30. 09. 2013 o 20:17

O víťazstve Belančanov rozhodol Deptov hetrik

autor: František Bukovina
2317x čítané

Belančania vstali z popola, keď päťkrát po sebe prehrali, no v zápase so Spišským Bystrým zvíťazili a na svoje konto si pripísali dôležité body.

MŠK Slavoj Spišská Belá - TJ Družstevník Spišské Bystré  3:1 (2:0)

Domáci futbalisti nenechávali nič na náhodu a od prvých minút sa pustili do svojho súpera. V úvode stretnutia prvú tutovku nevyužil Maťaš. Tlak domácich futbalistov sa stupňoval. Už v 7. minúte po kombinácií Milaňák, Maťaš úspešne zakončoval Depta, ktorý otvoril skóre zápasu. Belančania hrali rýchly, kombinačný futbal so zabezpečenou obranou. Vytvárali si množstvo gólových príležitostí, no ani Maťaš ani Milaňák neboli úspešní. Maťašovi nebolo súdené streliť gól, keď spálil ešte dve čisté gólové príležitosti. V 35. minúte zahrával štandardku Zacher, na jeho center nabehol Depta, ktorý zvýšil na 2:0. V závere polčasu tvrdú strelu Zachera zneškodnil hosťujúci brankár Bendík. Po množstve nevyužitých gólových príležitostí domácich futbalistov skončil polčas výsledkom 2:0 pre MŠK. Úvod druhého polčasu Belančania nezvládli a inkasovali v 48. minúte gól, ktorého autorom bol Čižmár. Domácim futbalistom chvíľku trvalo, kým sa otriasli z inkasovaného gólu. Ale v ďalšom priebehu zápasu opäť prevzali iniciatívu na svoju stranu a pokračovali v dobrom výkone. V 56. minúte si na centrovanú loptu nabehol Depta a nechytateľnou strelou pod brvno upravil na 3:1 pre MŠK. Do konca zápasu mali Belančania hru pod svojou kontrolou a zápas dotiahli  do víťazného konca. Domáci futbalisti si zaslúžia obrovskú pochvalu, pretože hrali s obrovským nasadením, bojovali a odovzdali na ihrisku maximum, aj keď niektorí z nich neboli po zdravotnej stránke celkom fit. Strelecky sa darilo najmä Deptovi, ktorý v zápase strelil tri góly.

Zaznamenať hetrik v takom dôležitom zápase určite poteší. Bolo to tak aj vo vašom prípade?

„Tri góly určite potešili a som rád, že sa mi to podarilo. Podstatné sú sú však tri body na konte nášho mužstva. Dosiahli sme to, čo sme chceli všetci a to vyhrať dnešný zápas.  Konečne sme urobili radosť fanúšikom a hlavne trénerovi, dokonca v deň jeho narodenín, takže všetko najlepšie.“

Spomeniete si na podobný strelecký úspech, alebo je to váš prvý hetrik vo futbalovej kariére?

„Tak zatiaľ sa mi to podarilo, ale len v prípravných zápasoch. V súťažnom zápase mužov som ešte hetrik nedal, takže je to môj prvý.“

Prehrať päťkrát po sebe určite nepridá na psychike. Aká bola atmosféra v kabíne pred zápasom?

"Konečne atmosféra taká, aká má byť. Všetci sme chceli odovzdať v zápase bojovný a zodpovedný výkon. Myslím si, že sa to aj odzrkadlilo na našej hre a všetci chalani podali super výkon. Výsledkom sú tri body, ktoré konečne ostávajú doma."

Góly: 7., 36 . a 57. Depta - 48. Čižmár

MŠK: Jurský, Andráš, Šavel, Marhefka, Gancarčik, Heutschy, Milaňák, Čarnogurský, Depta, Zacher, Maťaš,  striedali - Pokrivčák, Galik

TJ: Bendík, Jakubčo, Hoššo, čižmár, Jakubčák, Bednár, Michna, L.Jurčo, Gaduš, J. Jurčo, Lopuch,  striedal -  Bukovinský

Rozhodovali: Krivjančin - Kmec, Kovaľ