Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 09. 2013 o 06:25

Partizán Bardejov - FK Slovan Duslo Šaľa 1:0 (1:0)

autor: Peter Cingel
1452x čítanéBardejovčanom stačí jednogólové víťazstvo na udržanie si prvého miesta v druholigovej tabuľke.

Gól: 15. J. Dzúrik, , rozhodovali: Mastiš - Poláček, Hancko, ŽK: 44. Charizopulos (Šaľa),  750 divákov
Partizán : Čikoš – Pavličko – Kica, Staš, Palša, Hanuščák , Grohoľ, Petráš (73. J. Zápotoka), L. Zápotoka, Dzúrik, De Azevedo (89.Berecký), Pisarik (73.Andraščík)
 

     Domáci začali lepšie a v 7. minúte prvýkrát preveril Kolmokova v bráne hostí de Azevedo. O dve minúty neskôr Tomiš vyskúšal pozornosť Čikoš-Pavlička. 14. minúta priniesla nádhernú delovku Staša, ktorú brankár FK len s námahou odvrátil na roh, následný  vysoký center hostia nedokázali odkopnúť a pohotový Dzúrik hlavičkou rozvlnil sieť. Partizán pokračoval v tlaku a obrana hostí nevedela kde skôr. Tečovaná strela aktívneho De Azeveda minula bránku len tesne, Grohoľovi zmaril príležitosť v poslednej chvíli Kolmokov a De Azevedove zakončenie, po peknej kombinácii, bránu minulo. Hostia pohrozili v 32. minúte keď mal príležitosť  Mujkoš, šancu zlikvidovala pozorná obrana. V 35. minúte zahrával De Azevedo priamy kop z vyše 20 metrov. Jedovka  z jeho kopačky vyprášila rukavice pozorného Kolmokova. V závere polčasu vyrobila defenzíva Partizána hrubú chybu, našťastie Tomiš nemieril presne.
    V druhom polčase tempo opadlo a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V 59. minúte Pisarik, po faule, padol na hranici šestnásty, Mastišova píšťalka ostala nemá. O minútu sa pred bránu Partizána dostali hostia. Čikoš – Pavličko nebezpečnú situáciu s prehľadom vyriešil. V 64. minúte opät domáci rozobrali obranu hostí, Hanuščák však nemieril presne. Za zmienku stojí ešte Kicova strela v závere zápasu. Aj tentoraz bol Kolmokov na svojom mieste a skóre sa nemenilo.

Rastislav Kica- tréner Partizána : Kto pozeral na tabuľky, tak si myslel, že my Šaľu zvalcujeme. Je to omyl, majú skúsené mužstvo, lenže tento ročník rozbehli veľmi zle. My sme v 1.polčase dominovali, dali gól. Pisárik mal z troch príležitosti využiť aspoň jednu. Všetci dostali dôveru aj do 2.polčasu s aktivitou dopredu. No diali sa veci, ktoré z lavičky ťažko pochopiť, keď  ľahké lopty, dokážeme prihrať súperovi na nohu. V koncovke sme zlyhávali. Šaľa hrozilo do 90. minúty. My sme mali náznaky šancí aj brejkové situácie. Striedania nepriniesli oživenie. Brankár Dusla  Kolmokov si zastal svoj post, podržal ich hlavne v 1. polčase.