Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 12. 2013 o 17:16

Bratia na Derby Sevillano

autor: Marián Škuba
1505x čítanéNie je už ničím nezvyčajným, že aj našinec si môže priamo užiť futbalovú „rozkoš“ v podobe návštevy prestížnych stretnutí na európskych štadiónoch. Bratia Štefan a Marcel Vasilenkovci z Humenného si to namierili do španielskej Sevilly na „Derby Sevillano“ a dali aj nám o tom vedieť.

Ocitli sa pred pár dňami na juhu Španielska, v srdci nádhernej Andalúzie - Seville, konalo v Primera División futbalové derby dvoch mestských rivalov: FC Sevilla - Betis Sevilla (4:0). Tento šláger si nenechali újsť bratia Vasilenkovci, Marcel - gólman MŠK Spartak Medzilaborce a Štefan - futbalový rozhodca. Obaja nám okrem spoločnej fotografie dodali aj nasledovné info: “Výborné predstavenie dvoch mužstiev, ktorým sa v lige nedarí v tejto sezóne podľa predstáv. Hralo na zaplnenom 45-tisícovom Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, pomenovanom po prezidentovi FC Sevilla, ktorý pôsobil vo svojej funkcii 17 rokov v polovici minulého storočia. Štadión, ktorý je v histórii futbalu v Španielsku zapísaný veľkými písmenami, nakoľko na ňom ešte doteraz „Espaňa“ neprehrala žiadny svoj medzinárodný zápas, je situovaný v mestskej časti zvanej Nervión. Medzi oboma tímami v 705-tisícovom meste vládne veľká rivalita, starší a bohatší klub FC je preferovaný mestom, mladší klub Betis vznikol tak, že sa chudobné banícke rodiny, ktoré nemohli poslať svoje deti do FC, rozhodli vytvoriť svoj vlastný klub... FC Sevilla v lete predala kvôli recesii veľa svojich hráčov, mesto je veľmi známe svojou zábavou a nočným životom a najlacnejšími cenami jedál a nápojov v celom Španielsku,  napr. chutnými tappas. Zaujalo nás pred i pozápasové bezproblemové zvládnutie od policajných až po záchranné zložky,“ konštatoval Štefan Vasilenko.