22. 09. 2013 o 12:01

Remízové derby

autor: Marián Škuba
1644x čítané

V 8. kole Tipos III. ligy, skupina Východ, na seba narazili susedia, keďže Humenné je od Vranova iba 22 kilometrov. Pravé derby sa napokon skončilo deľbou bodov.

Domáci síce viedli už 2:0, ale súper za tri minúty vyrovnal. Záver bol obojstranne "divoký", skórovať mohli obaja, napokon sa však deľba bodov nezmenila.

HUMENNÉ - VRANOV 2:2 (1:0)

I. polčas...

1. min. (Vranov - VV): Boháč pálil z 12 metrov - Bálint kryl

5. min. (Humenné - HE): Karnaj si naviezol loptu na hranicu šestnástky, ale jeho strela  tesne minula žrď

8. min. (VV): Streňo si všimol na päťke stojaceho brankára Bálinta, z 30 metrov sa pokúsil o lob, ale humenský brankár loptu poľahky stiahol

14. min. (HE): rýchla krídelná humenská akcia pokračuje prudkým prízemným centrom, loptu v šestnástke Ljubarskij míňa, za ním Legdan už strieľa, ale vysoko nad

18. min. (HE): Legdanova otočka zo 17 metrov končí tesne vedľa

22. min. (HE): Karnaj sa šikovne obtočil medzi dvoma obrancami, ocitol sa až pred Makom, ktorý však včas vybehol a loptu zrazil na rohový kop

23. min. (HE): Karnaj zo 14 metrov nad

26. min. (HE): po uličke sa Legdan dostal do šestnástky, "zasekol" si obrancu Sakalu, ktorý mu skočil na kľučku a nahou ho zastavil. Na pokyn AR 2 (Ličko) ukázal R (Anguš) na biely bod. Pokutový kop Hreško bezpečne premenil - 1:0

31. min. (HE):  signál po rohovom kope - Ljubarskij na Popika, ktorého prízemnú krížnu strelu zo 14 metrov brankár Makó bravúrne zneškodnil

33. min. (VV): priamy kop Šama (25 metrov) skončil zákrokom Bálinta

35. min. (VV): po štandardke hlavičkuje Boháč z piatich metrov pri zadnej žrdi tesne vedľa humenskej brány

38. min. (VV): prvý (napokon aj jediný) rohový kop hostí, lopta "posadená" na hlavu Gdovina, ktorý zo 7 metrov opečiatkoval brvno. Lopta sa prudko odrazila pred čiaru a Šuľák ju poslal do bezpečia.

41. min. (VV): priamy kop Šama z 22 metrov tesne vedľa

II. polčas...

49. min. (HE): Karnaj vysunul uličkou striedajúceho Maceja (nahradil zraneného Harvilu), ten od čiary prudko odcentroval, loptu letiacu cez päťku nik nezasiahol a Ljubarskij pri zadnej žrdi skóroval do prázdnej brány - 2:0

66. min. (VV): vranovská kombinácia pred humenskou šestnástkou vyústila až na prihrávku pre Palubu, ktorý skáčucu loptu halfvolejom z 12 m trafil presne k bližšej žrdi - 2:1

68. min. (HE): bomba Popika zrazená na rohový kop

69. min. (VV): Šamo z hĺbky poľa naviezol loptu, uvoľnil uličkou Streňa, ktorý sa dostal za humenskú obranu a zoči-voči Bálintovi uspel, keďže brankár ŠK Futura po neúspešnom zákroku sa znažil loptu dobehnúť, ale zachytil ju až za bránkovou čiarou - 2:2

79. min. (VV): priamy kop Streňa vysoko nad

80. min. (HE): hlavička Hreška tesne vedľa

84. min. (HE): dobýjanie vranovskej svätyne - tri zrazené strely, dorážka Petra Šuľáka z rohu päťky, nedokázal prestreliť Makóa, ktorý mu zmenšil strelecký uhol

89. min. (VV): po humenskom rohovom kope prečíslenie hostí 3 na 2 - zakončoval Boháč lobom z hranice šestnástky, keďže Bálint vybehoval, lopta skončila na brvne

90. min. (HE): Karnaj sa dostal za obranu súpera, ale brankár Makó dobre čítal hru, včas vybehol a zákrokom zmaril humenskému útočníkovi kľučku

90. + min. (HE): humenský tlak vyústil v bombu Dyska z uhla (10 m), lopta však lízla žrď a napla bočnú sieť...

Góly: 26. Hreško (11 m), 49. Ljubarskij - 66. Paluba, 69. Streňo.

Žlté karty: Pavol Šuľák, Dysko, Popik, Hreško - Boháč, Streňo, Makó.

Strely: 16:12, na bránu: 7:7

Rohové kopy: 11:1

Rozhodovali: Anguš - Brendza, Ličko

Diváci: 300

ŠK Futura Humenné: R. Bálint - Dysko, Pavol Šuľák, Hreško, Ovšianik - Legdan (77. Peter Šuľák), Harvila (46. Macej), Ljubarskij, Popik - Karnaj, Voroňák (85. Demčák).

MFK Vranov n/T.: Makó - Paluba, Gdovin (56. Berenda), Kentoš, Sakala - Dvorjak - Vasilko, Šamo, Boháč (90. Kulman) - Turcovský - Streňo (89. Stanislavský).

Najlepší: Popik - Makó

Góly: 26. Hreško (11 m), 49. Ljubarskij – 66. Paluba, 69. Streňo. Žlté karty: Pavol Šuľák,

Popik, Dysko, Hreško – Boháč, Streňo, Makó. Rozhodoval: Anguš. Divákov: 300. ŠK Futura

Humenné: R. Bálint – D. Dysko, Pavol Šuľák, M. Hreško, J. Ovšianik – D. Legdan (77. Peter

Šuľák), Š. Harvila (46. J. Macej), R. Ljubarskij, D. Popik – S. Karnaj, V. Voroňák (85. D.

Demčák). MFK Vranov n/T.: E. Makó – M. Paluba, O. Gdovin (56. S. Berenda), M. Kentoš,

M. Sakala – J. Dvorjak – P. Vasilko, P. Šamo, T. Boháč (90. D. Kulman) – M. Turcovský – E.