Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 01. 2014 o 22:48

MŠK Slavoj Spišská Belá prezimuje v VI. lige PT na 11. mieste.

autor: František Bukovina
1918x čítanéSkončila sa jesenná časť VI. ligy podtatranskej v sezóne 2013/2014. Spišská Belá obsadila v tabuľke 11. priečku, čo jej zatiaľ zaručuje aj v budúcej sezóne po reorganizácií účasť v V. lige.

Pre futbalovú verejnosť v Spišskej Belej je toto umiestnenie určitým sklamaním. Aj keď Belančania disponujú úzkym kádrom, jeho kvalita je určite vyššia ako kvalita viacerých mužstiev v tejto súťaži a preto aj postavenie v tabuľke by malo byť lepšie než momentálne je. Pred začiatkom sezóny z mužstva odišlo deväť hráčov (Galajda, Jackovič, Griger, Barnáš, Špes, Galowicz, Kuchta, Siska, Podolinský) a naopak do mužstva pribudli len štyria ( Marhefka P., Janovský, Vida a Maťaš). Post trénera prevzal po Dušanovi Bolešovi Ján Kleščik. Úvod sezóny Belančanom vyšiel. V prvom kole remizovali s Tepličkou 3:3, no pri troche šťastia mohli  aj vyhrať. Domáci zápas s Levočou zvládli na výbornú a vyhrali vysoko 5:0. V treťom kole v Kravanoch po prvom polčase vyhrávali 2:0. Zdalo sa, že je všetko v poriadku a víťaznú sériu si predĺžia. No v druhom polčase prišla pohroma. MŠK v rozpätí 20 minút inkasoval neuveriteľne šesťkrát! Domov sa teda vrátili s vysokou prehrou 2:6, ktorá naštartovala sériu ďalších prehier. Belančania sa nedokázali prebudiť ani doma a prehrali s nováčikom z Nálepkova 0:2. Prehrali po vlastných chybách aj v Smižanoch 2:5. Potom prišla krutá prehra na domácom ihrisku 1:2 s Mária Hutou. Hosťom sa podarilo vsietiť víťazný gól v 89. minúte.  Nedarilo sa  im ani v Hranovnici, kde boli jednoznačne lepším mužstvom, no aj napriek tomu prehrali 1:2. Rozhodujúci gól padol tiež v 89. minúte. Nepríjemnú sériu prehier sa im podarilo pretrhnúť až v domácom zápase so Spišským Bystrým. Po dobrom výkone a s obrovským nasadením vyhrali 3:1. V ďalšom zápase v Hrabušiciach vyhralo šťastnejšie mužstvo. Belančania spálili množstvo šancí a preto museli prehrať. V 10. kole na domácom ihrisku rozstrieľali Margecany 8:1, no v ďalšom zápase v Helcmanovciach strelecky prepadli a prehrali 0:1. V domácom derby zápase s Popradom B boli úspešnejší hostia, ktorí vyhrali 4:2 a MŠK zaknihoval už tretiu prehru na domácom ihrisku. 13. kolo bolo pre MŠK šťastné, pretože vyhral v Harichovciach 2:0 a pripísal si prvé víťazstvo v sezóne na súperovom ihrisku. V poslednom zápase starého roka si na domácom ihrisku poradil s Tepličkou a vyhral 4:2. Jesennú časť súťaže ukončil remízou 1:1 v Levoči.