Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 04. 2014 o 08:37

Mladí rozhodcovia s certifikátmi

autor: Attila Mikloško
2027x čítanéNedostatok rozhodcov v Oblastnom futbalovom zväze Prešov, môže byť v najbližších dňoch už neaktuálnou záležitosťou.

Nominácia troch arbitrov na sedemdesiatjeden víkendových majstrovských futbalových stretnutí v trinástich súťažiach, troch vekových kategórií je ešte hudbou budúcnosti. Tridsať nových adeptov rozhodcovského remesla však môže prázdne miesta na delegačnej listine dostatočne naplniť. V piatok 4. apríla sa v Prešove uskutočnila záverečná skúška, ktorá bola ukončením náboru mladých rozhodcov pod správou Komisie rozhodcov Oblastného futbalového zväzu Prešov.

Prácu v systéme ISSF vysvetlil predseda disciplinárnej komisie a garant systému ISSF v ObFZ Prešov Jozef Pribula. Členovia subkomisie komisie rozhodcov Dávid Bereš a Denis Tirpák (rozhodcovia VsFZ), za pomoci člena komisie rozhodcov Igora Juraška, rozhodcu SFZ Michala Čiernika a rozhodcov ObFZ Prešov Patrika Adamča a Daniela Kostrába zorganizovali finálny exámen pre mladých rozhodcov pozostávajúci z písomného testu z pravidiel futbalu a videotestu.

Certifikáty o absolvovaní kurzu odovzdávali úspešným absolventom, predseda ObFZ Prešov Peter Mriglot, sekretár Martin Klovanič, predseda komisie rozhodcov Jozef Kakaščik, podpredseda komisie rozhodcov Peter Barna a člen výkonného výboru Ján Onofrej.

Certifikáty si prezvzali: Matej Holomán, Peter Harvan, Kristián Pazdič, Matúš Varga, Sebastián Ržonca, Adam Svat, Tomaš Hlavatý, Michal Barna, Daniel Varga, Dominik Krajňák, Martin Kuchár, Marek Hrabčák, Richard Sontag, Patrik Matija, Milan Pavlík, Benedikt Hoger, Šimon Piskura, Marek Bialko, Jakub Matys, Jozef Lipták, Kristián Madár, Nicolas Fejerčák, Dušan Jakubčin, Jakub Kačmár, Maroš Kačmár, Matúš Kačmar, Juraj Šejirman, Dominik Buchanec, Dušan Čorba a Stanislav Vaňo ml..

Denis Tirpák - člen subkomisie rozhodcov: "Po viac ako dvojmesačnej príprave sa v piatok uskutočnil slávnostný akt odovzdávania certifikátov pre nových nádejných rozhodcov. Zišli sme sa v hojnom počte a niekoľko chalanov sa ešte ospravedlnilo. Takže summa summarum je pripravených skoro štyridsať nových rozhodcovských nádeji. Noví arbitri budú postupne delegovaní do mládežníckych súťaží, či už ako asistenti alebo aj hlavný rozhodcovia. Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať celému ObFZ Prešov za jeho podporo vo všetkých smeroch. Taktiež by som sa chcel poďakovať mojím kolegom, hlavne Dávidovi Berešovi, za prístup, obetavosť a čas. S takýmito ľuďmi je akákoľvek práca jednoduchá. Do pozornosti by som chcel dať projekt Škola mladého rozhodcu, ktorý nadobudne čoskoro reálne kontúry. Všetkým novým aj starým rozhodcom prajem pevné nervy, vôľu a dosiahnutie svojich cieľov."

Galéria
Mladí rozhodcovia s certifikátmiMladí rozhodcovia s certifikátmi