Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 01. 2014 o 13:40

Šarišské prípravné derby + FOTO

autor: Attila Mikloško
2145x čítanéV stredu 29. januára si v prípravnom zápase v rámci zimnej prípravy zmerali sily odvekí futbaloví rivali zo šarišského regiónu.

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS  - UT LIPANY

LIPANY - ŠAR. MICHAĽANY 2:1 (1:0)

V príjemnom prostredí lipanského ihriska s umelou trávou v chladnom počasí, sa odohral ďalší zo série prípravných zápasov v rámci zimnej prípravy.

Šiestoligista bol treťoligovému tímu nadmieru zdatným súperom. Po celých deväťdesiat minút mal miernu prevahu. Do vedenia sa Odeva dostala už úvode stretnutia. Po chybe obrany hostí sa odrazená lopta od Dávida Maceja dostala za chrbát Tomáša Vaška. Hralo sa aj naďalej obojstranne vo svižnom tempe. Čoraz častejšie sa  "Michaľanci" dostávali hlavne po pravej strane do prečíslenia, ktoré však nedokázali strelecky zúročiť. Hlavne krížna bomba Dušana Kozáka z pravej strany šestnástky sa pýtala do bránky.

Úvod druhej časti hry vyšiel lepšie hosťom a ich útočná snaha bolo vyjadrená premeneným pokutovým kopom. Po faule v šestnástke na Aleša Ševčoviča bol úspešným realizátorom Ľubomír Kočík. Kvalitnými prestriedaniami domáci udržiavali vysoké tempo stretnutia. Väčšie skúsenosti sa nakoniec prejavili a po peknej akcii presnou strelou zblízka sa Lipany opäť ujali vedenia. Následne však po priamočiarej akcii od polovice ihriska zobral na seba zodpovednosť striedajúci mladíček v tíme hostí Milan Maximilián Minár. Zamieril si to až na hranicu veľkého vápna, vystrelil presne, no jeho strela aj s pričinením domáceho strážcu svätyne skončila iba na ľavej žrdi. Treťoligista ešte v závere viackrát vyskúšal pozornosť gólmana hostí, no stav sa už nezmenil.

Napriek zjavnej kvalite lipanského výberu podalo aj mužstvo z neďalekých Šarišských Michaľan dobrý výkon. Nebyť herných chybyčiek mohli sa hostia tešiť aj z priaznivejšieho výsledku.

 

Góly: 11. Hovančík, 77. Jabcon - 66. Kočík (11 m). Pred 50 divákmi rozhodovali J. Cuprák - M. Miklulec, J. Pták

ODEVA: P. Bartoš (70. M. Hrinda) - L. Figura, M. Gomoľa, T. Šimko, P. Haborák (60. D. Imrich) - L. Hudý (60. S. Jabcon), I. Pončák, K. Kovalík (60. P. Mekk), J. Blaško (46. P. Kocurko) – M. Drobňák (46. T. Mruz), J. Hovančík (60. K. Kolpák). Tréner Emil Jacko

OŠFK: T. Vaško - J. Kovaľ, D. Macej, M. Dubecký, Ľ. Kolpak - Ľ. Kočík, A. Ševčovič, J. Adam, D. Kozák -  M. Kráľ, P. Sedlák, striedali: I. Bednár, L. Olejár, M. M. Minár, D. Boguský. Tréner: Ľ.Puhák

Tréner Šarišských Michalian Ľubomír Puhák: "Na kvalitnom ihrisku si moji hráči mali možnosť opäť zahrať proti o tri ligy vyššie postavenému súperovi. Nemal som pokope celý tím, preto som na niektorých postoch improvizoval. Napriek kvalite súperových hráčov sme si vypracovali niekoľko gólových šancí, ktoré sme však nepremenili. Videl som na mojich hráčoch určité pozitíva oproti poslednému prípravnému zápasu. Niektoré futbalové momenty ma potešili, čaká nás však ešte do začiatku jarnej časti poriadny kus roboty. Gratulujem súperovi k víťazstvu, predvedenej férovej hre a trénerovi Lipan k meninám (31.1. Emil)."

Vedúci mužstva Šar. Michalian Ľubomír Kočík: "V zápase nám chýbali  traja hráči základnej zostavy M. Baka, D. Haničák, J. Harčár. Sme ešte len na začiatku zimného tréningového obdobia. Proti skúsenému treťoligistovi sme vyskúšali dalších futbalistov. Aj tento zápas nám ukázal, kde ešte máme futbalové slabiny. Všetko však podriadime v nasledujúcej príprave tomu, aby sme na jarnú časť súťažného ročníka 2013/14 boli stopercetne pripravení."

Tréner Lipian Emil Jacko: "V našom štvrtom prípravnom zápase v tomto období sme podali proti súperovi zo VI. ligy zodpovedný výkon. Dominovala naša kombinačná hra hlavne v krídelných priestoroch po aktivite Pončáka a Figuru, ale až v druhom polčase. Ujali sme sa rýchlo vedenia, keď po centri z pravej strany sa v skrumáži najlepšie zorientoval J. Hovančík a so šťastím otvoril skóre tohto z oboch strán svižného zápasu. Dobre sme kombinovali, no súper bol nebezpečný a hrozil z rýchlych protiútokov. Kvalitne nám však pracovala stopérska dvojica Gomoľa - Šimko. Do druhého polčasu sme prestriedali a v priebehu dalších minút išli na ihrisko štyria noví hráči. Napriek tomu  sme ovládali hru a súpera sme nepustili do vážnejšej šance. No po chybe Kocúrka, ked zbytočne fauloval útočníka hostí, Kočíkom z pokutového kopu vyrovnali na 1:1. Boli sme aj naďalej aktívni a z toho pramenil aj náš druhý gól, ktorý dal ešte dorastenec S. Jabcon (ročník narodenia 1996). Peknou umiestnenou strelou po zemi, k pravej Vaškovej žrdi. Potom ešte dvakrát mohol prikrášliť výsledok Figura a Gomoľovu hlavičku vytlačil na roh gólman hostí. Imrich v páde netrafil loptu ideálne, no hostia mohli paradoxne vyrovnať po strele hosťujúceho mladíka v útoku, ktorého strelu vytlačil Hrinda na žrď."

Galéria
Šarišské prípravné derby + FOTOŠarišské prípravné derby + FOTOŠarišské prípravné derby + FOTOŠarišské prípravné derby + FOTO