autor: Peter Cingel
1641x čítané

Súboj tretieho s ôsmym mužstvom dopadol podľa očakávania.

Partizán Bardejov - FC ŠTK 1914 Šamorín 3:0 (2:0)

Góly: 19. a 22. J. Zápotoka, 88. Palša (11 m), ŽK: 61. Kica - 60. V. Pončák, 61. Gligorov, 69. Cvejič, 71. Mezovský, rozhodovali: Sedlár - E. Weiss, Špivák, 400 divákov.

Partizán: Molčan  - J. Zápotoka (72. Andrič), Palša, Grohoľ (84. Pyda), Petráš, Kica, Dzúrik, Andraščík, L. Zápotoka, Berecký, Pisarik (65. Kuhajdík).

Bardejovčania bojujú na diaľku s Michalovcami a Prešovom o 2. miesto druholigovej tabuľky a tak sa nič iné ako víťazstvo nečakalo. Domáci začali dobre a už v 5. minúte mohli skórovať, hustý obranný val FC sa prestreliť nepodarilo. O tri minúty neskôr zahrával Partizán priamy kop, odrazená lopta sa dostala ku Grohoľovi, v dobrej pozícii prestrelil.  Aj hostia sa snažili. V 10. minúte podnikli rýchly nájazd na bránu Partizána Gligorov s Mezovským, v koncovke sa však presadiť nedokázali. Bardejovčania prvýkrát udreli v 19. minúte. Nádherná strela z vyše 20 m z kopačky Jána Zápotoku opečiatkovala brvno a skončila za chrbtom bezmocného Jarmoškoviča. Aktívne hrajúci Grohoľ motal hlavu obrancom FC ŠTK a posielal pred bránu vynikajúce lopty. Prehustená obrana súpera odolávala. V 22. min predviedol pekné sólo Dzúrik a jeho presnú prihrávku poslal Ján Zápotoka s prehľadom za chrbát brankára hostí. Až do konca polčasu mali domáci prevahu a kontrolovali dianie na ihrisku.

V druhom polčase sa už nehralo s takým nasadením ako v prvej polovici. K výbornému výkonu sa rozohral Petráš a obrancovia hostí si s jeho akciami nevedeli poradiť. V závere zápasu poslal tréner KIca na ihrisko talentovaného dorastenca Vladimíra Pydu. Ten vo svojej ligovej premiére zariadil tretí gól Partizána. V šestnástke hostí si poradil s brániacim hráčom a tak neostávalo nič iné len ho faulovať. Nariadený pokutový kop Palša s prehľadom premenil.

Galéria
Bardejov - Šamorín 3:0 + fotogalériaBardejov - Šamorín 3:0 + fotogalériaBardejov - Šamorín 3:0 + fotogalériaBardejov - Šamorín 3:0 + fotogalériaBardejov - Šamorín 3:0 + fotogaléria