Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 03. 2014 o 15:39

Za desať minút bolo „vymaľované“

autor: Jaroslav Glovičko
1756x čítanéNa piaty celok treťoligovej tabuľky - Lokomotívu Košice čakali v úvode odvetnej časti dve stretnutia na súperových trávnikoch. Pokiaľ v prvom v Lipanoch vyšli strelecky aj bodovo naprázdno, v druhom zvíťazili rozdielom triedy nad Slavojom Trebišov 3:0. V prvom kole obaja súperi prehrali, a tak sa očakával zaujímavý zápas o jarné body. Obaja súperi netaja ambície skončiť do šiesteho miesta, ktoré zaručuje zaradenie do novej druholigovej súťaže v skupine východ.

Zverencom trénera Ladislava Šimča stačilo desať minút, aby rozhodli o osude stretnutie, pričom súpera zrazili na kolená dva góly v priebehu dvoch minút. Do streleckej listiny sa zapísal aj najlepší strelec súťaže a železničiarov Roman Jurko, ktorý na Zemplíne odohral celé stretnutie. „Nešťastný zápas v Lipanoch sme si rozobrali a poukázali na chyby, ktorých by sme sa mali vyvarovať nielen v najbližšom stretnutí, ale počas celej sezóny. Do Trebišova sme cestovali s cieľom presvedčiť fanúšikov aj samých seba, že vieme hrať lepší futbal. Podarilo sa nám to dokonale a vyhrali sme trojgólovým rozdielom,“ hovorí strelec druhého gólu v zápase Roman Jurko. Súboj o prvé jarné body lepšie zvládli hostia z metropoly východu, keď využili slabšiu zohranosť Zemplínčanov, ktorí z dvoch jarných dueloch majú skóre 0:9. Po vysokej prehre v Humennom ťahali hráči Slavoja za kratší koniec povrazu aj v domácom prostredí. Naopak, železničiari prekvapili efektívnou koncovkou, keď gólovú desaťminútovku odštartoval Kavka, druhý gól pridal ich najlepší strelec Jurko a do streleckej listiny sa zapísala aj jarná posila - Stanislav Cuprišin. Lokomotíva nastúpila proti Slavoju ofenzívnejšie naladená s dvomi útočníkmi, ktorí sa aj strelecky presadili. „Aj keď súper prehral v prvom stretnutí vysoko 6:0, vedeli sme, že doma sa bude snažiť tento výsledok odčiniť a vyhrať. Naše vzájomné súboje sú zakaždým vyrovnané a náročné, preto sme sa snažili súpera niečím zaskočiť. Zrejme pomohla trénerova menšia rošáda v zostave i samotné rozostavenie a výsledok sa dostavil. Hrali sme sa na dvoch útočníkov a vybojovali sme tri body,“ konštatoval spokojným hlasom  R. Jurko.

Železničiari vychádzali z dobrej obrany a spoliehali sa na rýchle kontry do otvorenej obrany domácich, ktorí sa snažili svojho súpera dostať pod tlak. Žiaľ, svoje šance nedokázali premeniť a prvá polhodinka bola aj o tom, kto dá prvý gól. Ten sa podarilo streliť Kavkovi a Jurko o minútu pridal druhý. Pre domácich to bolo studená sprcha a hoci sa tréner pokúsil dvojnásobným striedaním oživiť hru svojho celku, prišiel tretí úder Lokomotívy. „Podarilo sa nám streliť rýchlo dva góly a súpera sme psychicky nalomili, pričom a pár minút sme dali tretí gól a bolo už po zápase. Počas prestávky nás tréner upozorňoval, aby sme pri takomto skóre nelietali v oblakoch, ale ostali nohami pevne na zemi. Očakávali sme, že domáci sa pokúsia v úvode druhého polčasu streliť kontaktný gól, ktoré by im isto dal krídla. Aj preto sme sa snažili hrať aktívne a súpera sme nepúšťali do žiadnych šancí. Mali jednu či dve nebezpečné strely, pričom aj my sme mohli náskok zvýšiť, ale moja strela minula priestor brány.“ Aj keď v druhom polčase gól nedal, predsa len si upevnil dvanástym gólom pozíciu najlepšieho strelca súťaže. Ako teda padol jeho dvanásty v sezóne? „Mali sme výhodu štandardnej situácie a na center Radovanoviča som išiel do hlavičkového súboja s Erikom Takáčom, pričom loptu som len pošteklil hlavou a tá sa nakoniec ocitla v sieti. Bol to šťastný  a kuriózny gól, ale platil. V príprave som veľa gólov nedával a tento je pre mňa povzbudením do ďalších stretnutí,“ povedal R. Jurko. Futbalisti košickej Lokomotívy si udržali piatu priečku tabuľky, ktorá ich veľmi neteší. Radi by sa v nej posnuli na vyššie poschodia počas jarnej odvety. Svoje ambície môžu naznačiť už v sobotňajšom domácom stretnutí s Popradom, keď od tretej Ružinej ich delí iba jeden bod.