Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 10. 2013 o 12:17

Vedúcej dvojici stačil gól

autor: Attila Mikloško
1920x čítanéNa čele tabuľky III. ligy šarišskej k zmene nedošlo.

Bilancia 12. kola III. ligy šarišskej:  8  4  3  1   19:8   15 - 6

Vedúce mužstvo tabuľky Chminianská Nová Ves nastúpilo do zápasu, bez najlepšieho strelca súťaže Vladimíra Tobiáša. Zrodilo sa preto iba jeho skromné víťazstvo, nad zodpovedne hrajúcou Belovežou. Súperovho brankára Mariána Hopku z hry prekonať nedokázalo. Strenutie rozhodla úspešná realizácia pokutového kopu Damiánom Uličným v 64. minúte.

Najväčšiemu rivalovi lídra v boji o prvé miesto, družstvu Fintíc chýbala opäť strelecká potencia druhého najlepšieho strelca III. ligy šarišskej, Jána Kukuča. Ten sedel iba na lavičke náhradníkov. Do zápasu nezasiahol, a tak spolu s celým tímom trpel až do záverečného hvizdu. Snaživá Stará Ľubovňa však nedokázala získať ani bod. Úspešný zásah Samuela Žilku už prvom polčase zabezpečil pre chlapcov spod vrchu Stráž,  zisk dôležitých troch bodov.

Tretí tím tabuľky Šarišské Michaľany postihnutý virózou, si opäť vybral jeden zo svojich horších futbalových dní. Ako konštatoval tréner hostí Tibor Guzík: "V tejto vekovej kategórii je kolísavosť formy obvyklým javom. Počas celého zápasu sme si gólovú príležitosť prakticky nevypracovali. Nehral sa pekný futbal, bol to skôr boj s úspešnejším vyvrcholením pre domácich." Chlapci spod Šarišského hradu podali v minulom kole výborný výkon proti Finticiam, tentokrát ich na ihrisku nebolo veľmi vidieť. Zásluhou víťazstva Plavnica poskočila na piate miesto tabuľky.

Chlapci z Čirča nenechali nič na náhodu a nadelili predposlednej Kurime už do prestávky štyri góly. V druhom polčase pridali ešte jeden. Znížli tak stratu na tretiu priečku tabuľky už len na dva body.

Raslavice v "divokom" zápase v Podolínci spočiatku prehrávali. Tesne po prestávke sa ujali vedenia, o ktoré v zápätí prišli. Trinásť minút pred koncom im svojim druhým streleckým zápisom  Marián Gabužda pripravil  aspoň deľbu bodov.

Kapušanom v "šarišskom" derby s poslednými Pušovcami vyšiel strelecky úvod aj záver zápasu. Skóre otvoril už v 3. minúte z priameho kopu po chybe brankára hostí, Radoslav Uličný. Gólman Miloš Anderko zaváhal aj pri ďalšej akcii domácich, ťahal za dres, bola z toho žltá karta aj pokutový kop. Pušovčania mali smolu, snažili sa, no pod Kapušanským hradom im nebolo v sobotu súdené bodovať. Najlepším hráčom zápasu bol hráč domácich s čislom osem, Radovan Uličný.

Dulová Ves so staronovým vedúcim družstva Františkom Ivaneckým sa  zahrala na ďalšiu domácu stratu. Aspoň bod ratoval dve minúty pred koncom z pokutového kopu Jakub Dzvivý - Balucha. Malcov si tak doniesol k Večnému potoku  namiesto troch už len jeden bod.

Ako na hojdačke vyzeral priebeh zápasu v Kendiciach. Svoj hetrikový zápis otvoril Dominik Radačovský v 20. minúte. Zásluhou Mareka Hudáka sa Bardejovská Nová Ves prestrieľala až do vedenia 3:2. No strelecky disponovaný záložník domácich päť minút pred koncom pečatil na konečných 3:3.

Foto: jeseň 2013, Raslavice - Šarišské Michaľany (F1), Šarišské Michaľany - Bardejovská Nová Ves (F2), Šarišské Michaľany  - Čirč (F3), Šarišské Michaľany - Kendice (F4), Šarišské Michaľany - Stará Ľubovňa (F5).

Galéria
Vedúcej dvojici stačil gólVedúcej dvojici stačil gólVedúcej dvojici stačil gólVedúcej dvojici stačil gól