08. 10. 2013 o 00:43

Nechceli tomu veriť

autor: Attila Mikloško
2645x čítané

Šarišské Michaľany opäť doma vybuchli. Záhradné si poradilo so Župčanami a je tak po štyroch kolách opäť lídrom VI.ligy šarišskej.

Bilancia kola :   7  6  0  1  16:6   18-3

Deviate kolo vyznelo jedoznačne lepšie pre domáce kolektívy. Stopercentnú úspešnosť hostiteľov pokazil najmenej očakávaný výsledok zo Šarišských Michalian. Mnoho priaznivcov futbalu po zhliadnutí výsledku 0:3 na futbalnete, nechcelo veriť...

Ako už je vo futbale zvykom papierové prognózy nie vždy vychádzajú. Mužstvo Záhradného so Župčanmi (13. miesto) napriek postaveniu oboch tímov v tabuľke, nemalo v nedeľu popoludní prechádzku ružovým sadom. Hostia momentálne prvé mužstvo tabuľky, poriadne poriadne potrápili. O svojom víťazstve rozhodli domáci až päť minút pred záverečným hvizdom zásluhou Daniela Gomulca. Tento výsledok im dopomohol k návratu na líderskú pozíciu, ktorú opustili po šiestom kole.

Stalo sa tak veľmi nečakane, pretože celok Šarišských Michaľan pripravil fanúšikom futbalu na štadióne "Za Torysou", iba akúsi októbrovú selanku. Už raz v jesennej časti na domácom trávniku podľahol (Beloveža 0:1). V tomto zápase však na ihrisku jednoznačne dominoval, akurát výsledok o tom nehovorí, no nepremenili trinásť vyložených streleckých pozícií. V šarišskom derby so Šarišskými Dravcami ponúkli domáci futbalisti peknej návšteve takpovediac bezduchý výkon. Hrali bez nápadu, zdravej agresivity, kreativity, iskry v očiach. Súperovi stačilo rozumne reagovať na bezzubú útočnú prezentáciu Michaliancov, poistenú v bráne spoľahlivým Michalom Hriceňákom a šikovnom útočníkom Jakubom Hovančíkom. Polhodinka márnej snahy domácich niečo vymyslieť skončila protiútokom hostí, z ktorého sa po opakovanej prudkej strele zrodil prvý hetrikový zásah útočníka s číslom desať v drese Šarišských Draviec. Do prestávky podobnú akciu ešte raz a opäť úspešne zopakoval. Predsavzatia domácich o rýchly  zvrat zostali v kabíne, takže zaslúženou odmenou im bol v úplnom závere ešte aj tretí gól. Slastný pocit víťazstva si hostia dokonale vychutnali.

Ťažký futbalový oriešok Uzovce v nedeľu rozlúskli. Jednogólový náskok od 69. minúty dokázali udržať a uštedrili tak Dlhej Lúke iba druhú jesennú porážku. Gaboltov meranie síl v bardejovskom derby s nováčikom z Gerlachova úspešne zvádol. Skórovať sa mu podarilo na začiatku druhého dejstva aj na jeho konci a to na zisk troch bodov tentokrát bohato stačilo. Malý Šariš sa na vlastnej koži presviedča, že pôsobí v celkom inej lige, ako bola regionálna súťaž. V Beloveži nedokázal zareagovať na jej úvodný tlak a až za stavu 3:0 pre domách stav korigoval. Pred koncom prvého polčasu, na 1:3 znížil skúsený Marián Kizák. Desať minút pred záverečným hvizdom ožila po kontaktnom góle Petra Blaška pre remízového kráľa (aj Župčany majú štyri remízy), iskierka nádeje na zisk aspoň bodu. Domácí tím ju však uhasil a pripísal si tak piate víťazstvo. Chmiňany potvrdili kolísavosť svojich výkonov. V 8. kole nadelili štvorku Gaboltovu (doma 4:2). Týždeň predtým inkasovali štyri góly v Uzovciach (0:4). Z Malcova si priviezli ten istý výsledok. Udiala sa aj zmena v štatistikách súťaže. Chlapci z mesto piva, Veľkého Šariša pri svojej premiére v VI. lige prvykrát  bodovalo naplno.  Podľa predpokladov premenilo solídnu hru už konečne aj v pre neho veľmi potrebný trojbový zisk. Kvalitnú kopaciu techniku predviedol Matúš Mihok, ktorý otvoril skóre stretnutia. Dvakrát ho ešte napodobnil Miroslav Špak a tak Nová Ľubovňa môže aj naďalej snívať svoj víťazný sen.

Strelec 9. kola: 3 góly -  Jakub Hovančík (Šarišské Dravce)

Foto 9. kolo : Viktor Zamborský,  Záhradné - Župčany (F2, F3), Attila Mikloško,  Šarišské Michaľany - Šarišské Dravce (F4, F5)