Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 03. 2014 o 20:38

Jarnú humenskú odvetu odštartuje derby

autor: Marián Škuba
1503x čítanéŠK Futura Humenné privíta v sobotu na svojom trávniku o 14.30 hod. v zemplínskom derby Slavoj Trebišov.

Jarná časť tretej futbalovej ligy (skupina Východ) už nezadržateľne klope na dvere. Už túto sobotu sa otvoria brány štadiónov, medzi nimi aj humenská. Ouvertúrou odvety bude zemplínske derby.

Jednou z dôležitých tém pred ostrým štartom do odvetnej časti sezóny je aj kvalita kádra. V humenskej šatni došlo k miernemu pohybu, vedenie klubu prilákalo do šatne aj nové, resp. staronové tváre. „K futbalistom, ktorí už humenské farby hájili patrí trojica brankár Pillár, hráči Mihok a Jakubčo. Na prestup sme získali ukrajinského ofenzívne ladeného Lovsku, z hosťovaní sa vrátili späť do klubu Kirvej a Demčák,“ konštatoval Martin Friga. Aktuálne disponuje ŠK Futura Humenné osemnásťčlenným kádrom, prestupový termín končí v prvom marcovom týždni, po ňom sa už menoslov stabilizuje. Čo sa absencie týka, najvážnejšou je dlhodobé zranenie Popíka. Medzi žrde by sa mal postaviť Peter Pillár, ktorý však popri brankárskych povinnostiach má pozíciu aj v realizačnom tíme. Je taktiež asistentom trénera Martina Tongeľa.

Káder: Peter Pillár, Jakub Juščík - Peter Jakubčo, Peter Šuľák, Pavol Šuľák, Martin Hreško, Cyril Vasiľ, Ján Ovšianik, Štefan Harvila, Marek MIhok, Igor Lovska, Peter Jurov, Russlan Ljubarskij, Daniel Demčák, René Kirvej, Stanislav Karnaj, Vladimír Voroňák a Dávid Legdan. Tréner: Martin Tongeľ, asistent trénera: Peter Pillár, lekár: MUDr. Vladimír Kuzmík.

Aj takto možno stručne opísať priebeh humenskej zimnej prípravy. V domácich podmienkach sa trénovalo, na zápasmi sa cestovalo na ihriská s umelou trávou. „Čo sa zápasov týka, trochu nám narušilo plány počasie, jeden zápas bol zrušený, raz sme dostali náhradného súpera. Herný efekt prípravy však ostal naplnený. Čo sa tréningov týka, udiali sa v domácom prostredí, už sme na to aj zvyknutí, sústredenie prebehlo tiež v našich podmienkach. Podarilo sa nám zabezpečiť regeneračné služby, masáže, plávanie, v čom sme mali v ostatnom období výpadok. Príprava naše predstavy naplnila, už iba to zrealizovať v majstrovských zápasoch,“ vyjadril presvedčenie manažér klubu.

Po roku opäť štartuje ŠK Futura Humenné jarnú odvetu na svojom trávniku proti Slavoju Trebišov. Aj tabuľka hovorí, že pôjde takmer o susedský duel. Humenčania sú na ôsmom mieste, ich súper z juhu Zemplína je šiesty a má na konte tri body k dobru. Úvodný hvizd zaznie stretnutia na ženský sviatok v sobotu 8. marca o 14.30 hod.