Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 11. 2013 o 11:14

Plavnica spečatila v Sabinove koncoročnú líderskú pozíciu

autor: Daniel Dedina
2285x čítanéPlavnickí futbalisti vstupovali do zápasu v Sabinove, v rámci prvého predohrávaného jarného kola, s cieľom oplatiť súperovi domácu prehru v ich štvrtoligovej premiére a definitívne si tak pred dlhým štvormesačným súťažným odpočinkom poistiť prvú priečku. Podarilo sa, vzhľadom na ostatné výsledky im na honor jesenného víťaza súťaže stačila napokon aj remíza.

Vo výbornej kulise predviedli oba celky dobrý výkon a body sa po záverečnom hvizde rozhodcu Liptáka zaslúžene delili. Kalendárny rok 2013 uzavrú oba celky na podtatranskú nôtu, Sabinov zavíta v nedeľu do Svitu a Plavnica hostí v šlágri kola, v súboji prvého s druhým, Vysoké Tatry. V prípade plného bodového zisku môže svoj náskok ešte zveľadiť a vyšperkovať tým skvelý rok, ovenčený postupom z piatej ligy a polovičným prvenstvom v štvrtej najvyššej súťaži. 

 

Sabinov - Plavnica 1:1 (0:1)

 

Už predzápasové dianie dávalo tušiť, že to tentoraz nebude v Sabinove tuctový zápas. Momentálna plavnická futbalová eufória prináša so sebou aj zvýšený divácky záujem. Do len zhruba 40 km vzdialeného Sabinova sa prišlo na svoj tím pozrieť množstvo priaznivcov. Ovešaní klubovými šálmi, vybavený zástavami boli v hľadisku neprehliadnuteľní. Zahanbiť sa nenechal ani domáci fanklub, atmosféra strhla aj ostatných prítomných priaznivcov, preto sa stretnutie odohrávalo v priam hokejovej atmosfére.

Na ihrisku to spočiatku až také dynamické ako v hľadisku nebolo. Zápas sa rozbiehal pozvoľnejšie, oba tímy sa zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu. Prví dali o sebe vedieť domáci, v 10. min našiel pekný a najmä adresný center Verešpeja na opačnej strane šestnástky Prusáka, ten loptu sklepol Lapošovi, ktorý z ťažkej pozície nemieril presne. Hostia hneď svoju prvú príležitosť premenili na gól. Voľný priestor v strede poľa využil P. Janič, nabral rýchlosť, poľahky sa prešmykol domácou obranou a prízemnou strelou do protipohybu brankára Hubu skóroval - 0:1. Strelený gól ešte viac posilnil sebavedomie lídra, v prvom polčase bol futbalovejší a s prehľadom kontroloval stav. Sabinovčanov do šancí nepúšťal, naopak bol to on, kto mohol pridať druhý gól. M. Dlugoš už o štyri minúty po góle P. Janiča utešenou krížnou strelou opečiatkoval brvno domácej svätyne. V 36. min mala Plavnica výhodu rohového kopu, lopta poskakovala na hranici malého vápna, hlavičku M. Dlugoša vyškrabal Huba reflexívne spod brvna na ďalší roh. Brankár Beňo sa na druhej strane v tejto fáze duelu veľmi nezapotil, sporadické pokusy Bašistu a J. Dlugoša smerovali mimo jeho brány.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil, Plavnica už nebola natoľko aktívna, zatiahla sa do defenzívnej ulity a keďže domáci zvýšili tempo, hra sa presťahovala na hosťujúcu polovicu. Strela Vranka v 49. min bola len propagačná, o niečo nebezpečnejší bol pokus domácich o štyri minúty neskôr, keď nechýbalo veľa, aby prudký polocenter-polostrelu Dedinu hlavičkou usmernil na bránu Lapoš. Výstražná kontrolka pre plavnickú obranu sa naplno rozblikala v 58. min, volej Verešpeja zvnútra šestnástky ešte stihla zblokovať. O minútu neskôr však už po priamom kope toho istého hráča zapadla hlavička tiesneného Bašistu oblúčikom do siete - 1:1.  Napriek tomu, že do konca zápasu zostávala ešte polhodina, zvyšný priebeh už veľa vzruchu pred oboma bránami nepriniesol. Loptu mali viac na kopačkách domáci, ale skúsená a pozorná plavnická defenzíva, dirigovaná ostrieľanými matadormi Fröhlichom a Pavlišinom, ich do šancí nepúšťala. V 70. min to z priameho kopu skúšal P. Janič a na opačnej strane strieľal tri minúty pred koncom Lapoš, ale ich pokusy sa medzi tri žrde nevošli. Získaný bod pre Plavnicu znamená definitívu prezimovania na čele štvrtoligového pelotónu, Sabinov sa získaným bodom a predovšetkým predvedeným výkonom rehabilitoval za predchádzajúci domáci neúspech s Vysokými Tatrami.

 

Góly: 59. Bašista - 22. P. Janič, ŽK: 38. Janiga, 43. Ľ. Andraščík, 69. J. Dlugoš - 38. Hricko, 83. P. Janič, rozhodovali: Lipták - Ondrášek, Hepka, 500 divákov

MFK Slovan: Huba - Janiga, J. Dlugoš, Ľ. Andraščík, Dedina - Prusák, Bašista (75. P. Kolpák), Sochovič, Verešpej - Lapoš, Vranko

FK Družstevník: Beňo - Chovanec, Ján Pavlišin, Fröhlich, Vandžura - M. Dlugoš, Kupec, Kuľanda (57. T. Janič), P. Janič - Genčúr (73. Bania), Hricko (90. J. Pekár)

 

Hlasy po zápase:

Pavol Šaršala (tréner Sabinova): "Proti kvalitnému súperovi sme odohrali dobrý zápas. Chybičkou krásy bolo ´len´ to, že sme ho nevyhrali. V takomto zložení sme ho, najmä v druhom polčase, odohrali prakticky na hranici svojich aktuálnych možností. Cez polčasovú prestávku sme sa snažili nepanikáriť, mali sme pred sebou ešte 45 minút, najdôležitejšie preto bolo neklesať na duchu a udržať u hráčov vieru vo vlastné schopnosti. Ak by sme predviedli podobný výkon aj v niektorých predchádzajúcich stretnutiach, mali by sme podľa môjho názoru v tabuľke určite viac bodov. V prípade, že sa nám ho podarí zopakovať aj v nasledujúcom kole, budeme sa častejšie pokúšať o streľbu a budeme mať pri nej zároveň aj trochu potrebného šťastia, verím že vo Svite budeme ešte úspešnejší."

Marián Solotruk (asistent trénera Plavnice): "Vedeli sme, čo nás v Sabinove čaká a z taktického hľadiska sme sa na to veľmi dobre pripravili. Bol to zápas s minimom šancí. Škoda, že sme v prvom polčase nepridali ďalší gól, príležitostí sme na to mali, domácich zachránilo brvno aj brankár. V druhom polčase sme sa až príliš zatiahli, strácali veľa lôpt, súper vycítil šancu a bol aktívnejší. Inkasovaný gól bol z kategórie lacných. Na veľmi dobre pripravenom trávniku, pred výbornou, na štvrtoligové pomery určite nadštandardnou kulisou, sme napokon uhrali bod, s ktorým sme spokojní. Obrovskú spokojnosť možno vysloviť aj s celou našou jesennou časťou, po zlom vstupe do sezóny by asi len málokto očakával, že budeme takto zimovať. V nasledujúcom súboji proti Vysokým Tatrám chceme zvíťaziť a ešte viac si spríjemniť vyhliadky na jarnú časť sezóny."