26. 04. 2014 o 15:26

ŠK SFM Senec - Partizán Bardejov 0:1 (0:1)

autor: Peter Cingel
1125x čítané

Partizánu sa proti Sencu darí. S týmto mužstvom prehrali poslednýkrát ešte 3.8. 2013. Predchádzajúci vzájomný zápas, v novembri minulého roka sa skončil víťazstvom Partizána 1:0, keď gól strelil Ján Petráš. Bardejovčania boli pred zápasom štvrtí, domáci o priečku nižšie a mali o 5 bodov menej ako ich súper.

Domáci v úvode pritlačili a snažili sa o napravenie nepriaznivej bilancie so súperom, s ktorým už vyše 20 mesiacov nevyhrali. Obrana Partizána však fungovala dobre a tak sa Senčania napriek optickej prevahe presadiť nedokázali. Po štvrťhodine pohrozili aj hostia. Lukáš Zápotoka Kostolanského bránu tesne minul. Grucovu príležitosť zastavil faulom Polgár a ani Ján Zápotoka bránku ŠK netrafil. Jediný gól zápasu padol v 38. minúte. Po rozohratí štandardnej situácie sa k lopte dostal Palša. Proti jeho strele z bezprostrednej blízkosti bol Kostolanský bezmocný. Senčania v druhom polčase evidentne chceli ešte s výsledkom niečo urobiť. Turčák a aj Hatovič však svoje šance nedotiahli do úspešného konca. V 68. minúte musel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte domáci kapitán Polgár. Senec sa ešte pokúšal o zvrat, ale pozorná defenzíva Partizána mu takmer nič nedovolila.

Gól: 38. Palša, ŽK: 24. Polgár, 57. Pušara - 34. J. Zápotoka, 58. V. Andraščík, 59. Gruca, ČK: 68. Polgár (Senec) po druhej ŽK, rozhodovali: Ihring - D. Hrčka, Galo, 630 divákov.

Partizán: Molčan - Kica, Palša, Staš, Andraščík, Grohoľ, J. Zápotoka (83. Andrič), L. Zapotoka , Berecký, Kuhajdík (90. Pavúk), Gruca (90. Pyda).