III.liga šarišská dorastu mala v sobotu 5. 4. na programe 20. kolo.

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

versus

OFK KURIMA (15. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (4. miesto)  2:0 (1:0)

Okrem prvých dvadsiatich minút druhého polčasu, stačila bojovnosť a entuziazmus domáceho dorastu na zisk troch majstrovských bodov. Hostia sa k súvislej akcii počas celého zápasu nedostali, vyloženú streleckú príležitosť si nevypracovali, a tak sa od Tople vracali prekvapujúco naprázdno.

Vedúci družstva dorastu OFK Kurima - Emil Gmitter: "V zimnej prestávke sa káder vyčistil a posilnil o našich chlapcov hosťujúcich v Partizáne Bardejov. Hoci nám prvý zápas s Dulovou Vsou nevyšiel podľa našich predstáv, v Malcove a aj v zápase so Šarišskými Michaľanmi sme ukázal, že chlapci chcú zabojovať o záchranu v tejto súťaži. Tréner V. Palša (na väčšine zápasov z dôvodu účasti na zápasoch 2. ligy Partizána Bardejov, kde je hráčom, nemôže byť prítomný, a tak zápasy koučuje tréner dospelých OFK 2010 Kurima E. Gmitter) odovzdáva týmto chlapcom veľa zo svojich skúseností a postupne pochopili, o čom futbal na tejto úrovni je. Dali do hry viac srdiečka a bojovnosti a chceli sme asi viac vyhrať, ako hostia a aj preto ostali tri body pri Topli na Hornom Šariši. Verím, že toto víťazstvo proti silnému súperovi chlapcom dodá veľa pozitívnej energie do ďalších zápasov."

Ostatné výsledky 20. kola: Beloveža - Malcov 3:0, Podolínec - Plavnica 2:4, Čirč - Dulová Ves 1:0, Raslavice - Bardejovská Nová Ves 5:2, Fintice - Pušovce 5:0, Chminianská Nová Ves - Kapušany 2:1,  Stará Ľubovňa - Kendice 3:1.