Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 03. 2012 o 19:37

Derby v Spišských Vlachoch, Folkmar znížil náskok

autor: Patrik Petruška
1658x čítanéPäť mužstiev zo Spiša pôsobí v IV. lige skupina Juh. Z najlepšej pozície vstupoval do jarnej časti Veľký Folkmar. Druhé miesto hneď za suverénom z Veľkých Revíšť je pre Folkmarčanov a ich výborných fanúšikov pred jarnou časťou veľmi povzbudzujúce.

 

O záchranu sa strachovať nemusia, o postup sa nechcú biť, ich motto je hrať hlavne dobrý futbal. Po nedeli sa trošku situácia zmenila a prvú priečku majú Folkmarčania len na päťbodový dohľad.

Oveľa dramatickejšia je z pohľadu Spišiakov situácia na konci tabuľky. Medzi jedenástou a šestnástou priečkou je štvorica Rudňany, Smižany, Spišské Vlachy a posledné Krompachy.

Vstup do jarnej časti súťažného ročníka 2011/2012 vyšiel parádne Rudniancom. Tí si upevnili jedenástu priečku veľkým víťazstvom 1:0 vo Veľkých Revištiach. Líder tabuľky začal poriadne kalkulovať: V. Fokmar nečakane vyhral v Medzeve po dvoch góloch kanoniera Beleja a jednom presnom zásahu Budinského, a v nasledujúcom kole cestujú V. Revištia práve na pôdu V. Folkmara, nie je to len mínus 3, ani mínus 6, ale teoreticky až mínus 9 bodov!

V 18. kole sa zo spišských klubov nedarilo bodovať len Krompašanom. Tí pred jarnou časťou posilnili nielen na hráčskych, ale hlavne funkcionárskych postoch. Z ďalekých Veľkých Kapušian však Krompašania merali cestou domov smutní – prehrali 0:2.

 

Kvalitné derby v Spišských Vlachoch

Zo spišských zástupcov hrali v jarnej premiére doma len Spišské Vlachy. Priebeh derby zamotal silný vietor, s ktorým sa hráči ťažko vyrovnávlachy02vali, ale aj tak vysoká návšteva videla dobré štvrtoligové derby.

„Vyrovnaný zápas. Šance na oboch stranách. Veľmi skoro som inkasoval. Ďakujem spoluhráčom, že vždy sa dokázali dotiahnuť, hlavne pri druhom góle, ktorý padol prakticky hneď z rozohrania a následného útoku,“ zhodnotil zápas brankár Smižian Peter Duľa.

 „My sme hrali a oni dávali góly. Strelíme gól, ujmeme sa vedenia a hneď na to Smižany vyrovnajú. Nech je pre nás tento zápas veľkým poučením. Treba zlepšiť koncentráciu v obrane, zlepšiť kombináciu, no a hlavne využívať gólové šance,“ zbilancoval prvé jarné vystúpenie hráč MŠK Tatran Spišské Vlachy Erik Ruman.

 

 

Program 19. kola v podaní spišských klubov: 31. 3. 2012 o 15.30 hod.: Rudňany - Turňa n/B, 1. 4. 2012 o 15.30 hod.: V. Folkmar - V. Revištia, Štítnik - Sp. Vlachy, Smižany - Poproč, Kr. Chlmec - Krompachy.