14. 11. 2013 o 10:55

Deväťdesiatka v Šarišských Michaľanoch

autor: Attila Mikloško
2757x čítané

V prvom predohrávanom jarnom kole padlo tridsaťdva gólov. Z toho do sietí brankárov Novej Ľubovne a Uzoviec sedem a Chmiňan šesť. Najviac sa darilo Róbertovi Stachurovi (Dlhá Lúka), autorovi štyroch presných zásahov. Dvaja "G", Gaboltov a Gerlachov si priviezli od súperov tri body.

Bilancia 14. kola: 7  5  0  2   25: 7  15 - 6

Strelci 14. kola: 4 góly - Róbert Stachura (Dlhá Lúka), 2 góly - Lukáš Poláček (Maly Šariš), Matúš Fedor, Peter Jacišin (obaja Záhradné), Kamil Zlatohlavý (Župčany)

Záhradné - Uzovce 7:1

Zverenci trénera Mariána Mašleja pôsobili od začiatku stretnutia ustráchaným dojmom. Priveľmi sa do útočenia nepúšťali. Chýbali im ich ofenzívne hroty Maroš Kaleja a  Ľubomír Tokár. Napriek tomu po presnom zásahu Dominika Urbana, dokázali zápas zdramatizovať. Preto ešte štvťrhodinku pred záverečným hvizdom nebolo o víťazovi "šarišského derby" rozhodnuté. Piatimi úspešnými zásahmi v priebehu devätnástich minút rozhodli domáci o svojom zaslúženom víťazstve. Záhradné si týmto víťazstvom udržalo päťbodový náskok na čele a zároveň sa môže popýšiť aj najproduktívnejším útokom v súťaži.

Šarišské Michaľany - Malcov 1:0

Pred stretnutím vedenie ObFZ Prešov, futbalového klubu OŠFK Šarišské Michaľany a všetci prítomní poblahoželali k významnému životnému jubileu 90 rokov, jednému z prvých aktívnych futbalistov vo vtedajšom TJ Sokol Šarišské Michaľany (vznikol v roku 1949), Františkovi Merňákovi (narodený 6.11.1923).

Druhé mužstvo tabuľky sa opäť poriadne potrápilo, kým si poradilo s húževnatými chlapcami od Večného potoka. V kvalitnom zápase o trojbodovom zisku rozhodlo rýchly vniknutie do šestnástky Patrikom Sedlákom, pre ktorého loptu vybojoval v ťažkom súboji Ľubomír Kočík. Po následnom faule a nariadenom pokutovom kope sa po jeho úspešnej realizácii (Jaroslav Adam), domáci štyri minúty po prestávke ujali vedenia. Michalianci si udržiavali súpera počas celého zápasu na dištanc, no v závere mohli o víťazstvo prísť po tvrdej krížnej strele Dominika Priščáka z vnútra veľkého vápna.

Beloveža - Gerlachov 1:2

Nováčik od Tople potvrdzuje celú jeseň svoju dobrú futbalovú fazónu a tentokrát dokázal zvíťaziť aj na pôde veľmi silného súpera. V kvalitnom "bardejovskom" derby pred peknou diváckou kulisou Gerlachovčania boli prakticky celý zápas vo vedení. Stav stretnutia na konečných 1:2, upravil až štyri minúty pred záverečným hvizdom hlavného rozhodcu Patrika Prokopoviča, striedajúci Gabriel Balušinský.

Malý Šariš - Chmiňany 6:1

"Smolkovci" sú  zrelí na futbalový "uterák" pretože už šesť kôl po sebe prehrávajú a ich skóre je skutočne "hrôzostrašné" 3:27. Zimná futbalová prestávka bude pre nich zaiste vykúpením. V "šarišskom" derby sympaticky pôsobiaceho nováčika sa pred koncom prvej polhodinky dokonca ujali vedenia. S ťažkým terénom sa v nasledujúcom priebehu hry lepšie "pobratali" domáci futbalisti. Hosťom tak nakoniec uštedrili nepríjemnú "šestku". "Kušnírovci" si tak udržali pre nich veľmi peknú štvrtú priečku tabuľky.

Dlhá Lúka - Nová Ľubovňa 7:1

Tretí, ale momentálne veľmi neúspešný nováčik od Jakubianky zviedol márny boj o pripísanie si aspoň bodu na pôde veľmi kvalitného súpera. Chlapci od Bardejova nedali svojmu súperovi žiadnu šancu. Hlavne strelecky disponovaný Róbert Stachura (skóroval štyrikrát), si zápas dokonale "užil". O čestný úspech hostí sa zaslúžil Martin Sivulka, ktorí si však pripísal okrem toho aj zápasové negatívum a v 88. minúte sa po červenej karte z ihriska "porúčal".

Veľký Šariš - Gaboltov 0:1

Zdalo sa, že zverenci trénera Martina Vasiľa pomaličky naskakujú na tú správnu futbalovú vlnu. No v tomto zápase im nebolo súdené uspieť. V závere prvej tridsaťminútovky nepremenil Matúš Mihok pokutový kop. Stačil jeden úspešný zásah kapitána hostí Pavla Javorského aby mali chlapci spod Šarišského hradu, opäť hlavu v smútku.

Župčany - Šarišské Dravce 3:1

Zdá sa, že výhra nad vtedajším lídrom tabuľky (9. kolo v Šarišských Michaľanoch 3:0), zanechala na futbalistoch od Goduše "neblahé" následky. Odvtedy získali iba jeden bod v domácom zápase s Veľkým Šarišom (1:1). Ich momentálna výkonnosť dopomohla k zvýšeniu sebavedomia spoluhráčom kapitána domácich Kamila Zlatohlavého, ktorý bol sám autorom dvoch presných striel do bránky Michala Hriceňáka a prispel tak svojim dielom k druhému jesennému víťazstvu domácich.