Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 11. 2013 o 20:52

Po prvej jarnej predohrávke na čele Fintice

autor: Attila Mikloško
2229x čítanéIII. liga šarišská mala v sobotu popoludní na programe prvú jarnú predohrávku. Prekvapenie sa konalo v Chminianskej Novej Vsi, kde videli aj štyri góly najlepšieho strelca súťaže Vladimíra Tobiáša. Kolo prinieslo zmenu lídra a úctyhodných štyridsaťjeden gólov.

Bilancia 14. kola:  8  5  2  1  28:13  17 - 5

 

Strelci 14. kola: 4 góly - Vladimír Tobiáš (Chminianska Nová Ves), 3 góly - Erik Šoltýs (Bardejovská Nová Ves), 2 góly - Maroš Maxin (Bardejovská Nová Ves), Anton Petrovčík (Dulová Ves), Maroš Hric, Ján Kukuč (obaja Fintice), Peter Gallik (Plavnica), Jozef Hasara (Pušovce).

 

Fintice - Dulová Ves 5:3

Fintickí mladíci vďaka víťazstvu poskočili na čelo tabuľky. Najlepší strelec Fintíc Ján Kukuč si upevnil dvoma gólmi druhú priečku v tabuľke strelcov. Päť úspešných streleckých zakončení potvrdilo najlepší útok súťaže (59 gólov).

Tajomník OŠK Fintice Martin Gmitro: "Bolo to priemerné až podpriemerné a zbytočne nervózne stretnutie. U nášho dorastu je badateľný pokles futbalovej formy. Napriek tomu sa hralo na jednu bránu, keďže Dulová Ves hrala prevažne len na ďaleké nákopy stopérov. Hostia boli maximálne efektívni, trikrát dokázali veľmi rýchlo po troch veľkých zaváhaniach našej obrany stav zrovnať". (pozn., v zápise je chyba v poradí gólov).

 

Chminianska Nová Ves - Podolínec 4:5

Bývalý líder súťaže prekvapujúco podľahol družstvu, ktoré kolo predtým podľahlo Čirču 0:10. Najlepší strelec súťaže Vladimír Tobiáš (30 gólov), štyrmi presnými zásahmi držal domácich na dostrel, no napokon to nestačilo ani na zisk bodu.

 

Čirč - Stará Ľubovňa 4:0

Chlapci z Čirča pokračujú vo svojej "spanilej jazde", ktorá im po piatich posledných kolách (bilancia -  5 4 1 0  22:2, 13 bodov), zabezpečila už priebežne tretie miesto tabuľky. 

 

Bardejovská Nová Ves - Šarišské Michaľany 6:0

Po minulotýždňovom výbornom výkone proti vtedajšiemu lídrovi tabuľky Chminianskej Novej Vsi, michalianskí dorastenci opäť potvrdili nevyrovnanosť svojich výkonov. Ukázali ako sa futbal nemá hrať a odniesli si tak z pekného futbalového areálu v Bardejovskej Novej Vsi najvyššiu jesennú prehru. Domáci futbalisti pôsobili koncentrovane, pokojne čakali na svoju príležitosť a tá prišla. Do prestávky bolo však iba 1:0. Tréner hostí Tibor Guzík chcel svoje družstvo prebudiť trojitým prestriedaním. To sa mu v úvode druhej časti hry  aj podarilo a hra bola vcelku vyrovnaná, no michalianski mladící si za celých deväťdesiat minút vyloženú šancu vôbec nevypracovali. Naopak, domáci klincovali do brány bezmocného Tomáša Hlavatého jeden krajší gól za druhým. Bolo to absolútne zaslúžene,  jednoznačné víťazstvo domácich a "sladká pomsta" za prehru z 1. kola 1:8.

 

Raslavice - Plavnica 2:2

Družstvá zo stredu tabuľky si body spravodlivo podelili. 

 

Beloveža - Kapušany 1:1

Kapušanci zabodovali aj pod Bielou vežou a už päť zápasov sú bez prehry.

 

Pušovce - Malcov 2:1

Hralo sa v podstate na jednu bránu. V prvom dejstve boli hostia raz pri šestnástke Pušovčanov a dokázali zo štandardky vyrovnať. Zápas v prospech domácich rozhodol dvojgólový Jozef Hasara. Tréner domácich Andrej Keresteš pochválil svojich zverencov za príkladný prístup pri získavaní bodov v boji o záchranu.

 

Kurima - Kendice 4:1

 

Prezident FK Kurima Emil Gmitter: "V tomto zápase sa v domácom družstve predstavili aj  chlapci, ktorí sú zatiaľ v kádri starších žiakov. Lavička bola plná a ďalší traja hráči  ostali ešte bez dresov, čo pozitívne pôsobilo na ostatných spoluhráčov a všetci podali veľmi dobrý výkon. Počas celého zápasu mali domáci veľkú prevahu a hostia sa za polovicu ihriska prakticky nedostávali. Už v prvom polčase vyhrávali rozdielom triedy. V druhej štyridsaťpäťminútovke sa situácia na ihrisku opakovala, no Kurima bola strelecky úspešná už iba raz. Hostia tesne pred záverečným hvizdom len korigovali prehru.
Galéria
Po prvej jarnej predohrávke na čele FinticePo prvej jarnej predohrávke na čele FinticePo prvej jarnej predohrávke na čele FinticePo prvej jarnej predohrávke na čele Fintice