Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 09. 2013 o 13:01

Barca aj po dohrávke v Sabinove stále bez víťazstva + fotogaléria

autor: Daniel Dedina
2278x čítanéNetradične v stredu sa dohrávalo 9. kolo IV. ligy. Po vzájomnej dohode klubov bol na tento termín preložený zápas Sabinov – Barca. Domáci troma gólmi v druhom polčase rozhodli o zisku troch bodov a vrátili sa na horné poschodia tabuľky. Barca zostáva na jej opačnom póle.

Sabinov - Barca 3:0 (0:0)

 

Prvú veľkú šancu mali hostia, v 6. min dostal Boda dobrú prihrávku medzi domácich obrancov, loptu si však zle prebral, čím dal brankárovi Hubovi dostatok času na to, aby mu vykryl priestor a zblokoval jeho strelu na rohový kop. Potom sa nedialo prakticky nič, divákov z letargie občas prebral M. Andraščík svojimi pokusmi z diaľky, ktorým ešte chýbala potrebná razancia. Dôležitý okamih prišiel v 27. min. Hostia sa chystali zahrať útočnú štandardku, stopér ich tímu Varhoľák v prerušenej hre na hranici pokutového územia nezmyselne udrel domáceho kapitána J. Dlugoša a rozhodca Karaffa ho po porade s asistentom Ruščanským vylúčil! Rozdiel jedného muža v poli však bol dlho takmer neviditeľný, Sabinovčanom chýbal pohyb, nič nevyťažili ani zo série rohov v závere prvého dejstva a ani z prudkej bomby najaktívnejšieho strelca M. Andraščíka, ktorú Kováč reflexívne vyrazil. Z následného rohu mieril Futej hlavou mimo.

V druhom polčase to bolo zo strany Sabinova už o niečo lepšie, ale to aj zásluhou odovzdaného súpera, ktorý sa nezmohol prakticky na nič. V 55. min pekne zakombinovali na pravej strane Futej s Lapošom, strelu druhého menovaného ešte súperov gólman vyrazil, ale pre Verešpeja už nebol problém doraziť loptu z pár krokov do opustenej brány – 1:0. O minútu mohlo byť 2:0, Futej si výborne zbehol za obranu, Kováč tentoraz zachránil. Jedna z mála pekných akcií sa zrodila v 72. min keď Janigov center šikovne prepustil Sochovič na Prusáka, ale ten v čistej šanci prestrelil. Rovnaký hráč si s koncovkou nepotykal ani o štyri minúty neskôr, milimetrovým centrom ho na skórovanie vyzval Lapoš, ale ani hlavou nemieril presne. Gólovú poistku pridali domáci v 81. min, ´finálka´ prišla opäť z pravej vertikály, kde sa presadil Futej, posunul loptu Lapošovi a ten ju prepasíroval pomedzi nohy súperovho obrancu do protiľahlého kúta brány – 2:0. V 84. min vypadol Hubovi center z hĺbky poľa, ale loptu pred dvojicou dobiedzajúcich hráčov Barce napokon ešte stihol skrotiť. Hostia sa už nezmohli na žiaden odpor, naopak ďalšiu chybu v ich defenzíve využil Vranko a v 86. min pečatil skóre na 3:0.

Domáci tak dvoma gólmi prikrášlili konečné skóre, nepomohlo to však už zmazať celkový dojem z priebehu stretnutia, ktorý prítomných divákov veľmi nenadchol. Tí odchádzali domov so zmiešanými pocitmi. Oba tímy budú mať šancu na výkonnostnú nápravu (košický tím aj na, resp. najmä na, výsledkovú) už najbližšiu nedeľu. Sabinovčania sa predstavia opäť v domácom prostredí, hostia Vyšné Opátske, Barca cestuje do Vysokých Tatier.

 

Góly: 55. Verešpej, 81. Lapoš, 86. Vranko, ŽK: 84. Futej - 32. Baltovič, 78. Csákó, ČK: 27. Varhoľák, rozhodovali: Karaffa - Ruščanský, Paulišin, 200 divákov

MFK Slovan: Huba - Janiga, M. Andraščík, Ľ. Andraščík, Verešpej (88. Dedina) - Futej, Bašista (57. Sochovič), J. Dlugoš, Vranko, Prusák (80. B. Dlugoš) - Lapoš

FK: Kováč - Kuruc, Varhoľák, Džogan, Fabrici (83. Belenyesi) - Baltovič, Boda, Csákó, Kis, Jurek - Hrubovčák (57. Kandrik)

 

Hlasy po zápase:

Pavol Šaršala (tréner Sabinova): "Môžeme byť spokojní s výsledkom, troma gólmi a najmä získanými bodmi. S herným prejavom však určite nie. Som trocha sklamaný z toho, čo sme dnes predviedli. Čakal som rozhodne viac. Neviem, či to bolo podvedome v hlavách hráčov alebo šlo o premotivovanosť. V pokoji si to rozdiskutujeme. Do najbližšieho zápasu musíme rozhodne niečo zmeniť, ak nechceme zopakovať takýto výkon. Verím, že to z našej strany bude v nedeľu lepšie. Vyšné Opátske je ofenzívne družstvo, proti takým rastie aj náš výkon. Snáď to tak bude aj v tomto prípade."

 

Vladimír Chovaník (tréner Barce): "V úvode sme s domácimi držali krok, do 25. minúty sme im boli viac ako vyrovnaným súperom, mali sme šancu na otvorenie skóre. Skrat nášho hráča, ktorý sa nechal vyprovokovať a zbytočne oplácal, nám výrazne skomplikoval ďalší priebeh. Nebol to však jediný dôvod prehry. V druhom polčase sme vyprodukovali obrovské individuálne chyby, bolo len otázkou času, kedy niektorú z nich súper využije. Jeho víťazstvo v tomto zápase je preto zaslúžené a ja mu k nemu gratulujem. Nám po inkasovaných góloch chýbala vôľa a ochota popasovať sa ešte s daným priebehom. Naši mladí chlapci sa ešte majú čo učiť z futbalu, niektorí si ako keby len spravili výlet. Čo pozitívne z dnešného stretnutia si môžeme odniesť do ďalších zápasov? Asi len ten úvod, v ktorom sme boli kompaktní, s dobrým držaním lopty. Potom to už z našej strany nebolo ono."

 

 

Foto: Ľuboš Bernát

Galéria
Barca aj po dohrávke v Sabinove stále bez víťazstva + fotogaléria Barca aj po dohrávke v Sabinove stále bez víťazstva + fotogaléria Barca aj po dohrávke v Sabinove stále bez víťazstva + fotogaléria Barca aj po dohrávke v Sabinove stále bez víťazstva + fotogaléria Barca aj po dohrávke v Sabinove stále bez víťazstva + fotogaléria