13. 03. 2014 o 15:29

Slavoj s poltuctom na úvod odvety

autor: Jaroslav Glovičko
1741x čítané

Sľubné výsledky v závere prípravy, ako aj jednogólová prehra s druholigovým Tatranom Prešov navodila v kabíne šiesteho celku tretej ligy Slavoja Trebišov dobrú náladu pred vykročením do odvetnej časti. V prvom stretnutí sa celok Slavoja predstavil v zemplínskom derby pod Vihorlatom, kde si trúfal uhrať dobrý výsledok.

Od súpera si chceli vziať požičané z jesene, avšak odhodlanie hráčov vydržalo niečo viac ako tridsať minút. Potom prišla gólová štvrťhodinka rozdelená polčasovou prestávkou. V nej padli tri góly Humenného, po ktorých  zverenci trénera Vladimíra Rusnáka ml. akoby duel zabalili a na trávniku bolo už iba jedno mužstvo. Stretnutie sa nakoniec skončilo jasným víťazstvom hostiteľov 6:0, pričom výsledok môže byť pre celok Slavoja prijateľný. Súper im dal lekciu, pričom zahodil ešte ďalšie šance, ktoré volali po góloch. Veru nik z hráčov si takýto vstup do odvetnej časti nepredstavoval, ale opäť sa opakuje história, keď znova prehrali prvý duel. Vzájomná bilancia týchto súperov v tejto sezóne jasne hovorí v prospech Humenného, ktoré vyhralo oba zápasy so skóre 7:0. „Nechcem aby to vyzeralo ako výhovorka, ale v oboch dueloch sme nastúpili v pozmenenej zostave. Zrejme aj to sa podpísalo pod výsledky,“ hovorí kormidelník. Aj s odstupom času cítiť v jeho hlase sklamanie nielen z vysokej prehry, ale aj výkonu celého mužstva. „Vstup do sezóny sme si predstavovali celkom ináč, zbytočne je hovoriť, či nám niekto chýbal alebo nie. Mužstvo má pred sebou isté ciele, ktoré musí naplniť. Každý duel je iný, môžete prehrať aj vyšším rozdielom, ale ak mužstvo bojuje je to iné, ako keď rezignuje. Súperovi môžem iba blahoželať k víťazstvu a výsledok je pre nás aj lichotivý.“ Počas prestávky to s jeho zverencami a výsledkom nevyzeralo zle, ale keď po troch minútach druhého dejstva inkasovali tretí gól, v mančafte sa nenašiel nik z hráčov, ktorý by výkonom strhol spoluhráčov, alebo zobral zodpovednosť na seba. „Len ťažko sa hodnotí duel, v ktorom sme herne zaostali. Na dobre pripravenom ihrisku sme v prvom polčase mali  podporu silného vetra, avšak nebola to naša výhoda. Domáci si vytvorili viac šancí, mali niekoľko štandardných situácii. Aj my sme mali šance, ale zostalo iba pri nich. Po našej hrubej chybe v obrane sme v 34. minúte dostali prvý gól a niekoľko minút neskôr rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý domáci premenili. Zrejme tu nastal ten zlom v stretnutí. Počas prestávky som chlapcov nabádal, že s výsledkom sa ešte dá niečo urobiť a v druhom polčase musíme byť aktívnejší smerom dopredu a pozorní v obrane. Žiaľ, nedokázali sme streliť kontaktný gól, ale po našej ďalšej hrúbke v defenzíve sme umožnili hostiteľom poľahky streliť tretí gól. Mrzí ma, že po tomto góle to chlapci akoby zabalili a čakali na koniec duelu. Súper nás dokonale potrestal a dal nám na úvod poriadnu facku,“ konštatoval V. Rusnák ml.

Z nej sa musia jeho zverenci veľmi rýchlo otriasť, aby v domácom stretnutí s košickou Lokomotívou rovnako neťahali za kratší koniec povrazu. Ani železničiari v úvodnom stretnutí nevyhrali, no čaká ich druhý, v ktorom iste nebudú papierovým favoritom, ale keď v tabuľke im patrí piata priečka. V nedeľu popoludní o 15.00 h proti sebe nastúpia tabuľkoví susedia, ktorí si brúsia zuby na prvé jarné body. „V prvom rade si musíme rozobrať šesťgólovú prehru, poukázať na chyby, aby sme sa ich v súboji s Lokomotívou vyvarovali. Máme za sebou nešťastný duel a potrebujeme na neho čím skôr zabudnúť. V zostave iste nastanú zmeny aby sme zvýšili našu hernú aj streleckú silu,“  naznačil ambície svojho celku lodivod Slavoja.