Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 03. 2014 o 21:19

Do jari doma správnou nohou...

autor: Marián Škuba
1396x čítanéŠK Futura Humenné zatiaľ na svojom trávniku s vysokými víťazstvami 6:0 (Trebišov) a 4:1 (Kremnička).

Pre ŠK Futura Humenné je každý domáci zápas dôležitý, nakoľko hodnotu „nula“ v tabuľke pravdy chcú udržať. To im velí na svojom trávniku bodovať naplno... Domáci začali proti Kremničke dvoma žrďami, po ktorých prišli aj dva góly. To bol dobre položený prvopolčasový základ. „Určite áno. Hrať proti vetru nie je jednoduché, ale my sme dokázali dvakrát skórovať. Tretí gól v sieti súpera nás však uspokojil až príliš, už sme na obranu nemysleli tak dôrazne, ako tomu bolo treba a prišiel trest. Celkový obraz zápasu však podčiarkol štvrtý gól. Pri takomto výsledku sa môže zdať, že to bolo ľahké víťazstvo, no body nám samé neprichádzajú. Musíme sa o ich zisk pričiniť svojou hrou, aktivitou, húževnatosťou. A v týchto ukazovateľoch sme boli lepší ako náš súper,“ konštatoval Martin Tongeľ. Rečou štatistiky mali viac z hry Humenčania: na strely vyhrali 14:6, z toho na bránu letela lopta v pomere 7:3. Rozhodujúce sa ukázali v zápase rohové kopy. Domáci ich zahrávali 11, hostia 4. Aj z tohto pohľadu badať, ako bola prevaha na trávniku gólovo zúročená. Výsledok je vzhľadom na priebeh stretnutia zaslúžený.

Po dvoch domácich zápasoch majú futbalisti ŠK Futura Humenné šesť získaných bodov a skóre 10:1... „Góly nám doma padajú, no nechcem to zakríknuť, preto si poklopem... Je to však dôsledok našej aktivity, v oboch zápasoch sme si vypracovali  množstvo šancí. Proti Trebišovu bolo tutoviek dvakrát toľko, dnes sa triasli aj žrde. Sme však stále pri zemi, skromní, ideme od zápasu k zápasu, lebo jar sa nám stále ešte iba rozbieha. Máme čo vylepšovať, zlepšovať, najmä v hre obranných radov,“ mienil humenský tréner.

Dvaja hetrikoví   

Proti Trebišovu sa tešil z troch gólov Stano Karnaj,  proti Kremničke pridal jeden. Opäť sa však  objavil humenský hetrik. Jeho autorom je Pavol Šuľák. Pred dvoma týždňami skóroval jeho brat  Peter „iba“ dvakrát. Pavol Šuľák hráva obrancu, preto je trojgólový úspech o to vzácnejší. „Trénovali  sme štandardky, oplatilo sa. Paľo v minulosti hrával práve útočníka, teraz je z neho obranca, ale ak  budeme mať stabilnú obrannú líniu, môže sa posunúť aj dopredu. Je to typ obrancu s ofenzívnymi  chúťkami, čo náležite v zápase potvrdil. Každý takýto moment futbalistu, či mužstvo povzbudí,“  dodal tréner ŠK Futura Humenné. V stretnutí Humenné - Kremnička zahrávali humenskí futbalisti dovedna jedenásť rohových kopov. A práve tieto štandardky od zástavky v rohu hracej plochy mali pre Humenčanov výrazný vplyv na konečný výsledok. Až trikrát po zahratí rohových kopov skórovali, paradoxne trikrát sa presadil Pavol Šuľák. „Musím sa poďakovať Russlanovi Ljubarskemu, ktorý rohové kopy zahrával veľmi dobre. Viem, kde môže letieť lopta, tak som si vyberal tie miesta. Napokon z toho boli tri góly,“ pousmial sa humenský obranca. „Pri prvom góle som odrazenú loptu dobre trafil. Strela bola prudká, minula spleť obrancov súpera. Druhý gól sa mi páčil najviac, krížna hlavička skončila v opačnom rohu bránky súpera, presne tak, ako som aj chcel. Tretí gól v poslednej minúte bol viac o šťastí, dorážka skončila v sieti, ale aj to patrí k futbalu,“ opísal svoje gólové momenty hrdina stretnutia.

Zaplatil pivko...

Humenské dvojičky Peter a Pavol Šuľákovci majú aktuálne svoje miesto v kádri ŠK Futura Humenné  v obrannej línii. Kým Peter hrával obrancu od svojich futbalových začiatkov, Pavol mal svoje miesto v útočnej fáze. Až prechod k seniorom ho zaradil častejšie bližšie k vlastnej bráne. Obrancom bol aj  v spomínanom stretnutí, preto má hetrik v jeho podaní ešte vážnejšiu cenu. Pre obrancu je doslova  unikátom... „Ako dorastenec som už hetrik zažil, ale u mužov sa mi to podarilo prvýkrát. Čo k tomu  povedať, je to pre futbalistu príjemný pocit, viem, že ma to bude aj niečo stáť, ale rád chlapcom to pivko zaplatím,“ dodal s úsmevom Pavol Šuľák.