Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 03. 2014 o 15:21

Pred jarnou overtúrou

autor: Mikuláš Novický
2430x čítanéUž v nasledujúci víkend sa rozbehnú futbalové súťaže riadené VsFZ. Cez dlhú zimnú prestávku sa mužstvá nielen dobre pripravili ale v mnohých z nich nastali väčšie či menšie zmeny. Odchody hráčov, trénerov, ale v niektorých prípadoch aj celého vedenia klubov, sú práve cez dlhšiu zimnú prestávku častejšie, než v lete. Tam kde boli výsledky na dobrej či uspokojivej úrovni, tam sa veľa zmien neočakávalo. Tak kde neboli spokojní, tam prišlo k spomínaným zmenám.

Ako to vyzerá pred štartom jarnej odvety sme sa pokúšali zistiť v kluboch IV. ligy. Naše zistenia vám chceme, teraz v sérii niekoľkých článkov, priblížiť. Začneme u lídra súťaže v Plavnici.

Plavnica - podľa vyjadrenia trénera Mariána Solotruka k veľkým zmenám v tomto klube nedošlo. Z 21-členného kádra (do hry sa dostali 19 futbalisti s výnimkou náhradného gólmana Mindžáka a Jozefa Pavlišina) je na odchode vlastne iba Matúš Mariančík, ktorému sa skončilo hosťovanie, a je tak nateraz hráčom Starej Ľubovne. O jeho pokračovaní v mužstve sa ešte bude rokovať. Nateraz skončil hráčsku kariéru Ján Pavlišin. V hosťovaní pokračujú Matúš Genčúr z Brezovice, Tomáš Janič z Lipia a Ján Pekár z Plavča, ktorí majú hosťovanie povolené do konca sezóny. K dispozícii sú aj nádejní dorastenci. Možno ich chvíľa príde hneď v úvode jari, káder lídra kvária zranenia. Dvojica trénerov Stanislav Hricko a Marián Solotruk bude mať teda k dispozícií tento káder:

Brankári: Maroš Beňo a Martin Mindžák

Hráči do poľa: Lukáš Vandžura, Ján Fröhlich, Ján Kuľanda, František Krajger, Ján Pekár, Stanislav Hricko, Peter Chovanec, Martin Kupec, Martin Nagy, Matúš Dlugoš, Peter Varga, Jozef Pavlišin, Matúš Genčúr, Dominik Vresilovič, Pavol a Tomáš Janičovci a Piotr Bania

Klub pracuje pod vedením predsedu FK Jána Hubu, podpredsedom FK je Ján Solecký, manažérom ISSF je Martin Varga. Trénermi sú Stanislav Hricko ako hrajúci tréner, asistentom je Marián Solotruk, vedúcim mužstva Anton Ševčík, lekárom MUDr. Jaroslav Fedorko a masérom Jozef Hamborský.

 

Starý Smokovec - Vysoké Tatry – o zmenách v tomto klube nás informoval vedúci mužstva Miroslav Kolodzej. Z 18-členného kádra, ktorý dostal príležitosť v jeseni odišli Michal Alžbetkin (skončil hosťovanie a je kmeňovým hráčom Popradu), Pavol Gálik (kmeňový hráč Tatran Prešov skončil hosťovanie a chcel sa poobzerať po zahraničnom angažmáne) a Martin Maťaš (z Popradu skončil hosťovanie a odišiel hosťovať do Spišskej Belej). V klube pokračujú v hosťovaní do konca sezóny Radoslav Sirko, Lukáš Stanislav (obaja zo Spišskej Novej Vsi) a Martin Palguta (z Hranovnice). Káder by ich mali doplniť dvaja hráči, ktorí sú ale v riešení a zatiaľ ich mená klub nechcel zverejniť. Do kádra pribudol začiatkom roka talentovaný iba 17-ročný hráč Tomáš Fecko z Frankovej, ale ten si na svoju príležitosť bude musieť počkať. Problémom pre klub je náhradný brankár. Záujem trvá iba dovtedy, kým uchádzač nezistí, že jednotkou je Igor Hájovský a záujem týmto končí. Tréner Mikuláš Dvorožňák s asistentom Jozefom Hájovským budú mať teda k dispozícií týchto hráčov:

Brankár: Igor Hájovský

Hráči do poľa: Vladimír Buc, Radovan Novák, Michal Šproch, Martin Palguta, Ľuboslav Šimšaj, Matúš Dulovič, Denis Bednarčík, Lukáš Compeľ, Radoslav Sirko, Jakub Mirilovič, Peter Pitoňák Marek Nemčko, Milan Šefc, Lukáš Stanislav a v prípade potreby aj tréner Mikuláš Dvorožňák.

 

Vo vedení klubu sa nič nezmenilo a v realizačnom tíme sú manažér Milan Šefc, tréner Mikuláš Dvorožňák, asistent trénera Jozef Hájovský, vedúci mužstva Miroslav Kolodzej, lekár MUDr. Martin Madera a masér Vladimír Krempaský.