Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 03. 2014 o 14:01

Seminár rozhodcov a delegátov ObFZ Prešov

autor: Attila Mikloško
1790x čítanéV dňoch 29.3.-30.3.2014 sa v rekreačnom zariadení OPALEX na Sigorde uskutočnil seminár rozhodcov a delegátov ObFZ Prešov.

Seminár otvoril svojim príhovorom podpredseda Komisie rozhodcov ObFZ  Prešov P. Barna. Prezenčnú listinu seminára podpísalo štyridsaťdeväť rozhodcov a sedemnásť delegátov ObFZ Prešov. Nasledovalo  privítanie od predsedu ObFZ Prešov P. Mriglota a postupne sa predstavili prítomní predstavitelia vedenia ObFZ Prešov.

V najbližších dňoch absolvujú mladí adepti rozhodovania (je ich viac ako štyridsať, konečné číslo odprezentujeme po skúškach) záverečné testy a postupne sa zapoja do rozhodovania v mládežníckych kategóriách pravdepodbne už najbližší víkend po jarnej overtúre. Program pokračoval ukážkou práce v ISSF systéme, ktorú účastníkom ozrejmil J. Pribula. Po krátkej prestávke rozhodcovia a delegáti absolvovali písomný test z Pravidiel futbalu. Počas jeho vyhodnocovania predniesol rozhodca SFZ P. Ziemba krátku prednášku o najdôležitejších futbalových pravidlách a normách.

Deň pokračoval  prednáškou rozhodcu SFZ a sekretáta VsFZ M. Eperješiho, ktorý prišiel na Sigord v sprievode predsedu VsFZ Košice R. Havrillu. V prednáškach pokračoval rozhodca SFZ a člen Výkonného výboru ObFZ Bratislava-mesto P. Pachnik. Nasledoval videotest a ústné pohovory s jednotlivými členmi skúšobných komisií.

V nedeľu ráno nasledovalo vyhodnotenie sobotňajších písomných testov a osobných pohovorov. V prednáškach pokračoval delegát SFZ F. Košičar a videorozborom  problémových situácii previedol rozhodcov a delegátov D.Tirpak. Pred záverom seminára sa uskutočnila diskusia spojená s pokynmi pre jarnú časť súťažného ročníka 2013/14.

Zaujímavú myšlienku a snahu o zvýšenie spločenskej úrovne futbalových súťaží v v našom regióne predniesol P. Barna, ktorý bude presadzovať aby rozhodcovia regionálnych súťaží ObFZ Prešov, rovnako ako rozhodcovia a delegáti SFZ a VsFZ prichádzali na majstrovské futbalové stretnutia v jednotnom spoločenskom oblečení. Realizácia toho zámeru sa bude postupne zavádzať do praxe.

Seminár rozhodcov a delegátov ObFZ Prešov bol vydarenou spoločensko-futbalovou udalosťou s vysokou odbornou úrovňou jednotlivých prednášok a iba potvrdil správnosť cesty, ktorou sa Oblastný futbalový zväz Prešov uberá, so snahou aby patril sústavne k najlepším futbalovým zväzom na Slovensku.

Galéria
Seminár rozhodcov a delegátov ObFZ PrešovSeminár rozhodcov a delegátov ObFZ PrešovSeminár rozhodcov a delegátov ObFZ PrešovSeminár rozhodcov a delegátov ObFZ Prešov