Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 01. 2014 o 19:48

Humenská príprava rozbehnutá

autor: Marián Škuba
1914x čítanéPo týždni tréningov prišli na rad prípravné zápasy. V kádri aj staronové tváre.

Treťoligový ŠK Futura Humenné vstúpil do druhého týždňa zimnej prípravy. Tréner Martin Tongeľ má v kádri maródku, občas aj študijnú absenciu, avšak tréningovo zarezávajú pod jeho vedením aj Jakubčo, Mihok a Pillár - trio, ktoré už humenské prostredie z minulosti pozná. 

Prvý prípravný zápas odohrali Humenčania na umelej tráve v Prešove s tamojším prvoligistom. Do prestávky mali domáci viac z hry, ujali sa po polhodine vedenia, pričom Pillár medzi humenskými žrďami ešte trikrát dobre zasiahol. Po prestávke obe strany prestriedali, do šancí sa dostali aj hostia, ale Karnaj mieril prudko iba do brankára a prešovský gólman skrotil aj strelu Čuhára po dobrej zasekávačke. A tak v závere stretnutia Šarišania ešte víťazstvo prikrášlili. Na michalovskej "umelke" vládlo v stredu pravé zimné počasie, zemplínske derby rozhodol jediný gól.

Prešov - Humenné 3:0 (1:0). Góly: 82. a 88. Hruška, 33. P. Jacko. ŠK Futura Humenné: Pillár (Madeja) - Ovšianik, Pavol Šuľák, Peter Šuľák, Jakubčo - Hreško - Harvila, Mihok, Vasiľ - S. Karnaj, Legdan (Dysko, Halajčík, Čuhár, Kirvej).

Michalovce – Humenné 1:0 (1:0). Gól: 45. Gruskhov. ŠK Futura: Pillár - Jakubčo, Peter Šuľák (73. Dysko), Pavol Šuľák, Ovšianik - C. Vasiľ, Hreško, Ljubarskij, Mihok (83. Čuhar) - Legdan (80. Kirvej), S. Karnaj (76. Lojka).

Tretí prípravný zápas odohrajú Humenčania tiež na michalovskej umelej tráve s tamojšou juniorkou (sobota, 25. januára).

Aktuálny stav humenského kádra veľa optimizmu vedeniu klubu nedáva. Dlhodobé zranenie vyradilo z prípravy Popika, medzi maródov patria aj Demčák, brankári Vohár a Juščík. Naopak študijné povinnosti dostali prednosť v prípade Voroňáka i Jurova. Harcovník Ljubarskij si počas uplynulého týždňa odskočil do Kyjeva, kde preberal futbalové ocenenie. Ak hľadať v humenskej príprave nové zaujímavé mená, skôr sa ide o staronové tváre. V príprave humenského treťoligistu zarezávajú Marek Mihok a Peter Jakubčo, ktorí obliekali dres ŠK Futura v uplynulej sezóne, ešte o čosi skôr pozná toto prostredie brankár Peter Pillár. „S Michalovcami sme už dohodnutí, k nim ešte patrí aj Hreško, ktorému sme predĺžili hosťovanie,“ konštatoval Martin Friga, manažér ŠK Futura Humenné.