Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 11. 2013 o 20:35

Na Šariši padlo sedemnásť gólov

autor: Attila Mikloško
3037x čítanéV 13. kole VI. ligy šarišskej až sedem mužstiev vyšlo strelecky naprázdno. Videli sme gólostroj v Šarišských Michaľanoch a piate výhry Záhradného a Beloveže v rade.

VI. liga šarišská dospelí, 13. kolo, nedeľa 13. 30 h.

Bilancia 13. kola: 7  6  0  1   20:2   18-3

Strelci 13. kola: 2 góly - Michal Ďurica, Dominik Haničák (obaja Šarišské Michaľany), Radoslav Koscelník (Malcov), Mikuláš Kravec (Župčany).

Záhradné - Gerlachov 2:0

Zverenci trénera Mariána Merkovského si poradili aj s ambicióznym nováčikom od Tople. Brankár Záhradného, skúsený Igor Vaško neinkasovali  gól z hry už 443 minút. O dva presné zásahy do siete hostí sa postarali ďalšie opory tímu Marek Jaworek a  druhý najlepší strelec súťaže Peter Jacišin (9 gólov). V závere stretnutia hlavný rozhodca Peter Gajdoš odmenil už po vystriedaní,  obrancu hostí Tomáša Dorina červenou kartou.

Šarišské Michaľany - Gaboltov 9:0

Po dvoch bezgólových zápasoch (Gerlachov doma, Uzovce vonku), dôstojný návrat jedného z favoritov súťaže k napĺňaniu svojich predročníkových očakávaní.  Peknú futbalovú hru tentokrát umocnil aj vysokou streleckou potenciou. Už do piatej minúty mohlo byť po troch "tutovkách" a jednej presnej dorážke rozhodnuté, no gólparáda začala až v polovici  prvého polčasu. Chlapcom spod vrchu Busov slúži ku cti, že sa za každého stavu snažili hrať futbal. Nestiahli sa pred šestnástku, čo samozrejme vyhovovalo rýchlym a technicky výborne pripraveným domácim futbalistom. Svoje premiérové strelecké zápisy zaznamenali Michal Dubecký a Ľuboslav Kolpák. Dôležitým psychologickým momentom bolo zrejme zaradenie hlavného trénera Ľubomíra Puháka do zápasovej súpisky. Do hry však nezasiahol, nebolo treba. Mladší brat Igora Vaška brankára Záhradného, Tomáš Vaško v bráne Šarišských Michalian neinkasoval  už 282 minút.

Beloveža - Chmiňany 3:0

Dvaja súperi s paradoxným porovnaním. Piate víťazstvo futbalistov spod Bielej veže za sebou. Protipólom, piata prehra chlapcov od Veľkej Svinky v sérii. Okrem toho "Smolkovci" vyšli už v treťom zápase od 13. októbra, strelecky naprázdno.

Malý Šariš - Šarišské Dravce 1:0

Nováčik od Šarišského potoka sa týmto víťazstvom vyšvihol už na štvrté miesto tabuľky. O jeho najtesnejšom víťazstve pred návštevou kola (200 divákov),  rozhodlo vylúčenie Pavla Kocúrka (Šarišské Dravce) v 66. minúte a úspešná realizácia pokutového kopu Anton Kočišom, pred začiatkom poslednej švrťhodiny. "Dravčania" si pripísali  na svoje konto už tretiu prehru po sebe. "Kušnírovci" si v štyroch posledných kolách polepšili o dvanásť bodov.

Malcov - Dlhá Lúka 2:0

O výsledku vyrovnaného "bardejovského" derby rozhodla úspešná realizácia štandardných situácii Radovanom Koscelníkom. Jeho druhý gól z bieleho bodu po vylúčení Rastislava Jurčišina (Dlhá Lúka), definitívne zobral nádej hosťom na zisk čo i len bodu.

Veľký Šariš - Uzovce 0:2

Chlapci spod Šarišské hradu odmietli ponúknutú šancu na tabuľkový posun nahor. Nezáživný futbal okorenili iba úspešné zakončenia Uzovčanov v závere prvej a v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky. Po druhom napomínaní  žltou kartou sa do šatne v úplnom závere stretnutia porúčal Marián Mathé (Veľký Šariš).

Župčany - Nová Ľubovňa 3:0

Súboj mužstiev z úplného dna tabuľky skončil podľa očakávania. Zverenci trénera Mareka Šalamúna sa tešili z prvého jesenného víťazstva. Po druhej žltej karte Jozefa Varcholu (Nová Ľubovňa) otvoril skóre domáci Mikuláš Kravec. Ten istý hráč bol úspešný aj švrťhodinu pre záverečným hvizdom rozhodcu Martina Holpa. Martin Baloga uzavrel účet tohto merania síl v poslednej minúte na rozdiel triedy.  Nová Ľubovňa tak s jednou remízou zostáva jediným tímom bez  jesenného víťazstva.

Galéria
Na Šariši padlo sedemnásť gólovNa Šariši padlo sedemnásť gólovNa Šariši padlo sedemnásť gólovNa Šariši padlo sedemnásť gólov