18. 09. 2013 o 20:05

V Podhradí dráma vrcholila v poslednej minúte stretnutia

autor: Karol Csobadi
2261x čítané

V šiestom kole sa z gemerských šiestoligistov najviac darilo Gemerskej Polome, ktorá zdolala už druhého priebežného lídra súťaže. V štvrtom kole to boli Ťahanovce a v ostatnom Vyšné Opátske B. Obaja z Polomy odchádzali s trojgólovým mankom. V nedeľu Ďurkov zdolal Gemerskú Hôrku a v sobotu Turňa nováčika z Betliara. Šlágrom kola na Gemeri však bolo v poradí už piate derby medzi Krh. Podhradím a Dobšinou. Doteraz Podhradčania v dvoch domácich zápasoch zvíťazili a v Dobšinej uhrali raz bod a raz prehrali.

I napriek tomu, že derby sú nevyspytateľné, očakávalo sa domáce víťazstvo. Opak bola pravda. Do vedenia šli hostia po niekoľkých minútach hry a neskôr autor vedúceho gólu Martinko tesný náskok aj poistil. Domácim sa podarilo tesne pred polčasovým odchodom do kabín Hajdukom zo štandardtky dosiahnuť kontaktný gól. Po prestávke domáci z množstva tutoviek využili dve na skórovanie, keď medzi žrde trafil najprv Prónyai a stav zrovnal. Dve minúty pred koncom dosiahol vedenie Kardoš a domáci sa už radovali z víťazstva. Radosť však bola predčasná, nakoľko v poslednej minúte hosťujúci Barnák prekonal po hrúbke gólmana Kerekeša a rozhodol o deľbe bodov.

"Na zápas sme pricestovali s malou dušičkou iba v predpísanom počte bez možnosti striedania, nakoľko naše „béčko“ hrajúce v najnižšej súťaži okresných futbalových majstrovstiev hralo svoj majstrák v rovnakom čase v susednej obci. Viac hráčov absentovalo a tak sme dve mužstvá pozliepali. Naša taktika v derby bola jednoduchá. V snahe inkasovať čo najmenej sa rozhodlo, že budeme nakopávať lopty na jediného útočníka Martinka a všetky sily vložíme do defenzívnej činnosti. Do polčasu taktika vychádzala a dokonca sme aj viedli, ale druhý polčas ako už neraz máme smolný a nedarí sa nám. Myslím si, že v prvom polčase sme boli lepší a druhý patril domácim. Deľba bodov, o ktorej sme rozhodli v hodine dvanástej, je preto zaslúžená,“ uviedol po zápase vedúci mužstva MFK Dobšiná Michal Laurinc.

"Zápas sa hral prakticky v našej réžii. Hostia, ktorí hrali iba na brejky a neustále sa snažili nakopávať lopty na jediného útočníka Martinka. Mali ale v zápase vynikajúcu štatistiku úspešnosti, keď zo štyroch šancí trikrát skórovali. V druhom polčase sme hrali už veľmi dobrý futbal, rodili sa tutovky, ale tie sme trestuhodne pozahadzovali. Nakoniec sa nám predsa len podarilo stav otočiť v náš prospech, ale záverečná chyba nás stála tri body. Myslím si však , že za celkový výkon by bolo víťazstvo zaslúžené. Ťažkáme si na asistenta rozhodcu, keď nám odmával ofsajd pri skórovaní nášho kapitána Piatera na 2:2. Výrazne tým ovplyvnil ďalší priebeh stretnutia. Z toho dôvodu sme po zápase podali aj námietku,“ povedal vedúci mužstva FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Galéria
V Podhradí dráma vrcholila v poslednej minúte stretnutiaV Podhradí dráma vrcholila v poslednej minúte stretnutiaV Podhradí dráma vrcholila v poslednej minúte stretnutiaV Podhradí dráma vrcholila v poslednej minúte stretnutiaV Podhradí dráma vrcholila v poslednej minúte stretnutia