Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 04. 2014 o 19:37

Zelenobieli sa bavia futbalom

autor: redakcia
1269x čítanéDlho bola živá téma stíhacej jazdy východniarskeho tria v II. lige, kde vedúca priečka Podbrezovej bola preň ako červené súkno pre býka. Nádej na dostihnutie Horehroncov z pohľadu hráčov Tatrana zhasla po zápase jari a domácej prehre práve s lídrom. Mnohí fanúšikovia zelenobielych si povedali: Je po súťaži, na zápasy sa neoplatí už chodiť, lebo to s kvalitou hry Tatrana pôjde dolu vodou. Lenže hráči sa zaťali a ani zamak nemienili hádzať flintu do žita.

„Jedna séria sa skončila, chceme odštartovať druhú,“ povedal po tom, čo Šarišania podľahli Podbrezovčanom, kapitán tímu Peter Petráš. Je jasné, že ho mrzelo, že séria ôsmich meraní síl bez prehry sa skončila, no zároveň prezentoval vztýčenú hlavu i odhodlanie kolektívu. A tak sa aj stalo. Vidno, že jeho slová nešli do stratena, lebo zverenci trénera Jozefa Kostelníka odvtedy štyri razy po sebe nenašli premožiteľa. „Najlepšie by bolo, keby sme zbierali body až do konca ročníka,“ predostrel smelý plán skúsený matador.  Prešovčania remizovali v Senci (mali na to, aby vyhrali), porazili doma Bardejov, potom uhrali bod v Michalovciach a naposledy presvedčivo vypoklonkovali Šamorín. „Vonkoncom nám nie je jedno, na ktorom mieste skončíme. Druhá priečka je pre nás nová výzva a hodláme sa o ňu popasovať. Ak nám pôjde premieňanie šancí ako naposledy, nemusíme sa obávať o výsledky. Koniec koncov treba myslieť aj na ďalšiu sezónu a formovať herný prejav, ku ktorému nás nabáda tréner Kostelník. Treba sa baviť futbalom, byť úspešným a robiť radosť fanúšikom, ktorí chodia na naše stretnutia,“  dodal Peter Petráš. Tieto slová platia aj pred nastávajúcim vystúpením v Šali, ktorá má iné starosti ako Tatran. A práve takíto súperi vedia byť najviac nepríjemní. Lenže Prešovčana sú v laufe a nehodlajú si nechať vziať pohodu, ktorá ich sprevádza v ostatnom čase.

 (pito)