01. 05. 2014 o 18:14

Šarišské derby pre lídra

autor: Attila Mikloško
1782x čítané

V kvalitnom súboji pod Šarišským hradom si líder tabuľky zo Šarišských Michalian so svojím súperom z tretieho miesta s prehľadom poradil.

DOSPELÍ - VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

19. KOLO -  NEDEĽA - 27.4.2014 o 16 h. - štadión "Za Torysou"

versus

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (1. miesto) - FK MALÝ ŠARIŠ ( 3. miesto) 3:1 (0:0)

Na mokrom trávniku videli diváci veľmi dobrý futbal. Bolo vidieť že Šarišské Michaľany sú kvalitatívne trochu inde, aj napriek tomu že základná zostava Malého Šariša taktiež oplývala známymi menami. Už v 5. minúte sa rútil na brankára hostí Miro Prusák no v rozhodujúcej chvíli ho iba nastrelil. Po viacerých štandardkách sa domácom skórovať nepodarilo. Súper mal jednu hlavičku do bezpečného stredu bránky, kde stál pripravený Tomáš Vaško.

Úvod druhej časti už domáci zaslúžene premenili na gól. Michal Baka parádnou bombou pod brvno otvoril účet. Hostia nemali temer nič a tak sa rozhodol Aleš Śevčovič, že si vychutná pätičkou hosťujúceho gólmana a bolo 2:0. Po geniálnom vyhľadaní nabiehajúceho voľného Patrika Sedláka od Dominika Haničáka sa radovali zverenci trénera Ľubomíra Puháka už tretíkrát. Skóre mohol ešte následne po samostatnom nájazde prikrášliť Dušan Kozák. Záver domáci málinko vypustili a tak sa stalo, že Tomáš Vaško natiahol svoju minutáž s čistým kontom "iba" na 822 minút. V 90. minúte doklepol loptu za jeho chrbát Peter Blaško.

Hráči lídra tabuľky VI. ligy šarišskej predviedli veľmi dobrý výkon. Hrali zodpovedný, organizovaný, nátlakový futbal, ktorý sa plnej tribúne páčil. Ako povedal kapitán domácichTomáš Vaško:"Všetko raz končí, no našťastie neskončila sa naša víťazná séria." Tri body získali Šarišské Michaľany už v siedmom zápase po sebe pri skóre 22:1.

Teraz ich čakajú tri zápasy na ihriskách súperov - Župčany, Nová Ľubovňa a Šarišské Dravce.