Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 11. 2013 o 23:41

Hráčom Tesly chýbal väčší pokoj v koncovke

autor: Jaroslav Glovičko
1250x čítanéPo vysokom víťazstve v predchádzajúcom kole v Barci, si celok Tesly Stropkov veril aj proti Vyšnému Opástkemu v predohrávanom prvom jarnom kole. Zverenci trénera Igora Tabiša dokázali hostiteľov poriadne potrápiť, avšak v koncovke im chýbal povestný kúsok športového šťastia či potrebného pokoja. Aj preto sa domáci celok mohol tešiť z hladkého a vysokého víťazstva.

 

Len ťažko hľadal slová kormidelník stropkovskej Tesly Igor Tabiš, lebo v ňom lomcovala zlosť po vysokej prehre 0:4. „Futbal sa hrá na góly, a v tomto stretnutí ich dávali trinásti domáci hráči, takže vyhrali zaslúžene. Každému sa hrá ťažko, ak sa nájde iba jedna odvážna trojica, ktorá vonku zapíska rovinu a potom jej poškodia auto,“ nedáva si servítku pred ústa I. Tabiš (na snímke). 

Z jeho strany to bola reakcia na niekoľko sporných ofsajdových momentov, ktoré zastavili ich útočné snaženie. Nebolo ich veľa a hostia mali aj ďalšie príležitosti, ale hráčom chýbal v koncovke pokoj a svojej roly sa dobre zhostil aj domáci brankár Riemer. Výsledok vôbec nezodpovedá pomeru síl na trávniku, lebo jeho zverenci boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Snahu mladému celku nemožno uprieť, ale s presnou koncovkou si nepotykali. Kým v predchádzajúcom stretnutí dokázal streliť vonku Stropkov 6 gólov, teraz ani jeden. V ostatných dueloch hostitelia herne aj strelecky trápili no teraz si všetko vynahradili. „Iste sme nechceli prehrať,  a vysoko už vôbec. Trúfali sme si aspoň na bod, ale nevyšlo to. Pred nami je ešte jeden duel a máme týždeň na to, aby sme sa na neho dobre pripravili. Celok Opátskeho je silný, avšak niekedy sa vám darí viac a inokedy menej. Preto sa mi ťažko hovorí, či sú v kríze alebo nie. Za stavu 1:0 sme nastrelili žrď, ťažko povedať ako by sa duel vyvíjal, ak by sme vyrovnali. Ak vás počas zápasu niekto rozhodí, tak sa vytratí aj  psychická pohoda v zakončení. Už sme si ale zvykli na rôzne rozhodovania počas sezóny, preto ideme ďalej a v domácom prostredí sa pokúsime vyhrať. Z môjho pohľadu sme odohrali dobrý zápas a kto ho videl iste bude súhlasiť, že sme boli domácim viac ako vyrovnaným súperom, niekedy aj futbalovejší, ale nedokázali sme streliť ani jeden gól,“ uzavrel hodnotenie výkonu svojich zverencov tréner Igor Tabiš.