Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 09. 2013 o 20:52

Rožňavu vonku zastavili v rozlete Michaľany

autor: Karol Csobadi
1755x čítanéPiatoligisti z Rožňavy v jesennej časti majú vonku výbornú bilanciu. Doteraz postupne zdolali Kalšu, Rudňany, Sp. Vlachy a remizovali vo V. Folkmári. Zastaviť ich v rozlete dokázali v ostatnom desiatom kole futbalisti z Michalian, ktorí im zabezpečili bezbodový návrat z pôdy súperov. Na dôvažok bol v stretnutí vylúčený aj gólman Šalamon.

Domáci na vedúci gól čakali takmer polhodinu, keď skóre otvoril Németh. Hostia až dvadsať minút pred koncom dokázali gólom Almášiho stav zrovnať. Domáci šli po druhýkrát do vedenia, keď mali po faule a vylúčení gólmana Šalamona výhodu penalty. Tej v hosťujúcej bráne chcel čeliť Štyvar, ale neuspel. Následne do brány nastúpil hráč z pola Roth. Hostia sa snažili zabojovať aspoň o bod, ale v ostatnej  minúte, keď sa gólman Roth vybral s loptou mimo šestnástku tú zároveň stratil a autor úspešne realizovanej domácej penalty Janči skóroval do prázdnej rožňavskej brány.

„Odohrali sme nešťastný zápas do ktorého sme ale vstúpili veľmi dobre. Kontrolovali sme hru, tlačili domácich tridsať minút a vytvorili si šance Figúrom a Almášim. Domáci strelili gól po štandardnej situácii. Po jeho inkasovaní sme  prestali hrať našu hru. Hráči Michalian hrali tvrdo, povedal by som za hranicou únosnosti, no bolo im to tolerovane zo strany rozhodcu. Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav a vyrovnali sme po nádhernej individuálnej akcii Almášiho. Hneď nato mal Majo Almáši ďalšiu príležitosť, ale neuspel. Gól na 2:1 sme dostali s pokutového kopu , ktorú nariadil rozhodca po súboji nášho brankára s domácim útočníkom. Dosť diskutabilná situácia. Z môjho pohľadu náš brankár jednoznačne zasiahol loptu a hráč súpera prepadol cez ňu. O to väčšie prekvapenie nastalo,  keď následne hlavný rozhodca ukázal brankárovi červenú kartu. Neviem si to vysvetliť, lebo v momente daného súboja sa za našim brankárom nachádzali naši hráči, čiže brankár Šalamon nebol posledným hráčom. Aj s desiatimi sme sa pokúšali vyrovnať, boli sme lepším mužstvom no nepodarilo sa nám už nič vymyslieť a v poslednej minúte padol tretí gól do našej siete,“ uviedol na margo stretnutia tréner SP MFK Rožňava Branko Kuzma.

Rožňavčania v nasledujúcom kole hostia Strážské, s ktorým majú rovnaký počet štrnásť bodov a siedme miesto si držia iba vďaka lepšiemu skóre.