Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 02. 2014 o 13:32

Obojstranná kvalita

autor: Attila Mikloško
1509x čítanéPod umelým osvetlením prešovskej Jazdiarne sa odohral kvalitný futbalový zápas dvoch vyspelých mužstiev.

PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 25.2.2014 17 h. - UT Prešov

TATRAN PREŠOV JUNIORI - ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY 2:0 (2:0)

versus 

 

Hralo sa na toto ročné obdobie v príjemnom počasí pod umelým osvetlením. Na tento termín zimnej prípravy to bolo obojstranne výborné, zaujímavé stretnutie dvoch kvalitných kolektívov. Výborne fyzicky pripravení mladí futbalisti rezervy Tatranu od začiatku stretnutia zvolili "tempo zápas", ktorý si vyžiadal  od hráčov oboch mužstiev vysoké fyzické nasadanie a oba tímy siahli až na dno síl.  Opticky vyrovnaný priebeh hry prerušila už v úvode stretnutia pekná hlavička Michala Kamenčíka a následne nádherná strela Patrika Biatha z vnútra veľkého vápna, na ktoré Tomáš Vaško už nedočiahol. Na umelom trávniku pokračovala naháňačka z jednej strany na druhú, no skóre sa do prestávky už nezmenilo.

Vdruhej časti hry začali Šarišské Michaľany s filozofiou pokúsiť sa o skorigovanie nepriaznivého stavu. V úvodnej štvrťhodinke mali hostia herne mierne navrch, no do vyložených šancí sa príliš nedostávali. Tatranistický stroj fungoval stále spoľahlivo. Najväčšiu možnosť na zníženie rozdielu nevyužil Jaroslav Adam. Jeho prudká strela z priameho kopu z vnútra šestnástky, skončila iba na bočnej sieti. Tatranisti rýchlou krídelnou hrou neustále zamestnávali obranu Šarišských Michaľan, ktorá však už stála na pevných nohách a náznaky šancí zlikvidovala. Tatranisti už nemierili presne, ich strely končili prevažne tesne nad bránou Tomáša Vaška. V závere  z priameho kopu Jaroslav Adam nastrelil iba múr súpera a tak v druhej štyridsaťpäťminútovke už gól nepadol.

Šarišské Michaľany vyhrali naposledy v prípravnom zápase nad Tatranom Prešov 1:0, gólom Jána Ivaneckého do siete Jaroslava Červeňana veľmi dávno. Bolo to počas letnej futbalovej prípravy v roku 1979. Ani v utorok sa nepodarilo Šarišským Michaľanom vzájomnú bilanciu vylepšiť. Netreba však opomenúť rozdiel troch líg medzi obomi súpermi. Napriek prehre Šarišské Michaľany nesklamali, ba práve naopak. Na všetkých postoch podali ich hráči dobré výkony, ktoré ukázali ako kvalitu tréningového procesu aj silu mužstva. S tak silným súperom s nabitou zostavou (nastúpilo deväť hráčov, ktorí sú v širšom kádri A - mužstva Tatrana Prešov) a siedmimi striedajúcimi hráčmi odohrali v globále vyrovnanú partiu.

 

Góly: 10. M. Kamenčík, 17. P. Biath

Pred 50 divákmi rozhodovali: M. Klovanič - F. Tomeček, M. Hudák

TATRAN PREŠOV JUNIORI: D. Barát - M. Durilla, M. Ľuberda, J. Kozák, L. Micherda - L. Hruška, V. Papp, P. Popovec, L. Ivanko - Macej - P.Biath, M. Kamenčík

Striedali: R. Kovalčík, D. Jacko, F. Voda, D. Keresteš, S. Kraľovič, T. Kačírek, M. Vlincler. Tréner: Stanislav Varga

ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY: T. Vaško - I. Bednár, M. Baka, M. Dubecký, J. Harčár - D. Macej, M. Prusák, A. Ševčovič, J. Adam - P. Sedlák, Ľ. Kočík. Striedali: L.Olejár, M. Mihok.

Tréneri: Ľubomír Puhák, Stanislav Zápotocký

Vedúci mužstva Šarišských Michaľan Ľubomír Kočík : "V tomto prípravnom zápase nás výborne fyzicky pripravení futbalisti juniorky Tatranu kvalitne futbalovo preverili. Vo veľmi dobrom stretnutí siahli naši hráči na dno síl a ukázali, že aj s tak silným súperom, akým juniorka Tatranu Prešov je,  sa dá hrať vyrovnaná partia. Nastúpilo proti nám deväť hráčov zo širšieho kádra A-mužstva Tatranu Prešov, napriek tomu sme v určitých fázach mali aj trošku navrch. Chcem našich chlapcov pochváliť za predvedený výkon."