Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 11. 2013 o 23:29

Domáca rozlúčka ako sa patrí

autor: Jaroslav Glovičko
1632x čítanéLen dva body získali hráči Vyšného Opátskeho v ostatných dvoch kolách, ktoré nepridali na pohode hráčov, ktorým sa nedarilo ani strelecky. Dva góly v spomínaných kolách boli slabou vizitkou najlepšieho útoku súťaže. Nečudo, že v domácom stretnutí mali hráči nôž na krku a iné ako víťazstvo neprichádzalo do úvahu.

Súper zo Stropkova poslal domácim šesťgólovú navštívenku, ktorá vniesla do ich radov obavy o výsledok. Obojstranne opatrný úvod duelu z oboch strán ako prvý prelomili domáci a po štvrťhodine hry sa ujali vedenia, keď spätnú prihrávku Schnurera z bránkovej čiary poslala do siete Ľubo Maďarik. Mohlo sa zdať, že gól prinesie viac pokoja zverencom trénera Marcela Alexandra, no opak bol pravdou. Hostia dobrým pohybom nedávali veľa času domácim na presnú kombináciu a držali ich v napätí o výsledok. Druhý gól Maďarika bol istým vykúpením, ale súper sa ani za tohto stavu nevzdával.

Čegin žolíkom trénera

Nepoľavoval v ofenzívnom poňatí hry na čo doplatil v posledných desiatich minútach. V priebehu dvoch minút medzi 83. a 85. minútou inkasovali dva góly, ktoré strelili Steininger a Čegin (na snímke vľavo).  Ten sa ukazuje ako trénerov žolík, lebo aj v súboji s Krompachmi nastúpil v rozbehnutom stretnutí a zapísal sa do streleckej listiny. Po štvorgólovom víťazstve sa na chvíľu usmieval aj tréner Marcel Alexander, ktorý bral s ambicióznym celkom Stropkova aj najtesnejšie víťazstvo. „Výsledok celkom nezodpovedá dianiu na ihrisku, ale som rád, že padlo toľko gólov. Štvorgólová prehra je z pohľadu hostí vysoká, lebo herne nezaostali za nami. V predchádzajúcich dueloch sme šance nedokázali premeniť, teraz áno,“ povedal na adresu súpera M. Alexander. Hostitelia nastúpili v pozmenenej zostave a v obrane to neraz poriadne škrípalo, ale súper to nevyužil. „Defenzíva nie je postavená len na obrane, ale celého mužstva. V ostatných dueloch nám to robí veľké problémy, lebo hráči neskoro pristupujú k súperovým hráčom. Počas prestávky teda máme na čom pracovať. Súperi z toho ťažia a pokiaľ by Stropkov vyrovnal, mohol nabrať duel úplne iný vývoj. Nevyužil šance, ktoré sme mu ponúkli, preto je výsledok taký, aký je,“ hovorí lodivod hostiteľov. S výsledok bol spokojnejší ako hrou, avšak potešilo ho, že podobne ako proti Krompachom aj teraz sa strelecky presadil striedajúci Čegin. „Už v druhom stretnutí je mojim žolíkom,“ s úsmevom hovorí M. Alexander (na snímke).

„S Krompachmi nám zachránil bod, teraz pečatil naše víťazstvo. Obaja súperi sa ukázali na našom ihrisku v dobrom svetle, herne na výške. Som rád, že po našich nevýraznejších výkonoch sme zabrali a vyhrali zaslúžene,“ konštatoval lodivod Vyšného Opátskeho Marcel Alexander. Tento celok sa rozlúčil s jesennou časťou v domácom prostredí ako sa patrí a hráči potvrdili, že právom im patrí prívlastok najlepšieho útoku v súťaži. V šestnástich kolách dosiahli 36 gólov, čo je priemer 2,25 gólu na zápas.