Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 04. 2014 o 09:45

Spanilá jazda Belančanov pokračuje

autor: František Bukovina
1943x čítanéAŠK Mária Huta – MŠK Slavoj Spišská Belá A 0:6 (0:1).

Po troch jarných víťazstvách panuje v MŠK pohoda. Na zápas do Márie Huty odchádzali Belančania v preplnenom autobuse. Hráčov prišli podporiť aj fanúšikovia, ktorí boli vyzbrojení bubnami, vlajkami a hlavne dobrou náladou. Na ihrisku v Mária Hute belanský fanklub vytvoril svojim hráčom domáce prostredie. Od začiatku ich povzbudzoval a hnal do útoku. Belančania to vycítili a s ich podporou  sa pustili do svojho súpera. Hrali sebavedome, dôrazne do tela  a svojho súpera vôbec nešetrili. Omladené mužstvo z Márie Huty na nich jednoducho nestačilo. Po kondičnej aj hernej stránke boli  oveľa lepší a rýchlejší než ich súper. Darilo sa im aj strelecky. Prvý gól padol v 26. minúte a jeho autorom bol Dunka. V druhom polčase Depta odpálil belanský gólostroj. Nechytateľnou delovkou k pravej žrdi zvýšil na 2:0 pre Slavoj. Tento gól naštartoval Belančanov k ešte väčšej streleckej aktivite. Hrali dobre a ich súper s pribúdajúcimi minútami pomaly odchádzal a pôsobil čoraz viac odovzdane. Na 3:0 zvyšoval opäť Dunka, ktorý bol pri streleckej chuti.  V rozpätí desiatich minút hostia zo Spišskej Belej nastrieľali domácim futbalistom ešte tri góly. V 60. minúte na 4:0 zvyšoval Pokrivčák.  Dvomi gólmi v 65. a 70. minúte strelecký disponovaný Dunka  upravil na konečných 6:0 pre MŠK Slavoj. Ani najväčší optimista by pre začiatkom jarnej časti neočakával, že Belančania zo štyroch zápasov získajú dvanásť bodov. Porazili mužstvá z hornej polovice tabuľky s vysokým skóre 14:2. V nedeľu ich čaká zápas na domácom ihrisku s Hranovnicou. „Musíme však  aj naďalej ostať pri zemi a hrať si svoju hru. Verím, že sa šťastena od nás neodkloní a peknou hrou budeme tešiť náročné oko belanského diváka,“ povedal asistent trénera M. Barnáš.

AŠK: Vida, Ďorď, Škarbek, Staššík, Hudák, Hritz, Čuchran Da.,Čuchran Do., Tokár, Dzurenda, Rusnák. Striedali: Beluško, Kanis.

MŠK: Duleba, Marhefka P, Marhefka M, Šavel, Jurčo, Andráš, Heutschy, Pokrivčák, Gancarčík, Depta, Dunka. Striedali: Mezey, Neupauer, Maťaš.

Góly: Dunka 4, Depta, Pokrivčák.