Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 02. 2014 o 20:49

Prípravné zápasy (humenský región) - 1

autor: Marián Škuba
2279x čítanéZimná príprava je už v plnom prúde, humenský región nevynímajúc.

ŠK Futura HUMENNÉ (III.) - Vranov (III.) 3:1 (2:1)

Góly: Hreško, Legdan, Lovska - Šamo.  ŠK Futura: Vaško - Ovšianik, Peter Šuľák, Pavol Šuľák, Jakubčo - Mihok, Hreško, Ljubarskij, Harvila - S. Karnaj, Legdan (Pillár - C. Vasiľ, Lovska, Kirvej, Macej). Na ihrisku s umelou trávou v Stropkove odohrali humenskí futbalisti v poradí svoj tretí zápas v rámci zimnej prípravy. Tentokrát im bol súperom Vranov, teda taktiež treťoligista. Trénera Martina Tongeľa potešil nielen výsledok, ale najmä herný prejav. „Máme za sebou pasáž dvojfázových tréningov s krátkym sústredením v domácich podmienkach, takže chlapci toho majú v nohách naozaj dosť. Aj preto som upozorňoval na kvalitnú rozcvičku, aby sme predišli prípadným zranením. Herne sme proti súperovi z našej súťaže odohrali kvalitný zápas, čo ma teší, že do poslednej minúty to bol z našej strany aktívny výkon, loptu sme mali stále na nohe, okrem troch gólov ešte spálené tri stopercentné šance. Áno, teší aj výsledok, ale najmä herné nasadenie, tempo, ktoré sme držali celých deväťdesiat minút,“ konštatoval humenský Vaško a Lovska Humenský treťoligista má aktuálne na skúške dvojicu futbalistov. Obaja dostali príležitosť aj počas víkendového prípravného duelu. „Mladý, ešte iba devätnásťročný brankár Peter Vaško je z Košíc, ofenzívne ladený ukrajinský futbalista Lovska je z Užhorodu. Tažko po prvom zápase hneď konkretizovať kvality, každopádne ukrajinský futbalista má podobný spôsob hry ako Ljubarskij. V zimnej príprave je priestor na skúšky hráčov i zmeny herných systémov. Tak to bolo aj teraz proti Vranovu, keď jednou z herných variácií bolo posunutie Russlana Ljubarskeho do útoku,“ dodal Martin Tongeľ. 

 

MFK Snina (IV.) - Veľké Revištia (IV.) 3:1 (1:1)

Sninské góly: M. Pčola, E. Hanc, A. Timuľák. Pre Sninčanov prvý prípravný zápas, odohral sa na umelej tráve v Michalovciach. Práve tam budú aj pokračovať, keďže v stredu (5. februára) si zmerajú sily s michalovskou juniorkou (U-19). MFK Snina: Peter Diňa (M. Lojka) - Magura, Harmaňoš, Jankaj, M. Hreha - Štofik, Drančák, Červeňák, M. Pčola - Kirňák, E. Hanc (A. Timuľák).

 

Radvaň n/L. (V.) - Ladičkovce (II. trieda ObFZ HE) 5:1

Radvanské góly: Čeremeta 2, Kudláč, J. Kuzma, Turok-Heteš. TJ Družstevník: M. Mucha – Rabajda, T. Hirjak, Gabák, T. Kuzma, M. Paraska, Turok-Heteš, J. Kuzma, Čeremeta, Kudláč, Karafa (Burda, Gaľ, Salák).

 

Jasenov (VI.) - Petrovce 3:0

 

FKO Kochanovce (VI.) - TJ Jasenov (VI.) 2:1 (1:0)

Góly: Murinčák, Pado - L.Horvát. FKO Kochanovce: Bumbera, Sopko - Kolesár, Gaľo, Brindzák, J. Karnaj, Pado, Šimai, Murinčák, Rada, Sima, Jelínek; striedali Kimák, I. Čerevka ml.

 

Veľký Horeš - FK Humenné (I. trieda ObFZ HE) 7:2 (2:0)

Góly: Sninský 2, Horňak, Lorinc, Illeš, Ujházy, Lorinc - Stach 2. FK Humenné: Šurin - Valalik, Okoš, Marinič, Burda -  Kirvej, Čokina, Mítnik, P. Dzurko - Stach, Čerňa (F. Dzurko, Šimkanin, Valkučák, Muller, Danko).