Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 04. 2014 o 11:19

Šarišské derby v réžii favorita

autor: Attila Mikloško
2467x čítanéPod Šarišským hradom sa stretli dvaja odvekí rivali. Víťazstvo a tri body si domov odniesli favorizovaní hostia zo Šarišských Michalian.

16.KOLO -  NEDEĽA - 6.3.2014 o 15.30 h. - ihrisko "Pod zámkom"

    versus

FC PIVOVAR ŠARIŠ VEĽKÝ ŠARIŠ (12. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (4. miesto)  0:2 (0:1)

Dvadsaťdva týždňov (144 dní) trvala zimná futbalová prestávka v VI. lige šarišskej. Hralo sa za zamračeného počasia v príjemnom prostredí veľkošarišského futbalového areálu.

Hostia z neďalekých Šarišských Michaľan mali  počas celého zápasu poväčšine loptu na svojich kopačkách. Domáci sa bránili na šestnástke a pokiaľ im to príležitosť dovolila, púšťali sa do ojedinelých rýchlych protiútokov. Jeden z nich z hranice šestnástky presnou strelou zakončil M. Varga, ale lopta smerovala do stredu bránky kde stál T. Vaško a bezpečne ju zlikvidoval. V prvej časti hry zaujala pekná strela M. Baku z 30 m, ktorá sa od brvna odrazila za chrbát brankára D. Straku, ale skončila iba na bránkovej čiare. Po individuálnej akcii sa v šestnástke presadil J. Adam, ale jeho strela narazila tentoraz na ľavú žrď. Po presnom centri D. Haničáka na päťke hlavou skóroval A. Ševčovič a tak sa v tomto klasickom šarišskom derby zaslúžene ujali Michaľanci vedenia. Do prestávky mohol ešte skórovať Ľ. Kočík, ktorý zblízka prudko prestrelil.

Druhá časť hry sa niesla rovnako v nádychu prevahy hostí, ktorí skúšali pevný obranný val zverencov trénera M. Bystroňa z rôznych pozícií pokoriť. Celoplošná obranná taktika bývalého hráča Šarišských Michaľan na lavičke domácich, slávila stále čiastkový úspech. Hosťom sa podarilo zabezpečiť si pokojné víťazstvo až v úplnom závere. M. Mihok filigránsky oklamal domáceho brankára, ked z priameho kopu z ľavej strany tesne za šestnástkou namiesto centra, volil prudkú strelu po zemi k pravej žrdi, na ktorú bol domáci brankár prikrátky.

Na začiatok jarnej časti  to bolo dobré stretnutie, ktoré potvrdilo ambície Šarišských Michalian zamerané jednoznačne na víťazstvo v súťaži. Výkon hostí nebol svetoborný, vedia hrať oveľa lepšie. Domáci sú však známi prepracovanou defenzívou a nie je ľahké sa proti nim presadiť, ak to ani z vyložených príležitostí v sieti nekončí. Michalianci však tento zápas kolektívnou silou bez väčších problémov zvládli.

Tomáš Vaško brankár OŠFK Šarišské Michaľany - kapitán: "Bol to dlho očakávaný zápas po nekonečnej zimnej prestávke. Pred stretnutím sme boli papierovým favoritom, prognózu sme na ihrisku potvrdili. Výkon bol ešte trochu kostrbatý, nevyhli sme sa niekoľkým individuálnym chybám, tak v ofenzíve ako aj defenzíve. Súper vedený novým trénerom podal bojovný výkon. Myslím si, že ak budú hrať naďalej s takým nasadením ako proti nám, uhrajú oveľa viac bodov ako doteraz. My ale berieme povinné tri body a už sa tešíme na nedeľňajší šláger s momentálnym lídrom súťaže. Verím, že na zápas si nájde cestu dostatok futbalových fanúšikov, ktorí nám vytvoria peknú domácu atmosféru. Pozývam všetkých na tento bezpochyby zaujímavý duel."

