Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 10. 2013 o 12:09

Favorizovaní Opátčania nepresvedčili

autor: Jaroslav Glovičko
1860x čítanéPo vysokom domácom víťazstve nad Svitom 6:2 bolo cítiť v tábore celku Vyšné Opátske odhodlanie zabojovať v zostávajúcich troch dueloch o dvanásť bodov. V tom prvom cestovali na ihrisko beznádejne posledného Svidníka, potom ich doma čakajú Krompachy a Stropkov. Žiaľ, ich cieľ sa nepodarí naplniť, keď rolu papierového favorita nepotvrdili pod Duklou.

Zvykne sa vravieť, že po hodoch príde bolenie brucha, čo sa v prípade mančaftu z Vyšného Opátskeho naplnilo. V tejto sezóne sú mužstvom dvoch tvári, pričom v úvode sezóny mali zakaždým katastrofálny vstup do zápasu, no v druhom dejstve ukázali lepšiu tvár. Rovnako to platí aj o domácich dueloch, keď vo vlastnom hrade sú na neudržanie sršia aktivitou a streleckou efektivitou, no vonku zaostávajú za očakávaním. Potvrdilo sa to aj pod Duklou, kde síce začali dobre, mali aj niekoľko vyložených šancí, ale nedokázali ich premeniť. Akoby si strelci zobrali oddychový čas a tento luxus ich nakoniec stál dva body a mohol dokonca aj všetky tri. V samom závere brankár Dávid Riemer reflexívne kolenom vyrazil loptu smerujúcu do brány. Pred stretnutím, by posledný celok tabuľky bral bod s favoritom, ktorý má vo svojom strede viacero skúsených hráčov, avšak po zápase sa mu iste bod málil. Po remíze 1:1 zavládlo v kabíne košického celku veľké sklamanie a v hlase viacerých zainteresovaných bolo cítiť aj rozčarovanie. Nečudo, že kormidelník Marcel Alexander bol v hodnotení duelu veľmi stručný. „Po tomto zápase niet čo hodnotiť z mojej strany. Viacerí hráči boli zrejme na výlete a nie na zápase. Až na zopár jednotlivcov, ostatní sklamali,“ nedával si servítku pred ústa lodivod. Rozladil ho práve prístup hráčov k povinnostiam, z čoho pramenili aj chyby v defenzíve, ktoré sa podpísali pod vedúci gól domácich. Jeho zverenci sa sami dostali pod tlak a museli doháňať jednogólové manko. Nakoniec sa im to podarilo niekoľko minút pred koncom, keď horúci gaštan z ohňa ťahal Ľubo Maďarík, ktorý mužstvo posilnil v rozbehnutej súťaži. Napätie, ktoré nastalo po stretnutí v tábore V. Opátskeho sa doslova dalo krájať a padali aj tvrdé slová, ktoré možno vyvolajú aj menšie otrasy v zložení základnej jedenástky na najbližší duel. Podobne ako tréner, aj kapitán Pavol Turczyk bol po stretnutí skúpi na slovo. „Na niektorých súperov nevieme zahrať a hlavne na tímy z dolnej časti tabuľky. Neviem, či si všetci mysleli, že Svidník si strelí sám góly a ich to nebude stáť veľa úsilia. Opak bola pravda, domáci vycítili šancu a nám sa ťažšie presadzovalo cez prehustený stred ich šestnástky. Nebol to prvý zápas z našej strany vonku, keď sme nepremenili čisté šance a potom sme sa obávali o výsledok. Remíza s týmto súperom je pre nás prehrou.“ Len ťažko hľadať príčinu kolísavých výkonom tohto celku, ktoré má v súťaži vytvorené jedne z najlepších podmienok.