Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 04. 2014 o 09:57

V ťažkom súboji víťazne

autor: Attila Mikloško
1796x čítané



Líder tabuľky VI. ligy šarišskej zo Šarišských Michaľan potvrdil vedúce postavanie na ihrisku v Beloveži.

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

18.KOLO -  NEDEĽA - 20.4.2014 o 16 h. - štadión "Pod vežou"

FUTBALNET

  versus

OŠK BELOVEZA (4. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1. miesto) 0:1 (0:1)

Po ťažkom zápase proti  bývalému lídrovi zo Záhradného,  cestovali chlapci spod Šarišského hradu pod Bielu vežu k súperovi, ktorí im na jeseň uštedril na domácom trávniku jednu z dvoch nečakaných jesenných prehier. 

Zamračená obloha s občasným bleskom a krátkym dáždikom a  len stovka divákov bola svedkom podľa vyjadrenia domácich funkcionárov  kvalitnejšieho zápasu,  ako sa odohral deň predtým v druholigovom meraní síl Bardejov - Podbrezová.

Víťazná zostava Šarišských Michaľan sa prezentovala na nekvalitnom trávniku kombinačnou, krídelnou hrou, ktorá jej však vyložené strelecké príležitosti tentokrát priveľmi neprinášala. Skúsený domáci tím sa dostal dvakrát v šestnástke do sľubných streleckých príležitostí, no ich zakončenie bolo našťastie pre hostí nepresné. Tlak Šarišských Michaľan sa napriek tomu stupňoval a po sérii štandardných situácií a rohových kopov,  dotlačil hlavou zblízka Michala Baka loptu za chrbát inak skvelého Patrika Sobeka.

V druhej časti hry pokračovali hostia vo svojej poctivej hre, no náskok sa im zvýšiť už nepodarilo, ani po viacerých prienikoch do odkrytého priestoru pred domácou bránkou. Belovežania  cítiaci šancu na nerozhodný výsledok (v tomto ročníku nezaznamenali ani jednu deľbu bodov), presnými nakopovanými loptami dostávali obranu hostí pod tlak. K  radosti zverencov trénera Ľubomíra Puháka si ani prudká umiestnená strela Jakuba Souška z hranice šestnástky vo štvrtej minúte nadstaveného času cestu za chrbát T. Vaška nenašla. Po odraze od vlastného hráča skončila na žrdi a následne v území nikoho.

Aj kvôli tejto skutočnosti, po fyzicky ťažkom stretnutí zaslúžene putovali cenné  tri body do Šarišských Michaľan. Hostia si tak udržali  vedúce postavenie v tabuľke VI. ligy šarišskej. Beloveža podala rovnako výborný výkon. Ukázala, kde sú jej kvality a prečo je patrí štvrté miesto rebríčka.

Osem zápasov bez inkasovaného gólu

Brankár T. Vaško vyťahoval loptu spoza svojho chrbta naposledy v 10. kole v Chmiňanoch. Čisté konto si gólman Šarišských Michaľan drží  už úctyhodných 732 minút.

Mužstvo Šarišských Michaľan  absolvovalo šesť víťazných zápasov v rade, so skóre 19:0.

Hlavný tréner OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY Ľubomír Puhák: "V tomto zápase moje mužstvo dokázalo, že aj keď sa mu hra nedarí podľa predstáv, dokáže doviesť zápas do víťazného konca a práve to ma teší. Beloveža na nekvalitnom, malom ihrisku zvolila svoj osvedčený štýl hry s nakopávanými loptami a tak oslabila údernosť našej záložnej formácie. O to viac práce mali obrancovia na čele s brankárom T. Vaškom, ktorý podal výborný výkon".

Galéria
V ťažkom súboji víťazneV ťažkom súboji víťazneV ťažkom súboji víťazneV ťažkom súboji víťazne