04. 11. 2013 o 09:41

V Sabinove brali body hostia spod Tatier

autor: Daniel Dedina
1945x čítané

Prvú polovicu sezóny 2013/14 uzavreli v Sabinove súbojom proti Vysokým Tatrám. Veľa radosti domácemu táboru však nepriniesol. Naopak, boli to hostia, ktorí si na cestu pod tatranské končiare pribalili tri body a svojho nedeľňajšieho súpera preskočili aj v tabuľke. V nej sú momentálne na 6. priečke, Sabinov je o jeden stupienok nižšie.

Sabinov - Vysoké Tatry 1:2 (1:1)

Ako prvý sa o slovo prihlásil domáci kapitán J. Dlugoš, jeho strela po siedmich minútach si priestor medzi troma žrďami nenašla. Ďalšie minúty sa niesli v znamení zbytočnej nervozity, ktorá eskalovala v podobe troch žltých kariet pre hráčov z oboch táborov. Potom sa našťastie opäť dostali do popredia futbalové prvky. Prvá veľká šanca na otvorenie skóre šla na konto Sabinovčanov. Po Prusákovom rohu hlavičkoval M. Andraščík v 18. min zblízka prudko, ale len do pred ním postaveného spoluhráča, ktorý tak zabránil lopte v ceste do siete. Hostia sa zastreľovali o dve minúty neskôr, nepresne to skúšal Stanislav. Ten istý hráč mal oveľa lepšiu príležitosť aj o ďalšie tri minúty, keď sa pekne uvoľnil cez domáceho stopéra a jeho krížnej strele nechýbalo veľa, aby úspešne zapadla do brány. Nestalo sa tak, naopak zahrmelo z protiútoku na druhej strane. Sochovič posunul loptu nezištne Lapošovi a ten osvedčil kanoniersku mušku v prebiehajúcom ročníku. Stačilo mu minimum priestoru, aby krátkym švihom a prudkou strelou k bližšej žrdi rozjasal fanúšikov - 1:0. Blízko k vyrovnaniu boli Tatranci po polhodine hry, zo skrumáže v šestnástke súpera však napokon nič nevyťažili. Vzápätí predviedol pekné sólo J. Dlugoš, s jeho prudkou strelou si Hájovský na dvakrát s námahou poradil. Potom Sabinovčania začali kopiť čoraz viac chýb, viazla im rozohrávka, iniciatívnejší hostia boli čím ďalej tým smelší a v závere polčasu sa dočkali zaslúženého vyrovnania. Nedorozumenie domácich obrancov využil Bednarčík, ktorý si nabehol na dlhú nakopávanú loptu a povedľa bezmocného Hubu ju poslal do siete - 1:1.

Po zmene strán sa naďalej hral futbal s minimom šancí, pozorná a výškovú prevahu majúca obrana hostí si s vysokými nákopmi domácich bez problémov poradila. Tí to preto skúšali skôr z diaľky, ale M. Andraščík ani Prusák nemierili presne. Tatranci sa spoliehali na rýchle protiútoky, ktoré boli s plynúcim časom čoraz nebezpečnejšie. V 65. min preveril Stanislav prudkou strelou z priameho kopu pozornosť Hubu. V polovici druhého dejstva mali domáci pasáž, v ktorej azda tri či štyri minúty nepožičali súperovi loptu, ale všetko to bolo v hĺbke poľa, odkiaľ nehrozilo prakticky žiadne nebezpečenstvo. Chýbal navyše moment prekvapenia. Za zmienku stoji len hlavička Lapoša tesne mimo pravej žrde po rohovom kope Prusáka. Keďže do konca stretnutia už nebolo času nazvyš, čoraz viac bolo zrejmé, že akýkoľvek gól bude s veľkou pravdepodobnosťou zároveň víťazný. V 82. min sa dostali Sabinovčania do prečíslenia, Lapoš zobral zodpovednosť na svoje plecia, cez súperov dvojblok sa ale nepreštrikoval. Zblokovaná lopta sa dostala ešte k Vrankovi, ale tomu v streľbe zabránilo odmávanie postavenia mimo hry. A tak sa o všetkom napokon rozhodlo na druhej strane. V 84. min nevyšla domácim ofsajdová pasca, na kolmicu nabiehajúci Bednarčík sa jej bez problémov vyhol, brankár Huba mu včasným vybehnutím stihol loptu vypichnúť, ale v páde ju posunul len pár metrov od seba. Namiesto opätovného vystúpenia oproti strelcovi a zmenšenia streleckého uhla zacúval spoločne s vracajúcimi sa obrancami do brány a hosťujúci stredopoliar sa na druhý pokus už nepomýlil - 1:2. Záverečná zúfalá snaha futbalistov v modrých dresoch už zmenu skóre nepriniesla a tak sa vďaka väčšej efektivite v koncovke tešila družina trénera Dvorožňáka.

Góly: 24. Lapoš - 44. a 84. Bednarčík, ŽK: 16. J. Dlugoš, 72. M Andraščík - 12. Šproch, 17. Šefc, 62. Novák, rozhodovali: Greško - Holp, Bochnovič, 200 divákov.

MFK Slovan: Huba - Janiga, M. Andraščík, Ľ. Andraščík, Verešpej - Prusák, J. Dlugoš, Sochovič, Futej (65. B. Dlugoš) - Lapoš, Vranko.

FK Starý Smokovec: Hajovský - Šimšaj, Dulovič, Compeľ, Šproch - Bednarčík, Novák, Sirko, Buc, Šefc (69. Nemčko) - Stanislav (90. Palguta).