Dominik Haničák, záložník OŠFK Šarišské Michaľany: "Po veľmi dlhej zimnej príprave sme sa uz všetci tešili na otvorenie jarnej časti. Po generálke v Demjate, kde nám vyšlo prakticky všetko načo sme siahli, som bol na derby dobre naladený. No z osobných skúseností viem, že generálka a majstrák je vždy o niečom inom, čo sa mi aj potvrdilo. Boli sme však s chlapcami aj na túto alternatívu pripravení. Počas týždňa a dokonca aj pred zápasom na rozcvičke sme si hovorili, že musíme hrať trpezlivo a nadviazať na kvalitné výkony z konca jesennej časti súťaže a za žiadnu cenu nesmieme inkasovať prví. Hlavne sa neplašiť a nestresovať, keď nám to nebude padať hneď na začiatku. Šaris bolo veľmi nepríjemne mužstvo, mne sa hralo veľmi ťažko, či už kvôli terénu, alebo výbornej taktickej pripravenosti domácich. Do 75. minúty výborne bránili, až potom bolo na ihrisku trošku viacej priestoru. Som veľmi rád, že sme góliky dali a nakoniec si z ťažkého prvého šarišského derby odvážame všetky tri body, ktoré nás určite dobre naladia na TOP zápas 17. kola proti Záhradnému. Výkon celého mužstva bol podľa mňa podpriemerný, lebo viem načo máme, ale chcel by som vyzdvihnúť a poďakovať chlapcom za bojovnosť a dodržanie taktických pokynov, ktoré plnili na maximum. Preto som na naše mužstvo za včerajšok pyšný, lebo nie je umenie vyhrať derby, keď sa darí a všetko vychádza, ale vyhrať presne taký zápas ako bol tento. Je podľa mňa cítiť, že sme dobrá partia a sme spolu už dlhšie, lebo pár takých zápasov na jar sme už nezvládli a stalo nás to pozíciu lídra. Preto ma tri body veľmi tešia a motivujú na stretnutie proti nášmu najväčšiemu rivalovi. Určite je to pre nás dobrý impulz a začiatok je vždy veľmi dôležitý."

Jakub Harčár, obranca OŠFK Šarišské Michaľany: "Na prvý zápas jarnej časti som sa ja osobne tešil a myslím, že aj všetci chlapci. Potvrdilo sa, že majstrovský zápas je o niečom inom ako prípravný. Derby so Šarišom bolo klasickým obrazom doterajších duelov: skoro všetky mužstvá sa postavia pred vlastnú šestnástku a snažia sa hrať na rýchle protiútoky. Veľký Šariš nebol výnimka a okrem toho ešte aj ich tréner ich k tejto taktike dirigoval celých 90 minút. Nemali by sa volať Pivovar Šariš, ale Betonárka Šariš. Myslím, si že naši chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne a nenechali nič na náhodu. Možno to nebol pre oko diváka zaujímavý zápas, ale je potrebne vziať do úvahy skutočnosť, že Šariš nechcel hrať a na to, aby bol dobrý futbal, musia byť vždy dvaja. Góly padli prvý po skvelom centri od Domina Haničáka a hlavou zakončoval Aleš Ševčovič, ktorý bol v tomto zápase aktívny a častokrát išel aj za loptou ktorá, už možno bola stratená, takto si predstavujem hru útočníka!. Druhý gól padol z priameho kopu, ktorý s prehľadom umiestnil Matúš Mihok. Zaslúžené víťazstvo a tri body pre Michaľany. Môžeme sa už sústrediť na ďalší zápas, ktorý chceme opäť dotiahnuť do víťazného konca."

Aleš Ševčovič, útočník OŠFK Šarišské Michaľany: "Som rád, že sme zápas zvládli a odniesli sme si od  pivárov tri dôležité body. Domáci umne bránili, namiešali nám kvalitný betón, no moja hlava a Matúšová (Mihok) pravačka ho rozbili. Ďakujem chlapcom za zodpovedný výkon a Dominikovi  (Haničák) za asistenciu. Teším sa už na najbližší zápas proti Záhradnému."

V nedeľu 13. 4. 2014 o 15.30 h. privítajú Šarišské Michaľany na domácej tráve v zápase pravdy lídra tabuľky zo Záhradného, ktorý si v domácom stretnutí poradil s húževnatým Malcovom 3:0.

Galéria
Šarišské derby v réžii favoritaŠarišské derby v réžii favoritaŠarišské derby v réžii favorita