Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 03. 2012 o 16:58

Podľa Chmela chcú doma potvrdiť body z vonku

autor: Jaroslav Glovičko
1278x čítanéPo predchádzajúcej prehre v Ružinej cestovali futbalisti Lokomotívy Košice v strede týždňa na dohrávku 18. kola do Trebišova, ktorý po prehre s rezervou MFK veril, že získa skalp druhého košického celku v súťaži.

Na druhej strane železničiari po prehre v Ružinej chceli bodovať, lebo ďalšia strata bodov v boji o čelo tabuľky by pre nich znamenala veľa. Aj preto nepripustili žiadne prekvapenie a vyhrali 2:0, keď do streleckej listiny sa zapísal Kaminský a striedajúci Král. „V Ružinej sme si prehrali zápas sami. Prakticky už v dvadsiatej minúte bolo 2:0 a do polčasu mohlo byť skóre ešte horšie, ale podržal nás brankár. O našej prehre rozhodli individuálne chyby. V Trebišove sme si nechceli pripustiť ďalšie zakopnutie a pripravili sme sa na zápas zodpovedne, čo sa aj prejavilo na výsledku. Za sebou máme dva rozdielne zápasy, keď v prvom proti nám hral kvalitnejší celok, teraz mužstvo z dolnej časti tabuľky,“ hovorí na margo ostatných dvoch stretnutí železničiarov R. Chmelo.

Po obojstranne opatrnejšom začiatku udreli hostia, ktorý využili štandardnú situáciu po štvrťhodine hry. Domáci sa proti súperovi vytiahli, nedali hráčom hostí veľa priestoru na kombináciu či už po stranách, alebo stredom ihriska. Napokon stačili dve chybičky domácich, ktoré sa podpísali pod konečný výsledok. „Po faule na Biľa sme mali štandardnú situáciu asi z 20 metrov od brány, loptu si postavil Kaminský a jeho strelu si brankár stečoval do siete. V druhom polčase domáci otvorili obranu, čo sme využívali na rýchle brejky. Po jednom z nich sme strelili druhý gól, keď po pravej strane unikol Hloušek a jeho presný center Kráľ doklepol do bránky. Boli to veľmi vydreté body a verím že prinesú potrebný pokoj do kabíny a psychicky nám pomôžu. Trebišov bol doma nepríjemným súperom, preto víťazstvo teší dvojnásobne,“ vracia sa k dohrávanému stretnutiu kapitán železničiarov R. Chmelo.

Zverencov trénera Jaroslava Galka čaká po krátkej prestávke tretí duel v tomto týždni, keď v sobotu o 15.00 hod. privítajú na svojom štadióne Dolnú Ždaňu. Na tohto súpera nemajú po jeseni najlepšie spomienky, keď s ním hladko prehrali. „Bude to tretí zápas v týždni a iste opäť náročný, ale verím, že s dobrým výsledkom v náš prospech. Aj po takej dlhej dobe nerád spomínam na jesenný vzájomný duel, kde sme prehrali 0:3 a hrali skoro celý zápas bez vylúčeného Keresteša. Nebolo ľahké hrať v oslabení, no verím že teraz sa nič podobné opakovať nebude. Body z vonku sa patrí doma potvrdiť,“ myslí si R. Chmelo. Proti sebe nastúpia tabuľkový susedia – tretia Lokomotíva a štvrtá Dolná Ždaňa – ktorých delia iba dva body. Pokojne môžeme povedať že sa hrá o tretie miesto tabuľky. „V sobotňajšom stretnutí môže zavážiť kto z nás bude mať viac síl, ale po stredajšej výhre vládne v kabíne dobrá nálada a doma si viac veríme. Na druhej strane máme väčšie ihrisko než na aké je zvyknutý náš súper a môže to byť rovnako našou výhodou. Nie je rozhodujúce, aké skóre dosiahneme, stačí aj 1:0, len aby body ostali doma. Poznáme silu súpera a chceme sa pripraviť na neho čo najlepšie, aby sme mu oplatili jesennú prehru a udržali si kontakt s prvým aj druhým celkom tabuľky,“ vyslovil svoje želanie R. Chmelo.