Nečakaná výhra Šarišských Michaľan na pôde druhého tímu tabuľky.

DORAST - III. LIGA ŠARIŠSKÁ, 22. KOLO

versus

TJ DRUŽSTEVNÍK ČIRČ (2. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (4. miesto) 2:3 (0:2)

Už pred zápasom nám avizoval kapitán dorastu Šarišských MIchaľan Matúš Kovaľ, že musia tento zápas vyhrať. Jeho predsavzatie sme akceptovali napriek nie príliš potešujúcim predchadzajúcim výsledkom chlapcov spod Šarišského hradu. Práve takýto ťažký súboj proti druhému družstvu tabuľky mohol situáciu v kolektíve rapídne otočiť k lepšiemu.

Sobotnajšie futbalové popoludnie v príjemnom čirčskom areály, muselo uspokojiť oko aj toho najnáročnejšieho diváka. Bol to futbal plný divov, neočakavaných situácií, zmien a zvratov. Z pohľadu Šarišských Michaľan došlo pred stretnutím k dvom podstatným zmenám, ktoré mali v konečnom dôsledku veľký vplyv na celé  zápasové dianie. Do brány sa postavil po dlhodobom zranení skúsený Patrik Štvarták, ktorý mal veľkú zásluhu na tomto parádnom víťazstve hostí. Druhou dôležitou skutočnosťou bol trénersky debut Ľubomíra Kočíka st., ktorý zažil na horúcej čirčskej pôde doslova krst ohňom.

Na jeseň Šarišské Michaľany po dobrom výkone podľahli chlapcom z Čirča doma 0:2 a  pred rokom v Čirči 0:5, preto by málokto predpokladal, že sa Michaľancom práve v Čirči podarí zvíťaziť. Urastení futbalisti domácich, vzbudzovali už len svojimi postavami pred stretnutím veľký rešpekt. Úvod tohto merania síl však nielen domácich hráčov, poriadne zaskočil a doslova ich vyviedol z miery. Hostia predvádzali od úvodneho hvizdu rýchlu, technickú hru s dôrazným napadaním, ktorá im priniesla dve gólové príležitosti. Vyplatila sa aj taktika rýchleho zakladania útokov od brankára priamo na dvoch rýchych útočníkov (M. M. Minár, D. Lichvár) a samostatný nájazd na konci prvej štvrťhodinky už M. M. Minár, potmehúdsky premenil. Domáci sa snažili, no čo nechytil  P. Štvarták tak to končilo vedľa brány, alebo raz po megastrelnici v šestnástke Šarišských Michaľan sa vykopávalo z bránkovej čiary a následne lopta skončila na brvne. Brankár hostí sa prekonával, v pamäti utkvel jeho "tigrí skok" cez polovicu šestnástky so zmarením šance priamo pod nohy súperovho útočníka. Hostia pokračovali neúnavne naďalej v ofenzíve a po skvelých individuálnych akciách (L.Kobulnický z pravej strany obišiel troch hráčov súpera a svoj slalom zakončil strelou, ktorú brankár domácich bravúrne zlikvidoval),  si pripravili viacero šancí a ešte jedna do prestávky vyšla, keď zblízka hlavou doklepol najlepší strelec Šarišských Michaľan, D. Lichvár, svojím už pätnástym presným zásahom v tomto ročníku. Záver úvodnej štyridsaťpäťminútovky patril Čirčanom, no dobrý tím má aj šťastie a výskok P. Štvartáka do šibenice pri pokutovom kope zmiatol J.Vrábeľa v 49. minúte natoľko, že jeho bránu prudko prestrelil.

S vetrom hrajúci domáci nastúpili do druhej časti hry s cieľom vyrovnať a strieľali z každej vhodnej pozície. Všetko aj keď niekedy s enormnou námahou P. Štvarták pochytal. Hostia sa sústredili na rýchle prečíslenia a jedno z množstva v 58. minúte famózne zakončil na bezpečných 3:0 opäť M. M. Minár. No Čirčania sú Čirčania a tí sa nevzdávajú za žiadnych okolností. Ich nátlaková hra zožala  úspech už o štyri minúty a ten ich ešte viac povzbudil. Hostia úspešne držali dvojgólový náskok do 84. minúty a vtedy naskočil domácim ešte tretí dych a začali hrať už úplne vabank. Keď v 96. minúte samostatný nájazd M. M. Minára domáci brankár P. Pavlikovský s námahou zlikvidoval, mohli sa napriek snahe domácich po záverečnom fúknutí do píšťalky rozhodcu V. Kandráča, tešiť z drahocenného víťazstva dorastenci Šarišských Michaľan.

Takýto zápas sa vidí málokedy, boli to skvelé výkony dorastencov na oboch stranách, všetci siahli na dno svojich síl. Hostia predviedli v prvom polčase vynikajúci technický, kombinačný futbal. V druhom pokračovali s bojovnosťou a oduševnením s heslom jeden za všetkých všetci za jedného a tak dokázali poraziť Čirč, ktorý na domácej tráve neprehral už  minimálne dva roky.

Ľubomír Kočík, tréner dorastu Šarišských Michaľan: "Pre nedostatok času - na post trénera dorastu som nastúpil v stredu - sme sa na tento zápas špeciálne nepripravovali.  Na mojom prvom piatkovom tréningu som však videl na chlapcoch odhodlanie urobiť všetko pre úspešný výsledok. Veľa som s nimi rozprával a presviedčal ich, že majú nato, aby vyhrali aj v Čirči. Osobne ma potešil návrat brankára Patrika Štvartáka do družstva, podal výborný, zodpovedný výkon, ktorým podržal kolektív. Pochváliť však chcem všetkých mojich chlapcov, ale spokojný som iba s hrou do 70. minúty. V závere sme sa stiahli do defenzívy a to nahrávalo domácim. Ako sme tento zápas vyhrali mohli sme ho aj prehrať. Celkový dojem je však vysoko pozitívny, tri góly Čirču sa nestrieľajú každý deň. Verím, že tento výsledok prinesie do družstva nový vietor a spoločnými silami víťaznú sériu natiahneme čo najdlhšie. Ešte raz veľká vďaka všetkým hráčom za poctivý výkon a bojovnosť."