27. 03. 2014 o 00:03

Loky doma iba remizovala

autor: Jaroslav Glovičko
1416x čítané

Zverenci trénera Ladislava Šimča si v domácom prostredí odpili z kalicha horkosti, keď súboj dohrávali o jedného hráča menej. V priebehu dvoch minút videl Radovanovič dve žlté karty a predčasne musel pod sprchy.

Až v treťom kole jarnej časti sa predstavili futbalisti košickej Lokomotívy v domácom prostredí v súboji s Popradom. Železničiari v ostatnom kole vyhrali hladko nad Slavojom Trebišov a zisk troch bodov chceli potvrdiť v sobotňajšom stretnutí. Aj keď snahu im nemožno uprieť, na súpera spod Tatier nevyzreli a nedokázali streliť ani jeden gól. Po nerozhodnom výsledky 0:0 zavládlo v ich tábore sklamanie.

Priebeh duelu do značnej mieri ovplyvnilo počasie na čom sa zhodli obaja tréneri. V prvom dejstve mali vietor v chrbte hostia s Popradu, mali optickú prevahu a vypracovali si aj šance, ale zostalo iba pri nich. Po zmene strán boli zase aktívnejší domáci, ale rovnako nenašli správny kľúč na odomknutie bránky gólmana Huszárika. „Poprad ma slušne vyskladané mužstvo a snaží sa hrať kombinačný futbal. Tento duel a jeho priebeh výrazne ovplyvnilo počasie a silný vietor. V prvom polčase lepšie vyzeral celok hostí, ktorý hral s podporou vetra, v druhom sme zase my boli viac natlačený pomocou vetra pred ich bránkou. Vytvorili sme si dve-tri čisté šance, ale sme ich nepremenili. Chýbalo nám potrebné šťastie, ale nerozhodný výsledok beriem reálne, lebo zodpovedal priebehu tohto zápasu. Vyznačoval sa množstvom osobných súbojov ako aj dlhých nakopávaných lôpt pred bránku, lebo v daných podmienkach to bolo asi najúčinnejšie na strelenie gólu,“ hovorí na margo duelu tréner Lokomotívy Ladislav Šimčo. Jeho zverenci mali v prvom polčase veľkú príležitosť, keď Radojičič sám pred bránkou nastrelil iba hráča a nie odkrytú bránku. V druhom dejstve sa vyznamenal brankár Huszarik, keď špičkou ľavej nohy vytlačil na roh strelu Romana Jurka.

Hostia z Popradu pricestovali s cieľom uhrať čo najlepší výsledok, umne bránili a spoliehali sa na brejky do odkrytej obrany domácich. Svojou hrou nedovolili domácim sa presadiť a získali cenný bod. „V doterajších troch kolách ktoré sme odohrali, ovplyvnilo počasie. Aj teraz sme v prvom polčase prevahu, vypracovali sme si dve čisté gólové šance. Bolo jasné, že po zmene strán budú aktívnejší domáci čo sa potvrdilo. Žiaľ, nedali sme góly a rovnako ani domáci a tak sa duel skončil bez gólov. Situácia v tejto súťaží je taká, že každý mančaft sa snaží hrať na víťazstvo doma či vonku, rovnako aj my sme chceli uspieť. Bod z ihriska Lokomotívy je cenný, veď tento celok je silný a agresívny. Hrá do tela, je vyhecovaný a vie hrať futbal. Aj preto doma body nerozdáva a tento nás teší. V závere sme hrali chvíľu presilovku, ale počas nej už hráči nechceli nič riskovať a uspokojili sa s bodom. Iste by sme radšej vyhrali, ale pre nás aj bod z trávnika súpera má svoju cenu ,“ povedal lodivod Popradu Vladimír Lajčák.