Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 03. 2014 o 10:49

Šosták a spol otupili ostrie súpera

autor: Jaroslav Glovičko
2087x čítanéAni po zimnej prestávke nezostal štvrtý celok tabuľky nič dlžný svojej povesti a na súperovom trávniku hral otvorený futbal. V derby s Vyšným Opátskym nastúpil pod vedením staronového trénera Romana Bertu s dvomi útočníkmi, ktorým však obrana domácich na čele so stopérskou dvojicou Sciranka – Šosták nedovolila skórovať. Zásluhu na tom má aj brankár Dávid Riemer, ktorý spoluhráčov podržal.

Lepšie do derby vstúpili hostia, ktorí v úvode pohrozili, no postupne domáci hru vyrovnali, ale ich akcie končili pred pokutovým územím, alebo v rukách brankára Norberta Fedora. Domáci sa snažili presadiť vysokými loptami, čo bola voda na mlyn hostí, kde dominoval Jaroslav Gorej s Matúšom Horváthom. Paradoxne domáci dosiahli gól hlavou, keď Martin Popovič ideálne odcentroval a Radovan Bandžuch nedal gólmanovi hostí žiadnu šancu.  O niekoľko minút neskôr mohol opäť hlavou skórovať Turczyk, no jeho hlavička skončila vedľa. S blížiacim sa záverom prvého polčasu hostia niekoľko ráz pohrozili, ale obrana aj brankár boli na mieste. Veľmi aktívny bol v útoku Matúš Pekár, ale pri Ladislavovi Šostákovi to nemal vôbec ľahké. „Vedeli sme, že súper nepríde k nám iba brániť, ale nečakali sme, že nastúpi s dvomi útočníkmi. V tabuľke boli pred nami a derby je stále nevyspytateľné.  Bol to ťažký zápas a nešlo v ňom len o tri body, ale aj prestíž. Sme radi že body ostali doma,“ hovorí Ladislav Šosták.

Počas celého stretnutia zvádzal množstvo osobných súbojov s vysokým Pekárom. Nedal mu veľa priestoru, čo rozhodlo, že najlepší strelec Hanisky sa nepresadil. „Domnievam sa, že kľúčom k nášmu úspechu boli nielen dva góly, ale aj to, že sme ubránili dvojicu vysokých útočníkov súpera. Pekár je o niekoľko centimetrov vyšší odo mňa a nebolo ľahké s ním vyhrávať hlavičkové súboje.“ Mladý stopér domácich podal dobrý výkon, dokázal vysoké lopty nielen pozbierať, ale aj presne rozohrať. Obe útočné tykadlá súpera nemali veľa priestoru na kombináciu ich strely či hlavičky smerujúce do priestoru bránky zneškodnil Riemer. V druhom polčase hostia stavili všetko na jednu kartu, snažili sa vyrovnať, ale cez umne brániaci val domácich nedokázali nič vymyslieť. Tréner Berta poslal na ihrisko skúseného Marcela Majoroša, ktorý nehral takmer rok, a oživili hru. V samom závere domácim vyšiel rýchly protiútok a striedajúci Martin Angelovič, svoje sólo z polovice ihriska premenil v druhý gól. „Aj za stavu 1:0 som veril, že vyhráme, no keď padol druhý gól už som o našom zisku troch bodov nepochyboval. V druhom polčase sa mohlo zdať, že hostia majú viac z hry, avšak my sme sa sústredili na umnú obranu a verili, že premeníme jeden rýchly brejk. Stalo sa. Tri body tešia,“ dodal L. Šosták. Zverenci trénera Marcela Alexandra vstúpili do odvetnej časti cenným víťazstvom, keď dokázali otupiť ostrie súpera. Pri rovnosti bodov s ním ho preskočili, polepšili si o štyri miesta. Po ostatnom kole im patrí s 29 bodmi šiesta priečka, kým Haniska sa zo štvrtého prepadla na ôsme.