Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 03. 2014 o 17:40

Humenský vstup do jari - 6:0

autor: Marián Škuba
1656x čítanéAž takéto víťazstvo v domácich radoch nik nečakal, tréner hostí sa ospravedlňoval.

HUMENNÉ - TREBIŠOV 6:0 (2:0)

 

V chladom a veternom počasí nebolo čo futbalistom závidieť. Pekná návšteva sa zahriala aspoň pri humenských góloch. Tých bolo dosť, rovnako však aj ďalších šancí. Nekompletný Trebišov výkonom sklamal.

Humenskí futbalisti vkročili po prvýkrát v jarnej odvete na trávnik v nových dresoch. Bolo treba ich správne "pokrstiť" a napokon sa tomu tak aj stalo. Poltuctový výsledok hovorí za všetko. Nielen ten však dotvára dianie na trávniku. V zemplínskom derby bola prevaha jednoznačne na humenskej strane. Štatisticky to podčiarkujú aj údaje o strelách - 25:4 (z toho na bránu - 12:1), či rohových kopoch - 13:1. Gólovo sa domáci presadili šesťkrát, ďalších množstvo tutoviek (Mihok, Karnaj, Lovska, Voroňák...) ostalo nevyužitých. Žltá karta pre hosťujúceho brankára Sudimáka vzišla z momentu, keď si vylieval zlosť na svojich obrancov. Na úvod jari výrazná humenská spokojnosť, naopak trebišovské rozčarovanie...

Kormidelník Slavoja Trebišov veľa chuti do hodnotenia takto skončeného derby nemal, ale bez problémov sa zachoval voči médiám ako profesionál. "Blahoželám domácim k zaslúženému víťazstvu. Pre nás je prehra 0:6 ešte lichotivým výsledkom. Ospravedlňujem sa našim divákom za takýto výkon," podotkol Vladimír Rusnák ml.

Na humenskej strane sa hovorilo podstatne radostnejšie, i keď jedným dychom sa nabádalo k pevným nohám na zemi. Jarná odveta je dlhá, odohralo sa iba jej prvé kolo. "Výsledkovo sa nám derby vydarilo nad očakávanie. Asi nik v šatni by takýto stav pred zápasom netipoval, ja sám by som bral tri body aj najtesnejším pomerom, lebo derby bývajú vždy ťažké. Úvod bol opatrný, nechceli sme sa bezhlavo a zbrklo hodiť do útoku, prvopolčasové góly vďaka dvojici Ljubarskij - Karnaj položili základ víťazstva. Po prestávke sme hrali síce proti vetru, ale štyri góly, žrď i ďalšie šance náš výkon ozdobili. Dnes sa tešíme, no súperovi chýbali opory Capko i Mižík, takže nesmieme mať hlavy v oblakoch. O týždeň cestujeme k silnému Popradu," konštatoval Martin Tongeľ, tréner ŠK Futura Humenné.

 

Góly: 34., 48. a 72. Karnaj, 56. a 83. Peter Šuľák, 37. Ljubarskij (11 m)

Žlté karty: 22. Ovšianik, 61. Ljubarskij - 37. Takáč, 61. Shekel, 86. Sudimák

Pred 400 divákmi rozhodoval Čiernik.

ŠK Futura Humenné: Pillár - Peter Šuľák, Pavol Šuľák, Ovšianik, Jakubčo - Mihok (77. Jurov), Hreško, Ljubarskij, Lovska (70. Harvila) - Karnaj, Legdan (62. Voroňák). Tréner: Martin Tongeľ.

Slavoj Trebišov: Sudimák - Shekel, Takáč, Dragula, M. Lukáč - Kotľár, Drobňák (56. Levický), Krochta (86. Bandoľa), E. Lukáč (76. Sopko) - Glushkov, Černák. Tréner: Vladimír Rusnák ml.