Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 02. 2014 o 16:52

Kovaľ kmeňovým hráčom Dukly Praha

autor: Marián Škuba
1472x čítanéHumenský odchovanec hrával od žiackeho veku v Michalovciach, teraz začína svoju kariéru na pražskej Juliske.

Začiatkom januára odišla do tímu pražskej Dukly na skúšku dvojica futbalistov MFK Zemplín Michalovce, ktorá však futbalovo vyrastala v Humennom. Kým Michal Hamuľák sa po dvoch týždňoch vrátil a zarezáva v michalovskej príprave, Róbert Kovaľ ostal medzi pražskými „vojakmi“ celý mesiac a vedenie klubu sa s ním rozhodlo podpísať kontrakt.

Talentovaný záložník Róbert Kovaľ sa stáva hráčom FK Dukla Praha. S klubom, ktorý zimoval na štvrtom mieste Gambrinus ligy podpísal v stredu 19. februára zmluvu na 3,5 roka. Fanúšikovia klubu, ktorý má svoj domovský stánok na Juliske sa tak môžu tešiť, že ho uvidia v akcii častejšie. Po svojom pražskom príchode nastúpil devätnásťročný futbalista na osem prípravných duelov, v ktorých strelil jeden gól. Čo však vedenie Dukly Praha zaujalo bol najmä herný štýl exhumenského mládežníckeho futbalistu. Zmluva medzi oboma stranami je podpísaná do 30. júna 2017. Spokojnosť trénera Kozla potvrdil svojimi slovami aj manažér klubu. „Róbert je talentovaný futbalista ročníkovo 1994, ktorý absolvoval s prvým tímom celú zimnú prípravu. Svojimi výkonmi v prípravných zápasoch presvedčil o svojich kvalitách, je v ňom veľký hráčsky potenciál, preto sme radi, že sa nám podarilo uzavrieť jeho prestup na základe dohody medzi MFK Zemplín Michalovce a FK Dukla Praha,“ uviedol pre klubový web pražského klubu Gunter Bittengel. Popri tom došlo aj k dohode dvoch hosťovaní do michalovských radov. Českí futbalisti Pavel Čapek a Jan Micka, kmeňový hráči Dukly Praha budú do konca súťažného ročníka 2013/2014 na hosťovaní u michalovského prvoligistu.

Róbert Kovaľ je odchovancom humenského futbalu, odkiaľ ešte v žiackom veku prešiel k susedom do Michaloviec. Už ako mladší dorastenec sa výraznejšie presadil aj reprezentačne a následne ako sedemnásťročný zažil premiéru v michalovskom seniorskom „áčku“. V jesennej časti pravidelne hrával mužskú prvú ligu, viackrát nastúpil aj s kapitánskou páskou.

Dukla Praha vstúpila do jarnej odvety Gambrinus ligy domácim víťazstvom nad Teplicami 3:1, posunula sa tak v tabuľke už na tretie miesto. Robo Kovaľ zatiaľ na svoju českú premiéru čaká.