžili.“

Výsledky družstva žien  a mládežníckych družstiev Partizána Bardejov :

Partizán Bardejov - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:1) - 1. liga ml. dorast U17, gól za Bardejov Sova

Partizán Bardejov - MFK Zemplín Michalovce 0:4 (0:1) - 1. liga ml. dorast U16

Slovan Halič - Partizán Bardejov 0:7 (0:4) - 2. liga žien, góly za Bardejov Krajňáková 2, Feteríková 2, Strončeková 2,Galarovičová

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 0:1(0:0) - 1. liga st. dorast U19, gól Kačmár

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 2:2 (1:0) - 1.liga st. žiaci U15, góly za Bardejov Poliak, Petro

MFK Zemplín Michalovce - Partizán Bardejov 5:1 (1:1) - 1.liga st. žiaci U14, gól za Bardejov Pillár