Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 10. 2013 o 13:56

Päť gólov Kukuča a výborný výkon Šarišských Michalian

autor: Attila Mikloško
2158x čítanéIII. liga šarišská pokračovala zápasmi 11. kola. Vedúca trojica opäť bodovala naplno. Zrodili sa dva jednoznačné výsledky. O deľbu bodov družstvá záujem neprejavili.

Bilancia 11. kola: 8  5  0  3   23:8   15 - 9

Vedúci celok tabuľky Chminianska Nová Ves, nastúpila na zápas bez najlepšieho kanoniera súťaže Vladimíra Tobiáša. Tentokrát ho dvomi presnými zásahmi do siete Dulovej Vsi nahradil Šimon Jurčišin. Aj zásluhou neho si líder odniesol z "Guľvasa"  tri body a zaznamenal tak už svoje piate víťazstvo v rade. Fintický ostrostrelec Ján Kukuč otvoril skóre zápasu s Podolíncom. V priebehu prvej časti hry pridal ešte dalšie štyri presné zásahy, preto o víťazovi stretnutia nebolo žiadnych pochýb. V druhej štyridsaťpäťminútovke brankár hostí Michal Faja vyťahoval zo siete ešte tri lopty. Bez formy hrajúci Podolínčania odchádzali spod Strážu s poriadnym debaklom. Tretie družstvo rebríčka Šarišské Michaľany, privítalo na svojom trávniku chlapcov z Kendíc. Tento zápas mal prestížny náboj, nakoľko tréner hostí Martin Bystroň pôsobil v Šarišských Michaľanoch ako aktívny hráč. Pred dvomi rokmi viedol aj dorast Šarišských Michalian. Jeho bývalí zverenci mu v reále predviedli, ako po jeho odchode pokročili vo futbalovom vývoji. Počas celého stretnutia  jednoznačne udávali tón hry. Kendičanom nedali šancu presadiť sa a sami kvalitnou hrou  aj efektivitou potešili srdce futbalového fanúšika. Po pekných akciách sa im podarilo využiť aspoň polovicu vypracovaných vyložených golových príležitostí. Tréner domácich Tibor Guzik žiaril spokojnosťou, tréner hostí vzdal poklonu domácemu výberu. "Kvalita sa v tomto meraní síl ukázala vo všetkých futbalových stránkach," konštatoval Martin Bystroň. Strata Čirča na vedúcu trojicu sa po prehre v Raslavicach zvýšila už na päť bodov. Domáci rozhodli o svojom víťazstve do 60. minúty , keď si hlavný rozhodca zapisoval už ich štvrtý presný strelecky zásah. V závere hostia už nemali čo stratiť zabojovali, no tri body zostali doma. Raslavice vyhrali tretikát po sebe, Čirč si pripísal ešte iba druhú prehru. V "bardejovskom" derby chlapci z Beloveže zaskočili  domácich Kurimčanov už úvode. Do prestávky pridali ešte jeden gól. Tento stav Kurima napriek snahe už do konca zápasu zvrátiť nedokázala. Jediný presný zásah Tomáša Džambu zabezpečil hráčom Malcova zisk cenných troch bodov proti nebezpečnej Plavnici. Bardejovská Nová Ves si po katastrofálnom vstupe do tohoto ročníka pripísala na svoje konto už štvrté víťazstvo. Ich súper nevýrazné Kapušany, neokúsili ako chutí sladkosť víťazstva už päť kôl. V súboji družstiev z úplného dna tabuľky,  rozhodla futbalovejšia Stará Ľubovňa na štadióne v Pušovciach o svojom treťom víťazstve až  v posledných dvoch minútach. Domácim  tak zostali iba oči pre plač a posledné 16. miesto.

Strelci 11. kola: 5 gólov - Ján Kukuč (Fintice), 3 góly - František Dužda (Šarišské Michaľany), 2 góly - Šimon Jurčišin (Chminanska Nová Ves), Marián Cvoreň (Raslavice), Milan Maximilián Minár (Šarišské Michaľany).

Galéria
Päť gólov Kukuča a výborný výkon Šarišských MichalianPäť gólov Kukuča a výborný výkon Šarišských MichalianPäť gólov Kukuča a výborný výkon Šarišských MichalianPäť gólov Kukuča a výborný výkon Šarišských Michalian