Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 03. 2014 o 21:05

Zimný prievan v kádri košickej Lokomotívy

autor: redakcia
2000x čítanéPiaty celok treťoligovej tabuľky neskrýva vysoké ciele pred odvetnou časťou, po skončení ktorej ma viacero z nich šancu postúpiť do novovytvorenej druhej ligy. Dá sa očakávať zaujímavý a vyrovnaný boj o šesticu postupových miesteniek, pričom jednu si chcú uchmatnúť aj zverenci trénera Ladislava Šimča.

Železničiari rozložili svoj tréningový stan v domácich podmienkach a spestrením zimného drilu boli aj prípravné stretnutia, v ktorých tréner dal príležitosť viacerým hráčom, ktorí prejavili záujem hrať v modro-bielom drese. „Mali sme vytvorené dobré podmienky, trénovali sme vo vlastnom hrade a využívali aj umelý trávnik v Moldave,“ rozhovoril sa tréner Ladislav Šimčo. Už niekoľko sezón sa snaží celok košickej Lokomotívy prebojovať do vyššej súťaže, pričom v tejto sezóne má k tomu asi najbližšie. Z tretej ligy skupiny Východ po skončení tejto sezóny, ktorá klope na dvere postúpi do pripravovanej II. futbalovej ligy šesť celkov. Medzi nimi nechce chýbať ani Lokomotíva, ktorá zimovala na piatom mieste. Počas zimnej prípravy realizačný tím, ako aj hráči nič nepodcenili a snažili sa pripraviť čo najlepšie.

V kádri nastali viaceré zmeny, ešte v závere jesene vypadol z neho kapitán a brankárska jednotka Jakub Giertl. Dres Lokomotívy si v odvetnej časti neoblečie, a tak vedenie klubu s trénerom museli riešiť post brankárskej jednotky. V priebehu prípravy posilnil železničiarov Ľubomír Pangrác, ktorý stál medzi tromi žrďami v jesennej časti vo štvrtoligovej Barce. Z obrany vypadol Lukáš Horváth, zo stredovej formácie Martin Biľ, Ján Vitkaj, Viktor Bochin, ako aj ďalší hráči, ktorým skončilo hosťovanie. Vedenie sa rozhodlo káder doplniť na viacerých postoch. V základnej zostave železničiarov sa v jarnej časti predstaví hneď niekoľko legionárov. Kormidelník sa bude spoliehať na trojicu srbských hráčov - Vlada Radovanovič, Dejan Uzelac, Nikola Radojičič, jedného bieloruského – Alexander Mrýnski - ako aj šikovného dorastenca z Ruska Daura Proščuka. Útočný silu celku poslinil Stanislav Cuprišin z Bardejova. „Otvorený zostáva post brankárskej jednotky medzi Kovalíkom a Pangrácom. Ľubo sa zapojil do prípravy neskôr, preto sme ešte nerozhodli o tom, kto bude lídrom medzi tromi žrďami.“ Železničiari odohrali tucet prípravných stretnutí so súpermi rôznej výkonnosti. Dosiahnuté výsledky neboli pre trénera bernou mincou, ale veľa napovedali o herných prednostiach každého jednotlivca. „Zámerne sme vybrali a naplánovali toľko stretnutí, lebo sme predpokladali obmenu jesenného kádra. Bola väčšia ako sme predpokladali, a tak v prípravných dueloch sme si potrebovali urobiť čo najlepší obraz o nových hráčov. Počas celej prípravy sa skladba mužstva obmieňala, príležitosť dostali viacerí noví hráči, niektorí z nich zostali v tíme, s ďalšími sme sa rozlúčili. Verím, že sme zvolili najlepšie mužstvo do jarnej odvety, aby v nej bolo úspešné a vybojovalo postup do vyššej súťaže,“ hovorí kormidelník Ladislav Šimčo.

Už o niekoľko dní sa začína odvetná časť a zverenci trénera Ladislava Šimča odohrali generálku na súboj s Lipanmi proti Vyšnému Opátskemu. Hladké víťazstvo 4:0 povzbudilo novotvoriaci sa mančaft železničiarov, ktorého čaká náročná jarná časť sezóny. „Stále je lepšie, ak sa generálka vydarí, ako keď mužstvo prehrá. Hráči sa postupne zohrávajú a spoznávajú. Stále máme v hre rezervy, ktoré sa budeme snažiť odstraňovať za pochodu. Viaceré mužstvá cítia šancu zabojovať o miesto v prvej šestke, ktoré zabezpečí postup do pripravovanej druhej ligy. Na prvé stretnutie nejdeme v role favorita, aj keď tabuľkové postavenie hovorí niečo iné. Ideme s cieľom ukázať dobrý futbal a dosiahnuť čo najlepší výsledok. Domnievam sa, že momentálne máme vyvážene a vyrovnané mužstvo na každom poste. Spoliehať sa budeme na kolektívny výkon ako na výkony jednotlivcov,“ povedal lodivod železničiarov L. Šimčo.

(glo)