Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 11. 2013 o 13:03

Záver jesene bez prekvapení

autor: Attila Mikloško
2790x čítanéZáhradné s trojbodovým náskokom prezimuje na prvom mieste pred druhým v poradí, Šarišskými Michaľanami.

Bilancia 15. kola: 7  5  2  0   17: 2   17 - 2

Strelci 15. kola: 2 góly - Jaroslav Adam (Šarišské Michaľany), Maroš Kaleja (Uzovce),

 

Gaboltov - Záhradné 1:1

Líder tabuľky pricestoval pod vrch Busov s úmyslom potvrdiť jesenné postavenie v šiestoligovej tabuľke. Najlepší strelec domácich Pavol Javorský (osem gólov), bol však už v úvode stretnutia proti. Tvorca hry Záhradného Marek Jaworek (šesť gólov), vrátil v polovici prvej časti hry stav do remízového priebehu. Záverečný hvizd hlavného rozhodcu Lukáša Kunza znamenal pre hostí, po dlhých šiestich kolách  "stratu" dvoch bodov. Napriek tomu potvrdili neporaziteľnosť na súperových ihriskách, (bilancia 7 5 2 0 18:6, 17 bodov) . Gaboltov iba druhýkrát v domácom prostredí nebodoval naplno, (12. kolo Malcov 1:1). 

Šarišské Michaľany - Dlhá Lúka 4:0

Druhé mužstvo tabuľky vstúpilo do zápasu excelentne. Už do ôsmej minúty sme videli dva prekrásne góly (Jaroslav Adam, Ľubomír Kočík). Výkon domácich gradoval, jeho vyvrcholením bola odvážna strela Dušana Kozáka spoza šestnástky k ľavej žrdi, na ktorú Juraj Čobej v bráne Dlhej Lúky už nedosiahol. Juraj je trénerom dorastu v Partizáne Bardejov, v Dlhej Lúke pôsobí ako tréner dospelých. Jeho nominácia do brá ny bola z núdze cnosť, nakoľko Dlhá Lúka má momentálne oboch brankárov zranených. Juraj je bývalým slovenským reprezentantom. Tréner Galis ho poslal do bránky na tri minúty v stretnutí s Belgickom (r. 2006 - 1:1). Bol hráčom Bardejova, Petržalky, Slovana Bratislava, Beloveže. Naposledy pustil Juraj za svoj chrbát štyri góly v Celtic parku, v Lige majstrov v auguste 2005. Vtedy ho prekonali Thomson, Hartson, Mc Manus a Beattie. Tentokrát to bol dvakrát Jaroslav Adam, raz Dušan Kozák a Ľubomír Kočík. 

Po vytvorení trojgólového náskoku sa chlapci spod Šarišského hradu so situáciou na ihrisku uspokojili a dovolili tak súperovi zahrať si otvorenú partiu. Ten sa príležitosti chopil a do konca zápasu sa snažil hrať otvorený  futbal. Michaľancom sa  podarilo upraviť stav už  iba raz. Niekoľko vyložených príležitostí spálili, alebo ich pochytal Čobej. Najviac sa do brány pýtala "jedovka" Michala Ďuricu, ktorá kozmickou rýchlosťou "prefičala" ponad brvno brány Dlhej Lúky. V pokojnej atmosfére sa zápas dohral a bol tak peknou bodkou za jesennou časťou ročníka 2013/14, na štadióne "Za Torysou". Šarišské Michaľany obsadili po jeseni druhú priečku tabuľky s trojbodovou stratou na vedúce Záhradné. Môžu ich však tešiť prvenstvá, najviac strelených (41) a najmenej inkasovaných gólov (9). Najvyššie jesenné víťazstvo, (Gaboltov 9:0). Brankár Tomáš Vaško nevyťahoval loptu spoza svojho chrbta už 462 minút. 

Uzovce - Beloveža 2:1

Zverenci trénera Mariána Mašleja potvrdili proti tretiemu tímu tabuľky jesennú silu na domácom trávniku. V peknom uzovskom futbalovom stánku ich o body obrali iba susedia, (Záhradné 1:2, Malý Šariš 1:1 a Šarišské Michaľany 0:0). Skúsení Belovežania ešte štvrťhodinku pred koncom viedli, no záver patril Marošovi Kalejovi, pričom jeho druhý presný zásah prišiel až v hodine dvanástej, no znamenal tri body pre kolektív kapitána Michala Antola.

Gerlachov - Malý Šariš 0:0

Druhé jarné predkolo prinieslo súboj dvoch úspešných nováčikov. Domáci mali  svojmu súperovi čo odplácať, pretože v 2. kole podľahli pri Šarišskom potoku 1:3. Remízový kráľ súťaže (spoločne s Veľkým Šarišom zaznamenal päť nerozhodných výsledkov), však potvrdil svoju dobrú formu. Naposledy prehral veľmi dávno, v 9. kole v Beloveži 2:3. Päť víťazstiev v rade so skóre 15:5, hovorí za všetko. Obaja debutanti tak môžu svoje jesenné účinkovanie hodnotiť veľmi pozitívne, pretože boli herným prínosom súťaže. Po deväťdesiatich minutách ich vzájomného merania síl, mohli byť zaiste aj s deľbou bodou spokojní.

Malcov - Veľký Šariš 4:0

Minuloročný účastník V. ligy sa nedočkal prvého jesenného víťazstva na pôde súpera ani v Malcove. Domácich na ich výbornom trávniku porazilo iba vedúce duo (Šarišské Michaľany 0:1, Záhradné 0:2), okrem neho ich o body už nikto nepripravil.  Ani v tomto stretnutí nenechali nič na náhodu a už do prestávky viedli rozdielom triedy. V závere ich trojbodový zisk ešte pečatil skúsený Marián Valkučák.

Šarišské Dravce - Nová Ľubovňa 3:0

Zverenci trénera Stanislav Mišenka si po štyroch prehrách (Záhradné 0:4 - vonku, Beloveža 1:3 - doma, Malý Šariš 0:1 - vonku, Župčany 1:3 - vonku), pred zimnou prestávkou trochu vylepšili náladu, no ich tabuľkové postavenie tesne nad miestenkou znamenajúcou zostup do oblastnej súťaže, im na pokojnom spánku určite nepridáva. Novú Ľubovňu so ziskom jediného jesenného bodu čaká ťažká jarná odveta.

Chmiňany - Župčany 3:0

"Šarišské" derby naštartoval vlastný gól hosťujúceho Stanislava Krempaského. "Smolkovci" si v ďalšom priebehu už trojbodový zisk po šiestich prehrách v rade, nenechali ujsť. No tento vzájomný výsledok nemení nič na tom, že obe mužstvá musia na jar poriadne zabrať, pretože momentálne je účasť v pripravovanej V. lige šarišskej, hlavne pre hostí na míle vzdialená. 

Galéria
Záver jesene bez prekvapeníZáver jesene bez prekvapeníZáver jesene bez prekvapeníZáver jesene bez prekvapení