autor: Attila Mikloško
1838x čítané

Hodnotenie 10. kola III. dorasteneckej ligy - Šarišská.

Bilancia: 7  2  1  5   9:16   8:17

V 10. kole sa oveľa viac darilo hosťujúcim družstvám. Vo vedúcom kvartete došlo k jednej zmene. Šarišské MIchaľany využili remízu v stretnutí Čirč - Fintice a dostali sa tak opäť na tretie miesto v tabuľke. Chminianska Nová Ves a Fintice neokúsili doposiaľ ako chutí prehra. Naopak, Pušovce pod vedením nového trénera Andreja Keresteša sa dočkali prvého jesenného  víťazstva a to dokonca  na pôde súpera.

Líder súťaže Chminianska Nova Ves sa ujal vedenia už v úvode stretnutia zásluhou najlepšieho strelca súťaže Vladimíra Tobiáša (25 gólov). Do prestávky zvýšil po vlastnom góle na 2:0. V druhom polčase nepremenil pokutový kop, napriek tomu bezpečne doviedol zápas do víťazného konca. Najlepší strelci svojích tímov Ján Vrábeľ (Čirč) a Ján Kukuč (Fintice), boli v   prestížnom zápase o najvyššie priečky tabuľky úspešní raz. Útočník hostí sa do streleckej listiny zapísal na smútok domácich v poslednej minúte. Tento výsledok pomohol dorastanecom Šarišských Michaľan po víťazstve v Kapušanoch k posunu na bronzový stupienok. Priebeh zápasu bol jednoznačný. Domáci sa snažili, ale na technickú hru hostí počas deväťdesiatich minút nenašli žiaden recept. Prehrávali už v úvode po lobe Mikuláša Duždu. V druhej časti hry sa nádhernou strelou do šibenice prezentoval Daniel Lichvár. Okrem toho ešte Jaroslav Palčo opečiatkoval brvno a Milan Maximilián Minár nastreli žrd. Domáci náhodne znížili šesť minút pred koncom, ale hostia si zaslúžené víťazstvo už bezpečne ustrážili. Tabuľkové postavenie nenasvedčovalo, že v Dulovej Vsi bude Plavnica úspešná tak jednoznačne. Vyšiel jej však začiatok aj  záver zápasu, preto  sa zrodila prehra domácich rozdielom triedy. Príchod trénera Andreja Keresteša na lavičku posledných Pušoviec znamenal ich prvú jesennú výhru. Víťazstvo (2:0) im  zabezpečili  presnými zásahmi bratia Daniel a Jozef Hasarovci. Plavničania, hrali od 70. minúty v početnom oslabení o jedného hráča v poli. Došlo aj na Belovežu, ktorá si pripísala na svoje konto  prvú domácu prehru. Jej súper Raslavice  už druhykrát naplno bodoval na pôde hostiteľa.

V nedeľu sa kolo dohrávalo dvomi stretnutiami. Stará Ľubovňa potvrdila kolísavú formu.Tentokrát prekvapujúco, rozdielom triedy podľahla doma Bardejovskej Novej Vsi. Strelecky sa presadil  v úvode Tomáš Hlad, dvakrát Michal Novák a Erik Šoltýs. Za domácich v závere už iba korigoval Dominik Sýkora. Zverenci trénera Martina Bystroňa chlapci z Kendíc sa  v Malcove ujali vedenia, no tri zlepené góly domácich (31. - 38. minúta), potopili  ich nádej na zisk čo i len jediného bodu.

Foto zo zápasu: 10. kolo Kapušany - Šarišské Michaľany