Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 11. 2013 o 23:01

Dočkajú sa prvého víťazstva?

autor: Attila Mikloško
2066x čítanéPosledné jesenné kolo má na programe ako už tradične sedem zápasov. Líder privíta nováčika, uvidíme jedno bardejovské a jedno šarišské derby.

VI. liga šarišská, 13. kolo, nedeľa 3. novembra, 13. 30 h.,

Záhradné - Gerlachov

Líder tabuľky privíta pod Strážom ambiciózneho nováčika od Tople. Zverenci trénera Mariána Merkovského štyrikrát  za sebou vyhrali a ich súper Gerlachov v troch posledných kolách nepocítil horkosť prehry.

Šarišské Michaľany - Gaboltov (výsledky 2012/13 - 4:0 doma, 5:1 vonku)

Futbalisti spod Šarišského hradu stratili doma už osem bodov. Domáci preto po dvoch bezgólových remízach (Gerlachov 0:0 doma, Uzovce 0:0 vonku), zaiste túžia zabodovať naplno a potešiť sa z gólov. Môže to byť aj súboj najlepších strelcov svojich mužstiev, Dušan Kozák (skóroval osemkrát) versus Pavol Javorský (sedemkrát).

Beloveža - Chmiňany (6:1 d, 0:1 v)

Štyri prehry "Smolkovcov" od deviateho kola so skóre 2:18, sú už dostatočným dôvodom pre zdvihnutie varovného prstu. Ďalšia prípadná strata bodov bude pre nich v boji o zotrvanie v V. lige už veľmi nepríjemná. Belovežania však od 29. septembra nestratili ani bod (Malý Šariš 3:2 doma, Župčany 4:2 vonku, Nová Ľubovňa 2:0 doma, Šarišské Dravce 3:1 vonku), takže necháme sa prekvapiť.

Malcov - Dlhá Lúka (6:2 d, 2:3 v)

"Bardejovské" derby predznamenáva vyrovnané meranie síl. Malcovčania prehrávali doma len v úvode jesene (1. kolo - Šarišské Michaľany 0:1, 3. kolo - Záhradné 0:2). Odvtedy sa im na výbornom trávniku miestneho štadióna hra výborne, (Malý Šariš 3:1, Nová Ľubovňa 3:0, Chmiňany 4:0, Uzovce 3:2). Hosťom sa v októbri priveľmi nedarilo. Po troch prehrách okúsili chuť víťazstva až v poslednom kole, keď zdolali doma  Župčany 4:1.

Malý Šaris - Šarišské Dravce

Nováčik od Šarišského potoka sa postupne prepracuváva na vyššie priečky tabuľky. Dravciam sa od zápasu, v ktorom zosadili z prvého miesta Šarišské Michaľany v 9. kole,  priveľmi nedarí. V priebehu troch týždňov si pripísali na svoje konto iba jediný bod za nerozhodný  výsledok na domácom ihrisku s Veľkým Šarišom 1:1.

Veľký Šariš - Uzovce

Zverenci trénera Mariána Mašleja pocestujú na Šarišské derby len deväť kilometrov. V prípade víťazstva sa môžu "Šarišanci" dotiahnuť na svojho nedeľňajšieho súpera už na rozdiel iba jediného bodu. Prípadný neúspech by udržal hostí na priečkach priebežne  znamenajúcich  pád do oblastnej súťaže. 

Župčany - Nová Ľubovňa

Obaja títo súperi stále čakajú na prvé jesenné víťazstvo. Väčšie šance na trojbodový zápis majú zaiste domáci, no chlapci od Jakubianky sa určite pokúsia o to isté. Na futbalovom poli si to rozdá najhoršia obrana v súťaži proti najhoršiemu útoku a rovnako najhoršej obrane. Preto sme veľmi zvedaví na konečný rezultát po deväťdesiatich odohratých minútach. 

Galéria
Dočkajú sa prvého víťazstva?Dočkajú sa prvého víťazstva?Dočkajú sa prvého víťazstva?Dočkajú sa prvého víťazstva?